Michelle22
21.07.09,15:33
Ahojte,vie mi niekto poradiť ako postupovať pri odhlásení sa z registrácie DPH.Počula som,že následne na to Daňový úrad urobí kontrolu.Je to pravda???
veronikasad
21.07.09,13:34
Ahojte,vie mi niekto poradiť ako postupovať pri odhlásení sa z registrácie DPH.Počula som,že následne na to Daňový úrad urobí kontrolu.Je to pravda???
Z akého dôvodu rušiš registráciu ?
Milan Benka
21.07.09,13:45
Ahojte,vie mi niekto poradiť ako postupovať pri odhlásení sa z registrácie DPH.Počula som,že následne na to Daňový úrad urobí kontrolu.Je to pravda???

Podajte správcovi dane žiadosť o určenie posledného zdaňovacieho obdobia.
Michelle22
23.07.09,12:55
Je to dôležité??? Boli sme dobrovoľný platcovia DPH a momentálne nie je pre nás výhodné byť platcom DPH. Za posledné roky,sme ani nedosiahli obrat,pre ktorý by sme museli byť platcami zo zákonna. Neviem,či som sa zrozumiteľne vyjadrila.... S tou následnou kontrolou po odhlásení je pravda???
veronikasad
23.07.09,13:04
Je to dôležité??? Boli sme dobrovoľný platcovia DPH a momentálne nie je pre nás výhodné byť platcom DPH. Za posledné roky,sme ani nedosiahli obrat,pre ktorý by sme museli byť platcami zo zákonna. Neviem,či som sa zrozumiteľne vyjadrila.... S tou následnou kontrolou po odhlásení je pravda???
Samotný dôvod zrušenia registrácie nie je dôležitý. Ak ste však dobrovolný platitel DPH, môžete DU požiadať o zrušenie registrácie len v prípade, ak váš obrat za posledných 12 mesiacov nepresiahol 49 790€.
Ak by ste boli zaregistrovaní z titulu prekročenia obratu 35000€, ale Váš obrat za posledných 12 mesiacov neprekročil 49790€, môžete požiadať o zrušenie registrácie aj v prípade, že registrácia netrvala 12 mesiacov.
Orsz
24.07.09,08:53
Ahojte,vie mi niekto poradiť ako postupovať pri odhlásení sa z registrácie DPH.Počula som,že následne na to Daňový úrad urobí kontrolu.Je to pravda???

Nie je to pravda, že daňový úrad robí vždy kontrolu po zrušení registrácie na DPH - ale je to samozrejme možné, no nie je to pravidlo.