Michelle22
21.07.09,14:28
Zdravím všetkých a prosím o radu.Prednedávnom sme zistili,že DP DPH II.Q/2008 bolo celé zle vypísané,pravdepodobne nám zblbol software,dali sme to do poriadku,ale zistili sme,že nám vtedy vyšli totálne somariny. Uplynul už skoro rok od podania. Je mi jasné,že musíme podať DDP,ale ako máme postupovať,všetky riadky v DP boli nesprávne.Nikdy predtým sme DDP nepodávali. Mali sme nadmerný odpočet, po oprave sa nám znížil NO a rozdiel budeme musieť vrátiť. Preto prosím všetkých ... ako máme presne postupovať. :confused:
Paula
21.07.09,12:36
Podať DDP so správnymi sumami na v tom čase platnom tlačive a poukázať dlžnú sumu DÚ.
Aljok
21.07.09,12:37
Vyplníš tlačivo MF SR/DPH 01 - 2007 tak, že uvedieš všetky údaje v správnej výške + vyplníš riadky 35,36.
Michelle22
23.07.09,11:40
Pochopila som to správne.... do riadkov vypíšem správne čísla,tie ktoré mi vyhodil program,OK?? Jedna moja známa,mi totiž povedala,že do DDP mám vypísať rozdiel nesprávnych a správnych čísel.To znamená,že sa mýlila?! Ďakujem a privítam aj odpoveď na moje podotázky......ešte raz vďaka.
Iwett
23.07.09,11:44
Pochopila som to správne.... do riadkov vypíšem správne čísla,tie ktoré mi vyhodil program,OK?? Jedna moja známa,mi totiž povedala,že do DDP mám vypísať rozdiel nesprávnych a správnych čísel.To znamená,že sa mýlila?! Ďakujem a privítam aj odpoveď na moje podotázky......ešte raz vďaka.
To bolo kedysi, keď sa do DDP písal len rozdiel. Tlačivo sa vypíše tak ako má byť správne + riadky na DDP, tak ako písala aljok.
Michelle22
23.07.09,11:45
Ak som to pochopila správne,tak do DDP vypíšem sumy,ktoré mi vyhodil program??? Známa mi totiž tvrdila,že do DDP sa vypíše rozdiel medzi nesprávnymi a správnymi číslami. To znamená,že sa mýlila??!! Hrozia nám aj nejaké sankcie?? Pokiaľ viem,tak podanie DDP do jedného roka je v medziach zákona.....Ďakujem všetkým ....
Aljok
23.07.09,11:45
DDP nahradí pôvodné nesprávne DP, takže tam uvedieš správne hodnoty. T.j. všetky čísla tak ako mali byť v správne vyhotovenom DP + vyplníš r. 35 a 36.
Michelle22
23.07.09,11:47
Vyplníš tlačivo MF SR/DPH 01 - 2007 tak, že uvedieš všetky údaje v správnej výške + vyplníš riadky 35,36.
Ak som to pochopila správne,tak do DDP vypíšem sumy,ktoré mi vyhodil program??? Známa mi totiž tvrdila,že do DDP sa vypíše rozdiel medzi nesprávnymi a správnymi číslami. To znamená,že sa mýlila??!! Hrozia nám aj nejaké sankcie?? Pokiaľ viem,tak podanie DDP do jedného roka je v medziach zákona.....Ďakujem všetkým ....
liba2
23.07.09,11:56
Ak som to pochopila správne,tak do DDP vypíšem sumy,ktoré mi vyhodil program???
Ak sú tie sumy "vyhodené programom" správné, tak áno.
Nezabudni vyplniť aj riadky č. 35 + 36.

Známa mi totiž tvrdila,že do DDP sa vypíše rozdiel medzi nesprávnymi a správnymi číslami. To znamená,že sa mýlila??!!
Ak tým myslela rozdiely vo všetkých riadkoch - tak sa mýlila !!
Ak tým myslela iba celkový rozdiel oproti riadnemu DP, tak ten uvádzaš do riadku 35.

Hrozia nám aj nejaké sankcie??
Podľa toho aký vyšiel výsledok, teda rozdiel oproti riadnemu priznaniu....

Pokiaľ viem,tak podanie DDP do jedného roka je v medziach zákona...
... ja o takej lehote nič neviem :confused:
..Ďakujem všetkým ....

Inak všetko ti už 2 razy zodpovedala Aljok :)
Michelle22
23.07.09,11:58
Veľmi sa ospravedlňujem za zdublované otázky,ale akosi mi ma nepočúva internet.....Ďakujem všetkým,ste zlatí.......Ozaj ako je to s tou sankciou,nehrozí?????
liba2
23.07.09,12:03
Veľmi sa ospravedlňujem za zdublované otázky,ale akosi mi ma nepočúva internet.....Ďakujem všetkým,ste zlatí.......Ozaj ako je to s tou sankciou,nehrozí?????
Alenkinu odpoveď si citovala, takže internet ťa počúva... len ty sa nezamýšľaš nad odpoveďami.
So sankciou môžeš rátať na 100%