kukučka
21.07.09,14:34
Uprataná domácnosť za 15 minút denne. Hovorí vám to niečo?
Máte doma poriadok, alebo vás chytá panika, keď sa ohlási návšteva? Viete sa zbaviť nepotrebného šatstva a množstva iných nepotrebných vecí? Pomáhajú ostatní členovia rodiny? Máte na sviatky včas všetko hotové? Máte voľné víkendy? Veríte, že sa dá za 15 minút upratať?
Množstvo výborných rád na každý deň - originál v anglickom jazyku www.flylady.net
Ak sa chcete pridať, tu je stránka Lídy, ktorá preložené rady denne posielala stovkám cudzích žien, až si nakoniec otvorila vlastnú stránku

www.pojdte-dal.cz
kukučka
21.07.09,20:06
pravdepodobne máte doma vzorný poriadok a nepotrebujete odbornú pomoc?

aký čistý je tvoj dom?

http://www.youtube.com/watch?v=3EN8c2Up3bw

http://www.youtube.com/watch?v=ktHqphBNRQo
DanielaSL
22.07.09,10:47
Bety aký dobrý nápad....ja som typická nešika.....mne sa toto zíde. :);)
Melnick
22.07.09,10:49
Betka ja nestíham a čo sa týka rozlúčky so starými vecami o tom by som mohla písať celé hodiny. S obyčajným deravým tričkom sa lúčim hodiny a vymýšľam, čo by z neho ešte mohlo byť a potom ho uložím medzi veci určené na upratovacie práce , čiže handry. No občas ich prevetrám a niečo z toho navlečiem na seba pri upratovaní. Potom to samozrejme znova operiem a rozlúčka sa opakuje, niekedy aj s lepším :eek: koncom ako je vyradenie medzi handry.:o
Súrne potrebujem pomoc lekára. :D
Melnick
22.07.09,10:52
Bety aký dobrý nápad....ja som typická nešika.....mne sa toto zíde. :);)

Danka mám doma plnú skriňu nových látok / čítala som Tvoj príspevok o kobercoch/. Ale je mi ľúto to vyhodiť a rozlúčiť sa s tým . Aj keď tento mesiac som už vyhodila dve igelitky!!!!! za celý život je to snáď najväčšie vyhadzovanie vecí aké moja rodina zažila.
Môj manžel neveril vlastným očiam keď to uvidel.:eek:
kukučka
22.07.09,11:04
ja už mám veľké vyhadzovanie za sebou, starý nábytok je porúbaný v pivnici a čaká na novú vykurovaciu sezónu, aj šedivé záclony mi nebolo ľúto vyhodiť, ale máš pravdu, najhoršie je lúčiť sa s obľúbenými vecami. Aj k tomu ma dokopala dcéra, zatiaľ čo ja tu pri PC básnim a nadchýnam sa Fly Lady, ona nachystala plné vrecia a v noci vyložila von, ráno nebolo po nich ani chýru, ani slychu. Zachraňovala som, skrývala :---, ale už ma to prešlo...A ešte je toho na vyhadzovanie ojojóój :D
kukučka
22.07.09,11:14
S obyčajným deravým tričkom sa lúčim hodinySúrne potrebujem pomoc lekára. :D

a tie kvalitné ležia v skrini a vychádzajú z módy raketovou rýchlosťou, hlavne že sú "zašanované" :D:D:D

a toho lekára potrebujeme skoro všetci, preto som založila túto tému :)
Melnick
22.07.09,11:44
ja už mám veľké vyhadzovanie za sebou, starý nábytok je porúbaný v pivnici a čaká na novú vykurovaciu sezónu, aj šedivé záclony mi nebolo ľúto vyhodiť, ale máš pravdu, najhoršie je lúčiť sa s obľúbenými vecami. Aj k tomu ma dokopala dcéra, zatiaľ čo ja tu pri PC básnim a nadchýnam sa Fly Lady, ona nachystala plné vrecia a v noci vyložila von, ráno nebolo po nich ani chýru, ani slychu. Zachraňovala som, skrývala :---, ale už ma to prešlo...A ešte je toho na vyhadzovanie ojojóój :D

Jéééj budúci rok príde dcéra. Už sa teším.:):):)
Eulalia
22.07.09,12:28
Majka, najlepšie na likvidáciu "starých zásob" je sťahovanie.:) A ešte lepšie, sťahovanie do menšieho bytu.:):):---
Garantujem účinnosť:---:D
maturantka
22.07.09,12:49
Milá Kukučka, veľmi dobre načasovaný príspevok. Ešte dokončím tú DPH, a idem na to::)
kukučka
22.07.09,12:57
ja len ľutujem, že som vyhodené veci nevážila, bola by som rekordmanka :D
Dáša_
22.07.09,13:04
fly lady poznam niekolko rokov. Mám za sebou obdobie, ked som kazdy den dostavala niekolko mailov (kazdodenne prekladala jedna kocka z ciech)
Samozrejme, po prvotnom nadšení vždy príde ochladnutie.

Ale uznávam, že je to velmi dobre vymyslené a stále je pár vecí, ktoré dodržiavam, alebo sa snažim.

Napríklad som sa naučila, že kým čakám v kuchyni napríklad na zovretie vody, možem niečo máličko odložiť, utrieť, uložiť.

Alebo milujem to, že ked ráno vstanem, tak na rýchlo upracem kúpeľnu, taká bleskovka - na dokladne upratovanie je čas iba občas.
Alebo to uvedomenie, že velmi vela neporiadku robia veci uložené na vodorovných plochách (t.j. bordel na stoloch, stolíkoch...)
Alebo uvedomenie si, kolko sa toho dá stihnúť za 15 minút sústredenej práce.

A to ani nehovorím o takom Vianočnom autopilotovi.
Dáša_
22.07.09,13:08
Danka mám doma plnú skriňu nových látok / čítala som Tvoj príspevok o kobercoch/. Ale je mi ľúto to vyhodiť a rozlúčiť sa s tým . Aj keď tento mesiac som už vyhodila dve igelitky!!!!! za celý život je to snáď najväčšie vyhadzovanie vecí aké moja rodina zažila.
Môj manžel neveril vlastným očiam keď to uvidel.:eek:


po plnej skrini nových látok by iste skočili školy, ĽŠU, prípadne viem aj o krizových centrách, kde učia ženy šiť, možno aj nejaké DSS

Ak by si chcela urobiť radosť...
Melnick
22.07.09,19:41
Majka, najlepšie na likvidáciu "starých zásob" je sťahovanie.:) A ešte lepšie, sťahovanie do menšieho bytu.:):):---
Garantujem účinnosť:---:D
Evkááááá pristavujeme :o:o:o kvoli mojim preplneným skriniam. :D:D:D
kukučka
22.07.09,19:52
urob ministretko a uvidíš ako bude všetko lietať, aj FL bude závidieť :---
Melnick
22.07.09,19:56
Milá Kukučka, veľmi dobre načasovaný príspevok. Ešte dokončím tú DPH, a idem na to::)

A možnože aj nedokončím ak sa budem potulovať po týchto témach. :mee::mee::mee:
Dav
22.07.09,20:46
Majka, najlepšie na likvidáciu "starých zásob" je sťahovanie.:) A ešte lepšie, sťahovanie do menšieho bytu.:):):---
Garantujem účinnosť:---:D
Dačo na tom bude :rolleyes::D.
Ale za chvíľu sa to rozrastie na pôvodné rozmery:mee:. U mňa nezabralo ani to, že vlastne obe deti sa odsťahovali s temer všetkými svojimi vecami - ale toto nechám u teba, mami, lebo vieš, ja nemám dosť miesta:eek: a ...zase je všade plno vecí:eek::eek::mee::cool:;):D
DanielaSL
22.07.09,20:55
Dačo na tom bude :rolleyes::D.
Ale za chvíľu sa to rozrastie na pôvodné rozmery:mee:. U mňa nezabralo ani to, že vlastne obe deti sa odťahovali s temer všetkými svojimi vecami - ale toto nechám u teba, mami, lebo vieš, ja nemám dosť miesta:eek: a ...zase je všade plno vecí:eek::eek::mee::cool:;):D

Nemilosrdne im zbaliť kufre..... ;)
Melnick
22.07.09,20:58
Dačo na tom bude :rolleyes::D.
Ale za chvíľu sa to rozrastie na pôvodné rozmery:mee:. U mňa nezabralo ani to, že vlastne obe deti sa odťahovali s temer všetkými svojimi vecami - ale toto nechám u teba, mami, lebo vieš, ja nemám dosť miesta:eek: a ...zase je všade plno vecí:eek::eek::mee::cool:;):D

len mi to prosím Ťa nevyhoď mami..... jéj toto som nosila ako x ročná.....
a táto bábika bez ruky, chúďa , ešte ju odlož prosím Ťa ........ nie, nie zošity mi nevyhadzuj.........

a k tomu tie veci čo si zasa nechávam ja: prvé dupačky...prvé hračky....prvé ostrihané vlásky..... všetky mliečne zúbky vo fľaštičkách od liekov:eek:....... všetky kresby od prvej až kým ich to neprestalo baviť .... teraz už aj zbierky od vnúčat......
Ja asi budem stavať nový dom.:mee:
Dav
22.07.09,21:01
len mi to prosím Ťa nevyhoď mami..... jéj toto som nosila ako x ročná.....
a táto bábika bez ruky, chúďa , ešte ju odlož prosím Ťa ........ nie, nie zošity mi nevyhadzuj.........

a k tomu tie veci čo si zasa nechávam ja: prvé dupačky...prvé hračky....prvé ostrihané vlásky..... všetky mliečne zúbky vo fľaštičkách od liekov:eek:....... všetky kresby od prvej až kým ich to neprestalo baviť .... teraz už aj zbierky od vnúčat......
Ja asi budem stavať nový dom.:mee:
Až na vnúčatá a mliečne zuby presne ako u nás:D:D:D
Melnick
22.07.09,21:07
Nemilosrdne im zbaliť kufre..... ;)

nedá sa to. Alebo lepšie povedané- nechceme to urobiť. Pri stretnutiach celej rodiny, zvykneme urobiť taký mrník, aký ani autorka tohto slova nezažila. Rehocú sa aké čiapky, nohavice, nosili - obliekame si veci a rehoceme sa až nám je z toho zle. Čítam im ich skomoleniny, ktoré sa im podarilo vytvoriť a nie je ich málo, každý má svoj zošit kde je zdokumentované ako rástol, s kým sa priatelil čo mal rád a to sú veci, s ktorými sa ja nikdy nerozlúčim.:cool:
mimotemy teraz som si uvedomila, že som tu na Porade dávno "nestretla "
Silviu - mrníkovú.:eek:
kukučka
22.07.09,21:15
my sme sa dovtedy naťahovali, až začala dcéra vyhadzovať. A veru leteli aj zošity, aj hračky, aj drahé zahraničné časopisy, moje Dorky som zatiaľ zachránila ;) A mám pripravenú veľkú kopu všeličoho na fotenie, dám to do bazáru na net
Eulalia
23.07.09,02:49
nedá sa to. Alebo lepšie povedané- nechceme to urobiť. Pri stretnutiach celej rodiny, zvykneme urobiť taký mrník, aký ani autorka tohto slova nezažila. Rehocú sa aké čiapky, nohavice, nosili - obliekame si veci a rehoceme sa až nám je z toho zle. Čítam im ich skomoleniny, ktoré sa im podarilo vytvoriť a nie je ich málo, každý má svoj zošit kde je zdokumentované ako rástol, s kým sa priatelil čo mal rád a to sú veci, s ktorými sa ja nikdy nerozlúčim.:cool:
mimotemy teraz som si uvedomila, že som tu na Porade dávno "nestretla "
Silviu - mrníkovú.:eek:
No počkaj, Majka, toto predsa nie sú zbytočnosti.:eek::confused: To je správne vedená registratúra:D:D:D
Dav
23.07.09,04:54
No počkaj, Majka, toto predsa nie sú zbytočnosti.:eek::confused: To je správne vedená registratúra:D:D:D
100 bodov!!!!!!:D:D:D:D
ErikaDP
23.07.09,05:11
No počkaj, Majka, toto predsa nie sú zbytočnosti.:eek::confused: To je správne vedená registratúra:D:D:D
Eulalia, krásne vyjadrené,
doteraz ma slovo "registratúra" nekonečne rozčuľovalo ako zas niečo navyše, zbytočné, čím sa z rozhodnutia "vyššej moci" musíme zaoberať ak nechceme mať obavy z pokuty ...
Až po tomto príspevku som pochopila pravý zmyslel slova registratúra ...
Príspevok od MELNICK vo mne evokuje prázdninové výpravy na povaly našich starých domov, kde sme sa prehrabobali v "pokladoch" po našich rodičoch a pratrodičoch.
Takže je poriadok a "poriadok". Vyhodiť všetko, len kôli tomu aby oko nezavadilo o neporiadok a zbytočnosti ... to može priniesť ďaľší "neporiadok v duši", lebo vlastne vyhodíme naše hmatateľné vyjadrenie našich spomienok.
Melnick
23.07.09,06:22
Eulalia, krásne vyjadrené,
doteraz ma slovo "registratúra" nekonečne rozčuľovalo ako zas niečo navyše, zbytočné, čím sa z rozhodnutia "vyššej moci" musíme zaoberať ak nechceme mať obavy z pokuty ...
Až po tomto príspevku som pochopila pravý zmyslel slova registratúra ...
Príspevok od MELNICK vo mne evokuje prázdninové výpravy na povaly našich starých domov, kde sme sa prehrabobali v "pokladoch" po našich rodičoch a pratrodičoch.
Takže je poriadok a "poriadok". Vyhodiť všetko, len kôli tomu aby oko nezavadilo o neporiadok a zbytočnosti ... to može priniesť ďaľší "neporiadok v duši", lebo vlastne vyhodíme naše hmatateľné vyjadrenie našich spomienok.

100% súhlas :):):)
dzastinka1
23.07.09,07:25
K založeniu tejto témy ma inšpirovala debata s mojimi známymi, kde sme rozoberali, čo kto odkladá po povalách, pivniciach, šopách a garážach. Máte tam aj vy niečo "použiteľné"do budúcnosti? :D
Začnem ja. Na povale máme odložený kočík po mojom bratovi, ktorý má o mesiac 32 rokov:eek:
hanelie
23.07.09,07:38
ej, dostať sa na takú povalu :) circa roky 40 - 50 /môže byť aj skôr:D / - tam by veru zostalo čisto:)
Barbara
23.07.09,07:39
Kočky, podobná téma je tu, bez urážky;)


http://www.porada.sk/t116291-fly-lady.html
dzastinka1
23.07.09,08:19
Ach do kelu, myslela som, že budem originálna :cool:
Žabinka
23.07.09,08:47
Majka, najlepšie na likvidáciu "starých zásob" je sťahovanie.:) A ešte lepšie, sťahovanie do menšieho bytu.:):):---
Garantujem účinnosť:---:D
Mne sa to celkom nepodarilo, ja som si všetky "potrebné" veci pekne preniesla do nového.:D
Teraz mám však ďalší problém. Môj byt som si zapratala vecami z bytu nebohej svokry, ktoré sa určite "zídu" (podotýkam, že svokra toho počas života nazbierala hodne), a postupne ich prenášam na chalupu, ktorú sme zväčšili o podkrovie. Tešili sme sa, že tam je konečne veľa priestoru, pri prestavbe sme povyhadzovali kopec vecí, ale postupne sa dostávame do starých koľají.:D No ale keď sú to všetko manželove spomienky...
arizona
23.07.09,09:13
Kočky, podobná téma je tu, bez urážky;)


http://www.porada.sk/t116291-fly-lady.html


Ach do kelu, myslela som, že budem originálna :cool:
...Ak chcete, môžem ich zlúčiť ?
Barbara
23.07.09,09:19
ale notak dzastinka, veď si originálna:---.

Arizona, jasne, mohla by si, keď aj dzastinka s tým súhlasí;)
kukučka
23.07.09,09:51
Tešili sme sa, že tam je konečne veľa priestoru, pri prestavbe sme povyhadzovali kopec vecí, ale postupne sa dostávame do starých koľají. ..

pomenovala si ten najväčší problém, prečítajte si list od FL /posledný príspevok/

Co ziskate, kdyz se zbavite nepotrebnych veci (http://www.pojdte-dal.cz/viewtopic.php?f=2&t=397&sid=c68f57cd4b44ec96488d63e7d72335c8&start=10)
(http://www.pojdte-dal.cz/viewtopic.php?f=2&t=397&sid=c68f57cd4b44ec96488d63e7d72335c8&start=10)
balunka
24.07.09,10:22
už sa niekto zaregistroval na tom fóre fly lady.Ja som tam nakukla,aj som sa zaregistrovala,ale videla som tam písané všetko len po česky,tz.že tam nie je nikto zo Slovenka? Sú tam dobré veci
Zitulda
31.07.09,12:32
No teda dievčence:rolleyes: po prečítaní týchto 35 príspevkov tejto témy, zistila som (na moju radosť:---) že nie som sama, ktorá škrečkuje so všetkým možným...:) registratúrnym :) aj nevyhodím...čo keď sa ešte zíde? a inými materialovo technickými prostriedkami.;):D:D
Stalo sa mi tiež, že syn s nevestou mi prišli robiť :ordnungy:rolleyes:...mali ste ich vidieť a sledovať mňa... bolo mi do plaču,veľmi veľmi ľuto ba aj som plakala ako malé doeťa, ktorému vzali obľúbenú hračku. A naviac oni sa na mne ešte bavili.:mee: Prednedávnom niečo chcel syn, : mamííí ty si to mala nie?...a tu som bola som na koni ja huráááá :D ...však ste to vtedy vyhodili vy...bola moja odpoveď.
A teraz aj keď som mala po ich čistke mojich a manželových vecí miesta viac,(žiaľ trvácnosť tak pol roka):rolleyes: naraz mi deti prinášajú svoje vecina úschovu, ...nemajú miesto a je to presne tak ako u Vás. S manželom sa smejeme :o ani nie, :confused: skôr je to zlosť....naše veci sú preč a pomaly máme menej voľného priestoru ako pred tým.
kukučka
30.05.12,07:28
Streda - antiodkládací deň
Dnes je čas urobiť niečo do čoho sa vám nechce a čo ste dlho odkladali. Je toho iste viac, tak poďme spolu do toho, rada by som tu večer prečítala aspoň tri príspevky čo ste urobili. Nemusí to byť nič veľké, odmenou je dobrý pocit. :)
Ja už týždeň odkladám napísanie jedného príspevku, idem na to. Nemám veľa času, lebo za hodinku mi príde pomôcť synovec s úpravou sestrinho hrobu, ktorú odkladám oveľa dlhšie.
SilMar Group
30.05.12,07:39
práve som vyhodila kopu vecí po najmladšom synátorovi a časť z nich idem posunúť švagrinej. Dobrý pocit.:) A idem odpratať tú kopu opraného prádla, ktorá sa tu na mňa škerí už zopár dní...
kukučka
30.05.12,18:34
Moje úlohy splnené a čo vaše? Okrem SilMar sa nikto nepridal?
Dáša_
30.05.12,18:38
Moje úlohy splnené a čo vaše? Okrem SilMar sa nikto nepridal?

no teda, ja som mala dnes super odkladací deň. Už niekoľko rokov som odkladala vytrhnutie zuba. A dnes prišiel práve ten deň D. A je to za mnou :) Ani si neviete predstaviť, ako ma to teší.
Naviac, za posledný mesiac som spravila ďalšie dve podobné veci - konečne som po 2 rokoch navštívila gynekológa, vybavila aj mamo. A po skoro roku som si konečne vybavila nový občiansky :)
kukučka
30.05.12,18:51
Tak to si naštartovaná parádne! Vidíš, aj toto si môžem odfajknúť. Zubára som odkladala tak dlho, že ma teraz čaká viac návštev za sebou, ale už som konečne začala. To je daň zato, že mne sa zuby kazia bezbolestne.
pepsikova
30.05.12,18:56
..no mne sa to video z úvodu nezobrazí, vraj nie je k dispozícii z dôvodu kopírovania...takže sa nič nedozviem..
Dáša_
30.05.12,19:02
A čo vlastne upratujeme tento týždeň? Teda, ja som tie zásady čítala asi pred 6 rokmi, ale myslím, že základ sa nezmenil
kukučka
30.05.12,19:04
Nečudo, veď to je stará téma, ani si nespomínam, aká tam bolo, takže námatkovo som vybrala iné

http://www.youtube.com/watch?v=Aq979uOFNAI
pepsikova
30.05.12,19:08
..kukla som na to forum, vyzerá zaujímavo...mrknem tam...
pepsikova
30.05.12,19:10
Nečudo, veď to je stará téma, ani si nespomínam, aká tam bolo, takže námatkovo som vybrala iné

http://www.youtube.com/watch?v=Aq979uOFNAI..


..nožedíkybroňa!!..toto som videla v telke, je program, kde upratujú niekomu domácnosť a učia ho, ako sa rozlúčiť s haraburdím...myslím, že aj češi majú niečo podobné...
kukučka
30.05.12,19:16
Aj ja si to musím oživiť, ešte pár dní ma zamestná prednostne záhrada a potom chcem na ten systém nabehnúť, stojí to zato.
pepsikova
30.05.12,19:19
...ja už pár dní, teda, skoro rok obchádzam moju špajzu..ona to any neny špajza, skôr šatník-handráreň, sklad...ale čaká ho veľká perestrojka, len sa musím kopnúť...inak celý byt už je akotak...
kukučka
30.05.12,19:54
Tak v "handrárni" by poriadok bol, len tam mám nad-nadmerné zásoby a nevyhodím a nevyhodím :D Akurát roky to chcem dať na mimibazár, len mi s..ňe medzitým zodvihli poštovné :---
Dáša_
30.05.12,20:05
Pred pár dňami sme na jednom webe robili skoro celoslovensku zbierku - v pár mestách sme zbierali ošatenie a iné potrebné veci. A previezlo sa to do jednej charity - tam to porozdeľujú v rámci obce pre svojich odkázaných. Takže oblečenie, nielen po juniorovi, ale aj naše sme vytriedili len nedávno.
Na predaj na mmb nemám silu. Pár krát som oblečenie aj darovala, ale z inzerátov pýtajúcich pomoc nemám moc dobrý pocit. Túto akciu som privítala.
kukučka
30.05.12,21:06
Reťazové nedorozumenie :D Pod pepsikovej "šatník-handráreň, sklad" som si hneď vybavila dcérinu krajčírsku dielňu a v skriniach ešte okrem jej nových aj moje 30-ročné látky, galantéria a ručné práce, to som chcela dať na bazár. Namiesto toho ešte v bazári kúpim. Minule kilo novej luxusnej čistej vlny za 2 € + bambusové ihlice za pár centov, no nekúp to! :---
Oblečenie som odkladala ako možný materiál na tkanie, dcéra bez milosti vyhodila pár vriec, ráno nebolo po nich ani stopy. Nepovedala som ani ň.
korela
30.05.12,21:26
Táto téma je hodná každodenného automatického posúvania. :)
(Inak rárošiť veci nie je dobré. Vplyv na telesno. Zbavovať sa, zbavovať sa nepotrebných vecí.)
kukučka
02.06.12,22:56
Nezabudnite, že cez víkend má rodina oddychovať a nie doháňať zameškané práce. Začnite upratovať v pondelok podľa Fly Lady.
Prečítajte si tento článok: Prokrastinácia – ako s ňou bojovať

(http://www.homeworking.sk/2011/07/prokrastinacia-ako-s-nou-bojovat/)je to chorobné odkladanie dôležitých povinností na neskôr.
pepsikova
03.06.12,04:30
..potešilo ma, že nie som sama...namiesto vyhodiť-ešte kúpim...
kukučka
08.06.12,19:12
Blíži sa dovolenka, aby sme predišli zbytočnému stresu, môžeme si prispôsobiť autopilot.
Nie je môj, dovolila som si stiahnuť stadeto: http://www.pojdte-dal.cz/viewtopic.php?f=41&t=1217#p15895
kukučka
11.09.12,09:05
Dnešné odporúčaniepre záhradu prevzaté z magazínu Luna:


Záhrada a domácnosť V domácnosti je vhodný čas na pranie, umývanie, odvodňovanie, drenážovanie, opravovanie studní či vodovodov. Nevetráme však periny, pretože by navlhli. V záhrade sa staráme o rastliny rastúce pre listy. Dnes však nezberajme úrodu, vhodný čas je na boj so škodcami. Dni Raka nie sú vhodné aj na konzervovanie, uskladňovanie do pivníc – je väčšia pravdepodobnosť zvlhnutia a splesnenia.
kukučka
11.09.12,09:22
žasnem, čo všetko ľudia nevymyslia :D

http://www.youtube.com/watch?v=_AirVOuTN_M
kukučka
02.12.13,19:54
Chlapské "múdre reči" na šuťáku o upratovaní mi pripomenuli moju zabudnutú tému, baby kde ste? :D
kukučka
02.12.13,19:57
staré príspevky kde nefungujú videa sa nedajú opraviť, tak jedno nové pre chlapov :---

http://www.youtube.com/watch?v=KfPMaQR0284
Dáša_
02.12.13,20:08
správna fly lady by tuším akurát odchádzala na cestu okolo sveta, aby sa presne na stedry den vratila :)

Ja som sa akurat dnes rozhodla, ze si idem spisať zoznam prác, čo chcem, aby sa do vianoc stihli :) Na nas to doma pôsobi celkom stimulujuco, keď možeme odčiarkovať hotové :) Každý deň jednu vec, jak adventný kalendar :)
kukučka
02.12.13,20:38
Kvietoček, len nechápem, prečo nemôžeš napísať svoj príspevok bez citácie, každému je jasné, k čomu sa vyjadruješ :---

PS
Keď poprosím, vymažeš? :)
buchač
02.12.13,21:15
správna fly lady by tuším akurát odchádzala na cestu okolo sveta, aby sa presne na stedry den vratila :)

Ja som sa akurat dnes rozhodla, ze si idem spisať zoznam prác, čo chcem, aby sa do vianoc stihli :) Na nas to doma pôsobi celkom stimulujuco, keď možeme odčiarkovať hotové :) Každý deň jednu vec, jak adventný kalendar :)

Nuž , tak poviem a bez mučenia sa priznám .
Ja si píšem debilníček už dávno , podľa :
Kdyš seš blbej , vem si notes .
Ja mám dva !!!
Blbenka na nákup , blbenka ohľadom prác na chalupe , blbenka ohľadom iných vecí ....
kukučka
02.12.13,21:48
Prečítala som znova všetky príspevky a usmievam sa, najviac sme písali o vyhadzovaní. Pochválim sa, pokračujem, dosť vecí som dala do bazáru, no aj dosť
z neho doniesla. Neodolám košíkom. :D Vianočný debilník som si písala dnes, chcela som ešte fotiť veci do bazáru, no prišla návšteva. Ale vianočné pozdravy sú už napísané, horšie to bude so stromčekom, môj dodávateľ išiel na dôchodok.
Dáša_
03.12.13,04:20
Ja veru tiež vyhadzujem, už od leta celkom intenzívne. Hodne som preriedila moje veci na tvorenie. Pôvodne som mala v úmysle ich cez jeden špeializovaný bazár predávať, ale nakoniec išli do dvoh škôl na krúžky dve dosť veľké krabice. A keby som bola ku sebe fakt úprimná :D, tak v pohode nabalím ďalšiu. Na tom vyhadzovaní je doslova neičo oslobodzujúce.
v lete som takisto urobila prísnu prebierku v kúpelni a vyhádzala som veľkú časť kozmetiky a rôznych pomôcok. Ale stále je u nás dosť miest, ktoré vyhadzovanie potrebujú.

A idem takto zatánky na ten zoznam prác :D
korela
03.12.13,12:26
- Údajne je súvis medzi zaprataným bytom zbytočnosťami a hrubým črevom. Neprúdi energia.
- Nie vždy to je psych. dg. Mama išla pozrieť brata do iného mesta, a zhrozená mu spravila veľké upratovanie. Za pol roka zomrel. Nikdy nemal deko nadváhy, čo veta, to vtip. Mal astmu, ale zradilo ho srdce. Čiže nevládal si už zrejme udržiavať byt, aj keď mal iba 60 r., a práve si užíval pol roka dôchodok. Pracoval v nemocnici, išiel pozrieť kolegov, zomrel v nej na nádvorí na infarkt.
- Ja som umývala každý mesiac okná na celom byte. Dnes hodnotím, márnosť nad márnosť.
- Cez víkend som dokončila s dieťaťom záhradu, nič veľké. Dnes sa cítim, akoby ma prešli dva parné valce.
Takže čakám na surfovú vlnu, aby som mohla naskočiť. Nepomôže žiadny zoznam.
korela
03.12.13,12:27
To oddeľovanie žĺtka som si vyskúšala hneď vtedy, aj posunula info ďalej.
kopretinka
03.12.13,13:46
necitujem,ak to vadí,vymazala som,aj keď nechápem.........
kukučka
03.12.13,20:46
kvietoček, písala som o zbytočnej citácii, uznaj 3x to isté video za sebou, jedno moje a dvakrát v tvojich citáciách, nie o mazaní tvojich príspevkov :confused:, oki? :)
kopretinka
03.12.13,20:59
kvietoček, písala som o zbytočnej citácii, uznaj 3x to isté video za sebou, jedno moje a dvakrát v tvojich citáciách, nie o mazaní tvojich príspevkov :confused:, oki? :)
to nebolo 3x to isté,to boli dve rôzne.....
kukučka
03.12.13,21:14
Máš navyše mydielka? Odfoť a daj do albumu, vrátia sa ti peniažky, budeš mať na nové.
kopretinka
03.12.13,21:16
Máš navyše mydielka? Odfoť a daj do albumu, vrátia sa ti peniažky, budeš mať na nové.
nemám,rozdala som.......tu po nich ani pes neštekol
misoft
03.12.13,21:19
Pes šteká po mydielkach? Ja som myslel, že na mesiac :D
kukučka
03.12.13,21:31
Tak mi treba, začala som a nedokončila - "nemám čas", polepším sa, odkladaj mi
z každej vzorky po kúsku.
Neznášam túto vetu, najmä keď mi ju povie niekto, koho volám do cukrárne, aby sme nedebatovali hodinu na chodníku.
Veru, treba sa kriticky pozrieť na kvalitu a trvanlivosť zásob nielen kozmetiky a čistiacich prostriedkov, ale aj potravín.
Dáša_
03.12.13,21:40
ja osobne mam s tymi mydlami taky trochu problem, že by som ich potrebovala viac vyskúšať. napríklad, už som to tu písala, bola som nadšená z čokoládového mydla,ale pri používaní ma sklamalo. Jednak je na ňov výrazný sodný prach, ale hlavne veľmi farbilo, slabo mydlilo.
Dáša_
04.12.13,19:56
Tak, zoznám prác som zvládla, teraz ešte začať odčiarkovať :)
kukučka
11.12.13,09:51
Poniektoré už pečiete, ja ešte musím najprv kúpiť čerstvú špaldovú a ražnú múku, lebo pšeničnú nepoužívam. Pečivo je výborné, len je tmavšie. Niekedy som cestá robila v robote, dnes to za mňa lepšie a hlavne rýchlejšie urobí pekáreň. Cestá vždy nechávam odpočinúť do druhého dňa, nedávam do chladničky.
Rada pre tie, ktoré majú málo času, alebo nemajú veľmi vzťah k pečeniu, kúpte si cesto na medovníčky, či linecké od firmy CUKPOL, je výborné. Ja kvôli spomínanej pšenici nekupujem žiadne, ale ženy okolo mňa hej a veľmi si ho chvália.
Dáša_
11.12.13,10:16
ak by mal niekto záujem, tak mám výborný recept na medovníčky, hne´d sa dajú konzumovať. A cesto sa spracúva ľahko, úplne bez problémov.

ja som zatiaľ vyrobila zoznam prác. A aj by som odčiarkovala, ale práce sa tam tuším nejak doplňajú samé od seba... Pokazil sa kotol a tak sme neplánovane upratali aj technickú miestnoť. To som teda k vianociam naozaj neplánovala :D
pinta
11.12.13,12:28
Dáša daj ten recept na medovníčky, receptov nikdy nie je dosť, treba skúšať
Dáša_
11.12.13,12:39
400g hladkej múky, 140 g práškového cukru, 2 čl korenia po medovníkov, 1 čl sódy bicarbony, 100g masla, 2 vajcia, 2 pl medu. plus jedno vajíčko na potretie.

Na miernom ohni rozpustím maslo, pridám tekutý med, práškový cukor, korenie, sodu a poriadne zamiešam. Pridám vajíčka a celé to znova metličkou prešľahám. Vlejem to hladkej múky a zamiesim. Miesi sa to výborne. Nechám chvíľu oddýchnúť, ale nie je nutné.
Rozvaľkám, vykrajujem. Po upečení potriem rozšľahaným vajíčkom ešte horúce.

recept je odtialto http://nanicmama.sme.sk/drobne-pecivo/makke-medovnicky-pre-heju?utm_source=sme-avizo&utm_medium=web&utm_campaign=makke_medovniky piekla som uz 2 roky podľa toho
pinta
11.12.13,12:53
Ďakujem, jedny už mám zamiesené zo včera, idem práve vykrajovať a tieto si zarobím lebo čo je to jedna dávka voľačoho.Kobylky sa dajú do nich a malo by aj zostať niečo.
Dáša_
11.12.13,12:54
Ďakujem, jedny už mám zamiesené zo včera, idem práve vykrajovať a tieto si zarobím lebo čo je to jedna dávka voľačoho.Kobylky sa dajú do nich a malo by aj zostať niečo.
mne z tejto dávky vyšli necelé 3 plechy. Pri pečení sa to neroztekalo.
lujza.j
11.12.13,15:15
Skoda ze som tuto temu nenasla skor...cesto od f.Cukpol v Ba urcite nekupim......bola by som dala kupit cesto priamo:(
kukučka
11.12.13,17:01
Lui, mám u teba srdiečko za tému? ;) Predstav, si kúpiš, p. Maláková dodáva svoje výrobky Kauflandu.
Polotovary NIE, ale tento hocikedy (http://varecha.pravda.sk/diskusie/polotovary-nie-ale-tento-hocikedy-/272-forum.html)
kukučka
22.12.13,07:47
Dobré typy od Lídy

tip na dnes: místo, kde bude vánoční stromek. Je tam volno? Budeme muset něco přenášet, stěhovat a podobně? Máme eventuálně připravené prodlužovačky na světýlka, háčky, stojan, prostě vše, co budeme těsně před postavením stromečku potřebovat? Eventuálně hasicí přístroj? :blush2:

tip na dnes: drobnosti. Rozhlédneme se po místnosti s opravdovým nebo pomyslným foťákem před očima :D Co všechno bude příští týden na fotkách? Co bychom tam raději neměli? :D
kukučka
22.12.13,08:14
...
kukučka
02.10.14,15:59
Keď sa zima opýta, čo ste robili v lete? Síce som nestihla kvôli počasiu popresádzať kvety v záhrade, zato je už okrem kapusty a petržlenu očistená a uskladnená všetka zelenina. Police v špajzi sú plné, dokonca som už ostrihala a zamrazila aj pažítku, bryndza je tam už dávno. Ešte popresádzam niekoľko izbových kvetov, nakopem chren a zima môže prísť. Ako ste na tom vy?
avalik
02.10.14,16:25
Zahradu nemam ale co sa dalo z urody u rodicov mam zavarene, este sa chystam zavarit cviklu a nalozit kapustu do poharov ... mala by som aj okna umyt ale to sa mi tak nechceeeeeeeee :)