Leila
21.07.09,21:18
Prosim vysvetli mi niekto rozdiel medzi par. 11 - nadobudnutie v tuzemsku z ineho clenskeho statu a par. 69 ods. 2-4 - tovary a sluzby pri ktorych plati prijemca dan podla tohto paragrafu ????

Mam napr. ERP blok z Rakuska za nakup - drobna rezia - s rakuskou DPH - spravim samozdanenie, mozem si uplatnit DPH na vstupe, ale neviem v ktorom riadku priznania sa mi ma takyto nakup objavit. DPH rakusku si neplanujem narokovat. Vdaka.
Rozalka
21.07.09,19:45
§ 11 - čisto tovar
§ 69- služby + tovar s montážou

Ak máš doklad s rakúskou DPH a neplánuješ si to nárokovať, potom výdavkom je cena s daňou a v oblasti DPH nič neriešiš. (žiadne samozdanenie).

Dopĺňam:
Táto moja odpoveď sa vzťahuje k otázke - tj. "ERP blok z Rakúska za nákup - drobná réžia"
Leila
22.07.09,07:22
vdaka za vysvetlenie rozdielu - uz mi je to uplne jasne.
Aj opravu = takto pred DPHackou uz zmatkujem.
Pekny den prajem.
Leila
22.07.09,07:23
Pardon za ten otaznik, nejako mi tam "sam" vbehol.
Milan Benka
22.07.09,10:43
§ 11 - čisto tovar
§ 69- služby + tovar s montážou

Ak máš doklad s rakúskou DPH a neplánuješ si to nárokovať, potom výdavkom je cena s daňou a v oblasti DPH nič neriešiš. (žiadne samozdanenie).

Toto by som tak jednoznačne netvrdil.
Skúste použiť vyhľadávanie na porade, už sme to tu rozoberali.
Rozalka
22.07.09,14:25
Moja odpoveď súvisí s dokladom z ERP, aby nedošlo k omylu, tak to tam dopĺňam.

O mojich názoroch môžete čítať aj tu:
http://www.porada.sk/1037016-post13.html
http://www.porada.sk/843850-post6.html
Iwett
22.07.09,15:18
Toto by som tak jednoznačne netvrdil.
Skúste použiť vyhľadávanie na porade, už sme to tu rozoberali.
A dá sa s tým dokladom z RP robiť aj niečo iné okrem toho ako píše Rozálka?:confused: Nemôže sa predsa použiť samozdanenie! Či?
Rozalka
22.07.09,17:36
Doklad z ERP neobsahuje údaje, ktoré má mať faktúra z intrakomunitárneho nadobudnutia, takže sa nemôže použiť samozdanenie.
(Pajko na druhej strane nás nenahlási v súhrnnom výkaze)
Milan Benka
23.07.09,04:57
Doklad z ERP neobsahuje údaje, ktoré má mať faktúra z intrakomunitárneho nadobudnutia, takže sa nemôže použiť samozdanenie.
(Pajko na druhej strane nás nenahlási v súhrnnom výkaze)

Aké náležitosti má mať faktúra pri nadobudnutí tovaru z iného čl. štátu ?
§74 nerieši náležitosti, spomína sa v ňom iba pojem faktúra.

Dalo by sa namietať, že by mala spĺňať náležitosti uvedené v §72. Chýba však odkaz na tento §.


To, že nás pajko z druhej strany neuvedie v súhrnom výkaze nie je podstané.

Mám za to, že uvedená problematika nie je v zákone dostatočne ošetrená.

Ak sa nemýlim, pripravuje sa novela eur.smernice ( myslím, že už je schválená ), kt. má riešiť náležitosti takýchto intrakomunitárnych faktúr jednotne pre celú úniu. Mali by sme to mať zakotvené v novele 222-ky s platnosťou od 01.01.2010.
Ajenka
07.07.16,12:53
Vie mi niekto povedať, ako je to myslené po novelizácii platnej od 1.1.2016?

§ 11 - nadobudnutie tovaru - ostal nezmenený
§ 69 - vypustili slová pri tovare "dodanom s inštaláciou alebo montážou" a nahradili ich slovami pri tovare "okrem tovaru dodaného formou zásielkového predaja"

Do ktorého riadku DPH teda patrí samozdanenie dodaného tovaru? Do riadkov 07,08 alebo do riadkov 09,10?