JarkaL
21.07.09,21:17
Ahojte, včera mi prišiel tento email od tvorcu SW:

"Odovzdávanie tlačív na daňový úrad

Dovoľujeme si Vás upozorniť na skutočnosť, že pre odovzdanie výstupných tlačív na daňový úrad (daňových priznaní, hlásení a prehľadov) je potrebné výlučne používať tlačivá vo formáte FDF. Formát FDF v ES POHODA je možné získať exportom. V zozname tlačových zostáv je potrebné použiť tlačidlo Export, na základe čoho dosiahnete vytlačenie v požadovanom formáte FDF. Uvedený formát je navrhovaný daňovým riaditeľstvom a je to jediný formát, ktorý je v elektronickej podobe cez Acrobat Reader po vytlačení akceptovateľný. Garantuje sa korektné nasmímanie čiarových kódov a akceptácia príjmu tlačiva. V prípade, že odovzdáte tlačivo, ktoré ste vytlačili prostredníctvom tlačidla Náhľad, je takého tlačivo považované zo stránky daňového úradu za neštandardné a daňový úrad môže od Vás požadovať opätovné vyplnenie štandardného tlačiva. Venujte, prosím, uvedenej správe náležitú pozornosť a vyhnete sa zbytočným opakovaným podaniam."

Doteraz som tlačila DP cez náhľad a zatiaľ ma ani jedna správkyňa nevyzvala, že je niekde problém. To tlačivo na pohľad vyzerá rovnako.
Máte s tým niekto skúsenosť?
cloe
21.07.09,19:34
No z toho som dosť rozčarovaná:confused:. Zatiaľ mi tlačivá platné od 1.4. akceptovali, no nie je vylúčené, že to budú chcieť prepísať dodatočne. Nechcem si predstaviť, ako všetkým klientom príde list z DU! To zas budem neschopná účtovníčka:eek:
JarkaL
21.07.09,19:37
Veď práve, na tom tlačive ja nevidím, že ho čítačka na DU nevie prečítať. Načo potom Pohoďáci dali možnosť Tlač cez Náhľad - nech ju zrušia a nechajú len ten Export. (Dodnes som si ho ani nevšimla, nepotrebovala som tlačivo exportovať, ale len vytlačiť.)
m.aj.a
22.07.09,17:51
No, ja som to dnes skúšala, len nie som si celkom istá, či to dobre chápem. V zmienenom liste sa píše o vytlačení vo formáte FDF, čo som najprv vytlačila vo Worde, ako textový dokument, no bola som z toho úplne mimo.:confused::eek: Neskôr som pochopila, že to asi bude treba cez Acrobat reader, lenže tam už bola zase prípona PDF. Keďže tomu dosť dobre nerozumiem, tak som to radšej zatiaľ vypísala ručne. Pozrela som si aj stránku DR a vyzerá to tak, že všetky tlačivá DP, Prehľady, Hlásenia atď budeme robiť takto, tak sa to budem musieť naučiť. Snaď to Pohoda postupne prepracuje ako už aj niektoré iné SW tak, že to nebude také komplikované. K tomu ešte mi aj tak v kolonke rok, kde sa malo automaticky doplniť len 09, vpísalo celý 2009, tak to potom vyzeralo 20 2009. Nechápem, čo s tým, veď v tom textovom dokumente je len 09. Pritom na inom počítači to zapísalo dobre. No počkáme si a uvidíme. :D
EkoMax
23.07.09,09:47
ja som tlačívá odovzdala a bola som sa pýtať na DÚ a vraj sú v poriadku. Ale pokiaľ ide o DÚ, nikdy si nie som istá, lebo nikedy tlačivá zoberú a potom o pár mesiacov urgujú, že sú zlé. Ale uvidíme, či niečo príde poštou. Ale fak je ten, že nakoniec sme my zlé účtovníčky. Mám s tým bohaté skúsenosti.
cloe
24.07.09,09:09
ja som tlačívá odovzdala a bola som sa pýtať na DÚ a vraj sú v poriadku. Ale pokiaľ ide o DÚ, nikdy si nie som istá, lebo nikedy tlačivá zoberú a potom o pár mesiacov urgujú, že sú zlé. Ale uvidíme, či niečo príde poštou. Ale fak je ten, že nakoniec sme my zlé účtovníčky. Mám s tým bohaté skúsenosti.

Ja som tlačivá vytlačené cez náhľad odovzdávala už aj za 4. a 5. mes., tak si myslím, že keby ich náš DU neakceptoval, tak snáď by sa už ozvali.
Danicia
29.07.09,10:25
pri standardne kvalitnych tlaciarnach a software pouzivanych pre ucto pri tlaceni vykazov dph (cez web format .fdf s kontrolou prepoctu, alebo standardne .pdf) by nemal byt problem s akceptaciou tlaciva dph, myslim (bolo mi tak vysvetlene), ze ide skor o problem, ked pri vytlaceni ciarovy kod na tlacive a udaje nie su korektne vytlacene a spravne rozpoznatelne... podavame normalne dalej tlaciva vytlacene cez nahlad v Pohode a neboli naznaky, ze by mali byt problemy na DU... :-) tak si drzme palce aj nadalej... :-)