profi
04.08.05,11:25
Chcem sa opýtať, mam zivnost a pouzivam auto, ktoré je otcove, da sa niejakým spôsobom nieco dat do nakladov, ked so mnou to auto prakticky nemá nic spoločné? alebo ak by som uzavrela s otcom napríklad nejakú zmluvu? aké mam moznosti? dakujem za kazdú informáciu
skvarki
04.08.05,09:38
Mozes uzavriet zmluvu o prenajme motoroveho vozidla a potom si davas do nakladov spotrebu PHL + sadzbu základnej náhrady za 1km. Treba si viest knihu jazd kvoli km.
Susan
04.08.05,09:40
Mozes uzatvorit s otcom zmluvu o prenajme auta s tym, ze servis budes hradit na vlastne naklady, t.j. budes ich davat do nakladov. Potom si mozes uctovat cestovne nahrady. Otec by mal zaplatit dan z motoroveho vozidla a podat priznanie k dani z mot.vozidiel. Otcovi vznikne povinnost podat do 31.3.2006 danove priznanie z prijmu, ak tento prijem presiahne sumu 41 tis. (presnu sumu teraz neviem) a zaplatit dan.
Venja
04.08.05,09:48
Ja mám podobný problém.
A nedá sa to riešiť iba splnomocnením na jazdy a používanie auta? V tomto prípade by otec nemusel podať daňové priznanie k príjmu, keďže by žiaden nemal.
Čo vy na to? A čo potom cestná daň?
Susan
04.08.05,10:01
Este som nemala taky pripad. Mozno niekto iny odpovie?
luebchenko
04.08.05,10:05
Kto má zaplatiť cestnú daň (daň z motorových vozidiel) ak si prenajme slovenská sro auto od rakúskeho občana :eek: ??? Auto je samozrejme registrované v Rakúsku! Jazdí kdekade po EÚ aj nie EU európe :D. Nebodaj ho treba aj niekam prehlásiť?
Johanka
04.08.05,10:06
Mozes uzavriet zmluvu o prenajme motoroveho vozidla a potom si davas do nakladov spotrebu PHL + sadzbu základnej náhrady za 1km. Treba si viest knihu jazd kvoli km.
Ja som netrafila ! NESÚHLASÍM!!! Sadzbu základnej náhrady si môžeš dávať do nákladov, len na vlastné osobné motorové vozidlo.
Johanka
04.08.05,10:28
Predmetom dane z MV je aj vozidlo dovezené do SR, ktorého držiteľ nemá v SR trvalý pobyt a používa sa na podnikanie alebo v súvislosti s podnikaním.Daňovníkom je potom FO alebo PO, ktorá toto vozidlo užíva .
profi
04.08.05,10:38
takže v takom prípade, že by som uzavrela s otcom zmluvu si môžem dať do nákladov aj PHM aj amortizáciu? myslela som, že tým pádom by bola náklad len zmluva resp. zmluvná cena nie?a zatial dakujem vsetkým za radu
Vera
04.08.05,10:43
ak máš auto v prenájme tak nájom, PHM (nie amortizáciu !!) a musí byť zaplatená daň z motorových vozdiel...
tonkat
04.08.05,12:00
ak máš auto v prenájme tak nájom, PHM (nie amortizáciu !!) a musí byť zaplatená daň z motorových vozdiel...
A bežnú údržbu vozidla, prípadné opravy si tiež môžem dať do nákladov, keď mám prenajaté auto, však?
mackova
04.08.05,19:37
Nemyslim si, ze si mozes prenajat auto od otca a pernamentne si davat do nakladov PHM a nahradu 6,2-Sk.

To uz nie je aktualne, musis byt minimalne na technickom preukaze ty.
Majočka
05.08.05,06:37
Ak je zmluva o prenájme - musí byť zaplatená CD, môžeš si dať do nákladov PHM a ak je v zmluve uvedené, že nájomca hradí bežné opravy, môžeš aj to.
Určite nie náhradu 6,20 Sk !!!