rommy
21.07.09,18:16
Ahoj poraďáci, vedeli by ste mi prosím poradiť ako urobím zápočet faktúr v money?
monikammm
03.08.09,14:19
Interné doklady - hore si vyber Vzájomné zápočty.Otvorí ti tabuľku Zoznam dokladov. Hore si vyber Výber adresy - klikni si v adresári na daného partnera a vypíše ti do jedného okna zoznam došlých faktúr od neho a vedľa zoznam vystavených faktúr. skontroluj si, či tie, ktoré ti ponúka chceš naozaj započítať, ak áno, vytlač si najprv cez tlačiarničku návrh na zápočet a potom urob: Vytvoriť zápočet. Keby si najprv dala vytvoriť, už ti ho potom nejde tlačiť.
Ak nechceš započítavať niektorú z ponúkaných faktúr, cez opravu si na nej oprav sumu na nulu, prípadne nejakú inú sumu, ak chceš započítať len jej časť. Suma zápočtu v obidvoch oknách musí byť rovnaká, len tak ti zápočet urobí. Pri spustení Vytvor zápočet ti ponúka zaúčtovanie - robí to cez dva interné doklady. Musíš si nastaviť predkontáciu: 321/395 - faktúry došlé a 395/311 - faktúry vyšlé. Neviem, či je to zrozumiteľné, ale ja takto robím bežne už tretí rok zápočty a perfektne to funguje.
SOME
05.08.09,23:43
Super odpoved, keby niečo nevyšlo, pripojíme sa, pápá
Zlata
09.09.09,15:54
Interné doklady - hore si vyber Vzájomné zápočty.Otvorí ti tabuľku Zoznam dokladov. Hore si vyber Výber adresy - klikni si v adresári na daného partnera a vypíše ti do jedného okna zoznam došlých faktúr od neho a vedľa zoznam vystavených faktúr. skontroluj si, či tie, ktoré ti ponúka chceš naozaj započítať, ak áno, vytlač si najprv cez tlačiarničku návrh na zápočet a potom urob: Vytvoriť zápočet. Keby si najprv dala vytvoriť, už ti ho potom nejde tlačiť.
Ak nechceš započítavať niektorú z ponúkaných faktúr, cez opravu si na nej oprav sumu na nulu, prípadne nejakú inú sumu, ak chceš započítať len jej časť. Suma zápočtu v obidvoch oknách musí byť rovnaká, len tak ti zápočet urobí. Pri spustení Vytvor zápočet ti ponúka zaúčtovanie - robí to cez dva interné doklady. Musíš si nastaviť predkontáciu: 321/395 - faktúry došlé a 395/311 - faktúry vyšlé. Neviem, či je to zrozumiteľné, ale ja takto robím bežne už tretí rok zápočty a perfektne to funguje.

Prosím o radu:
Kde a ako si mám dať predkonátiu,
skúšam všetko možné a stále mi to nejde,
Dávam to ce predkontácie - interné doklady a nič
Už som z tohoto programu na nervy.
Peterika
13.09.09,12:41
Prosím o radu:
Kde a ako si mám dať predkonátiu,
skúšam všetko možné a stále mi to nejde,
Dávam to ce predkontácie - interné doklady a nič
Už som z tohoto programu na nervy.
Predkontácie zadáš:
V money na ľavej strane máš navigátor, v tom sĺpci pod účtovnou osnovou máš predkontácie, klikneš - zobrazia sa ti už vytvorené predkontácie- dáš pridať - otvorí sa ti nová predkontácia - vyplníš skratku, používať pre......., účty MD - D a členenie DPH a uložíš OK

alebo vo faktúrach, pokladni, ID, bÚ si vytvoríš nový doklad , po otvorení dokladu klikneš na predkontácie a vytvoríš novú predkontáciu s postupom ktorý som ti uviedla....