dolfort
21.07.09,15:57
Medzi podkladovým betónom obývačky (5x5 m) a zvyšku domu je výškový rozdiel asi 3cm. Idem na to klásť ešte podlahové kúrenie.
Ako a čím dorovnať rozdiel v obývačke, aby betón v celom dome bol v rovnakej výške?
Následne koľko času potrebujem nechať na vytvrdnutie resp. technologickú prestávku, kým budem môcť položiť podlahovku?
220870
21.07.09,16:44
Vyrovnať najlacnejšie asi betónom.Technologická prestávka je min 4 týždne.Záleží hlavne od toho ako a koľko budete vetrať a aká bude teplota.
dolfort
21.07.09,20:16
diki
Hop377
21.07.09,20:39
daj polystyren, aj tak pod podlahovku ho budes davat, tak len pouzijes vhodne hrubky.
dolfort
22.07.09,06:51
daj polystyren, aj tak pod podlahovku ho budes davat, tak len pouzijes vhodne hrubky.

Aj nad tým som uvažoval, ale vidím jeden malý problém v tom že ten povrch nie je úplne rovný a tak by som tam musel s polystyrénom riadne čarovať. Chcem to mať ozaj v rovine a vyliať tam poter mi príde asi ako lepší nápad a kus jednoduchšie riešenie - aj za cenu že mesiac budem čakať kým to vyschne. Už som sa na tej stavbe toľko natrápil že v tomto prípade už nechcem robiť nejaké kompromisy. Hoci časovo by mi ten polystyrén riadne bodol...
petervi
30.04.11,04:08
Dobry den
Chcel by som vyrovnat podlahu na poschodi ( deku) a to cementovym(betonovym) poterom priamo na deku:
1. staci ak dam 2-3cm alebo musim dat minimalne 5cm?
2 ak by stacilo 2-3cm mam dilatovat od stien?
Dakujem
220870
30.04.11,04:22
Musíte mať dobrý podklad nedrobivý beton.Určite podklad napenetrujete duvilaxom 2-3 dcl do 10 litov vody.Krátko pred betonážou starý poter mierne zvlhčite,môžete aj duvilaxovou vodou .Beton zarábať 1diel cementu 3diely piesku 0-4 frakcie ,len riečny vymývaný lomové štrky niesú na toto moc vhodné.Do betonu pridávajte duvilax kľudne do 4 fúrikovej miechačky 0,5-1liter.Dilatácia nieje nutná ,ale min nejakú foliu tam dajte , keď len preto ,aby steny neťahali do seba vlhkosť z betonu.
pivko
18.06.11,06:12
Ja som tak pred dovolenkou dorovnal jednu izbu anhydridom, po akom čase možem na to položiť laminátovú podlahu?Do izby pečie slnko a vetračka je otvorená. Podlahovka tam nieje.
dolfort
18.06.11,09:54
Ja som tak pred dovolenkou dorovnal jednu izbu anhydridom, po akom čase možem na to položiť laminátovú podlahu?Do izby pečie slnko a vetračka je otvorená. Podlahovka tam nieje.

ja som na preschnutie anhydridu čakal asi dva týždne.
Poznať to na ňom aj vizuálne a aj rukou keď skúsiš tak cítiš.
Samozrejme dá sa otestovať aj kúskom igelitu ako je to tu na mnohých témach popísané. Príp. presné vedecké metódy odmeraním vlhkosti prístrojom.
Vlhkosť netreba podceniť, však vieš.