účtovník - junior
21.07.09,20:22
Dobrý večer, potrebovala by som súrne poradiť. Spoločnosť požiadala o ukončenie DPH, daň. úrad určil posledné zdaňovacie obdobie 2Q/09, zároveň majitelia požiadali o obnovanie DPH a daň.úrad obnovil DPH od 1.7.2009, a teraz neviem čo mám spraviť s majetkom a DPH. Pôvodne som ho chcela dodaniť v 2Q/09 čiže odviesť DPH z neho, lenže teraz keď sú od 1.7.2009 opäť plátci tak neviem ako mám postupovať.... mám z neho odviesť DPH 2Q/09 alebo nie nakoľko ostáva v evidencii. Prosím poradte mi, nikdy som sa s takýmto prípadom nestretla...

Veľmi ďakujem za každú informáciu
účtovník - junior
21.07.09,18:48
prosím poradte mi
Melnick
21.07.09,19:17
Dobrý večer, potrebovala by som súrne poradiť. Spoločnosť požiadala o ukončenie DPH, daň. úrad určil posledné zdaňovacie obdobie 2Q/09, zároveň majitelia požiadali o obnovanie DPH a daň.úrad obnovil DPH od 1.7.2009, a teraz neviem čo mám spraviť s majetkom a DPH. Pôvodne som ho chcela dodaniť v 2Q/09 čiže odviesť DPH z neho, lenže teraz keď sú od 1.7.2009 opäť plátci tak neviem ako mám postupovať.... mám z neho odviesť DPH 2Q/09 alebo nie nakoľko ostáva v evidencii. Prosím poradte mi, nikdy som sa s takýmto prípadom nestretla...

Veľmi ďakujem za každú informáciu
Môj názor, no netvrdím,že správny : Ukončíš II.Q. presne podľa zákona o DPH s vysporiadaním všetkého čo k tomu patrí . A začneš III.Q rovnako ako je povinnosť pri registrácii. Odvedieš - vrátia Ti, vrátia Ti - odvedieš.
Akurát budeš mať robotu navyše, ale nemôžeš sa len tak rozhodnúť, že DPH neodvedieš, pretože spoločnosť ostáva v evidencii. Napriek tomu, že to tak je, došlo k ukončeniu platiteľa DPH - Rozhodnutím DÚ a k začatiu taktiež - Rozhodnutím.