thalia13
21.07.09,20:21
Ahojte poradaci prosím Vás o radu nikde na nete som sa nedočítala ked ma kamoška s.r.o. ma povinnosť viesť PU v programe? dokladov nemá veľa a zvládne to bez programu. dakujem za všetky vaše odpovede Mata
Tweety
21.07.09,18:22
Ahojte poradaci prosím Vás o radu nikde na nete som sa nedočítala ked ma kamoška s.r.o. ma povinnosť viesť PU v programe? dokladov nemá veľa a zvládne to bez programu. dakujem za všetky vaše odpovede Mata
Nie, nemá, ale v dnešnej dobe, a bez SW, je to rarita.:)
Iwett
21.07.09,18:24
Ahojte poradaci prosím Vás o radu nikde na nete som sa nedočítala ked ma kamoška s.r.o. ma povinnosť viesť PU v programe? dokladov nemá veľa a zvládne to bez programu. dakujem za všetky vaše odpovede Mata
Nie je povinnosť viest účtovníctvo nie ručne, aj ked je to určite náročnejšie ako v nejakom programe.
durisovad
21.07.09,19:40
Ja by som oponovala. Ak je malo dokladov, je jednoduchsie viest uctovnictvo rucne na papieroch ako v zlozitom programe. Mam s tym skusenosti.
JarkaL
21.07.09,20:02
Veru, spomínam si, že som párkrát v praxi použila šibeničky namiesto SW. Bolo to romantické, pripomenulo mi to časy na VŠ.
Iwett
21.07.09,20:03
Ja by som oponovala. Ak je malo dokladov, je jednoduchsie viest uctovnictvo rucne na papieroch ako v zlozitom programe. Mam s tym skusenosti.
Neviem, neskúšala som...ak v programe nevieš pracovať, možno je náročnejšie sa ho naučiť, ale keď vieš robiť v programe, určite nieje jednoduchšie viesť ho ručne. Určite je to uľahčenie práce.
Dav
21.07.09,21:32
Veru, spomínam si, že som párkrát v praxi použila šibeničky namiesto SW. Bolo to romantické, pripomenulo mi to časy na VŠ.
Ja sa so šibeničkami hrám dodnes, keď mám komplikovaný účtovný prípad. Jednej malej firme robím podvojné v Exceli - je tam málo dokladov a bežné účtovné prípady. Ale pre neskúsených účtovníkov by som radšej doporučila používať program. Medziiným kvôli výkazom.
supermario22
29.07.09,07:25
ja zase používam demoverziu alfy (od firmy kros) a tá umožňuje oficiálne účtovať na ich programe zadarmo. samozrejme sú tam nejaké obmedzenia ale keďže hovoríš, že firma má len pár dokladov, niet lepšieho riešenia podľa mňa...

"Podmienky používania: V tejto zostave je možné v každom účtovnom roku zaúčtovať najviac 250 dokladov do peňažného denníka so súčtom príjmov maximálne 3 500 EUR a v sklade najviac 120 skladových pohybov. To znamená, ak počas jedného účtovného roka neprekročíte uvedené limity, môžete si na tejto zostave viesť účtovníctvo zadarmo a legálne. Verziu si môžete bezplatne aktualizovať z našej internetovej stránky. Pri prechode na vyššiu zostavu zostanú Vaše údaje zachované."
veronikasad
29.07.09,07:26
ja zase používam demoverziu alfy (od firmy kros) a tá umožňuje oficiálne účtovať na ich programe zadarmo. samozrejme sú tam nejaké obmedzenia ale keďže hovoríš, že firma má len pár dokladov, niet lepšieho riešenia podľa mňa...
ALFA na podvojné účtovníctvo ?
supermario22
29.07.09,07:28
prepáč, samozrejme som myslel jednoduché....
ospravedlňujem sa...