MONT ZV
04.08.05,11:33
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
MONT ZV
04.08.05,09:48
[QUOTE=MONT ZV]Daňová kontrola vyžadovala k vystaveným pokladničným príjmovým dokladom (pri oprave-službe na počkanie urobíme fa a za platbu v hotovosti vystavíme PD - stáli zákazníci platia na BÚ) aj výdavkový a očíslovaný PD od odberateľa. Opravený, prípr. vyrobený dielec však väčšinou príde prevziať šofér príp. mechanik odberateľa len s peniazmi. Daňová kontrola nám doporučila vypýtať si výdavkový PD následným písomným vyzvaním odberateľa. Nie je to prehnaná požiadavka, pre nás
je podstatná úhrada ?!
evina
04.08.05,10:11
[QUOTE=MONT ZV]Daňová kontrola vyžadovala k vystaveným pokladničným príjmovým dokladom (pri oprave-službe na počkanie urobíme fa a za platbu v hotovosti vystavíme PD - stáli zákazníci platia na BÚ) aj výdavkový a očíslovaný PD od odberateľa. Opravený, prípr. vyrobený dielec však väčšinou príde prevziať šofér príp. mechanik odberateľa len s peniazmi. Daňová kontrola nám doporučila vypýtať si výdavkový PD následným písomným vyzvaním odberateľa. Nie je to prehnaná požiadavka, pre nás
je podstatná úhrada ?!Odberaťel vystavuje VPD, /musí mať doklad o svojom výdaji z pokladne/ a ten sa pripája k Vášmu PPD. Požiadavka DÚ je v tomto prípade podľa mňa oprávnená.
Pepa
04.08.05,10:28
Píšeš, že "doporučila". Ešteže tak. Ja to vidím ako "buzeráciu". Odberateľ vystavuje VPD, ale čo ma je do jeho pokladne. Veď peniaze z pokladne vydávam aj pri nákupe niečoho kde je vystavený doklad z ERP a nie faktúra. Čo v tom prípade? Má každému dodávateľovi /pri ERP/ preukazovať vybratie peňazí z pokladne?
Jara
04.08.05,10:34
Erika myslím, že máš aj pravdu, že skôr ide o buzeráciu i keď v skutočnosti aj odberateľ si vystaví ten VPD, trošku sa divím, lebo keď ide o príjem, tak o čo vlastne ide? Nekrátiš si predsa dane. Ale to záleži asi od kontrolóra a keď je pedant, tak to môže vyžadovať a nemáš dôvod mu odporovať, lebo naozaj by tam mal byť doložený aby to bolo komplet.
evina
04.08.05,10:34
Píšeš, že "doporučila". Ešteže tak. Ja to vidím ako "buzeráciu". Odberateľ vystavuje VPD, ale čo ma je do jeho pokladne. Veď peniaze z pokladne vydávam aj pri nákupe niečoho kde je vystavený doklad z ERP a nie faktúra. Čo v tom prípade? Má každému dodávateľovi /pri ERP/ preukazovať vybratie peňazí z pokladne?Som veľký nepriateľ byrokracie, ale tento prípad za buzeráciu nepovažujem. V prípade nákupu je ten VPD práve bločik z ERP. Teba je do Tvojej pokladne /a nie do odberateľovej/ a máš tým VPD potvrdené, že si peniaze naozaj vydal. Viem, že budeš namietať, veď príjem si zdaním tak čo?.... Ale príjem sa dá znížiť nákladmi a peniaze z pokladne treba tiež niekedy dostať že?... :)
liba2
04.08.05,10:36
[QUOTE=MONT ZV]Daňová kontrola vyžadovala k vystaveným pokladničným príjmovým dokladom (pri oprave-službe na počkanie urobíme fa a za platbu v hotovosti vystavíme PD - stáli zákazníci platia na BÚ) aj výdavkový a očíslovaný PD od odberateľa. Opravený, prípr. vyrobený dielec však väčšinou príde prevziať šofér príp. mechanik odberateľa len s peniazmi. Daňová kontrola nám doporučila vypýtať si výdavkový PD následným písomným vyzvaním odberateľa. Nie je to prehnaná požiadavka, pre nás
je podstatná úhrada ?!Prepáčte, ale ja s týmto nemôžem súhlasiť. Predsa ja ako poskytovateľ služby príjmem od zákazníka úhradu, mňa vôbec nezaujíma čo s potvrdenkou (kópiou PPD) zákazník urobí. Neskúmam, či Ferko Mrkvička je SZČO a či si doklad dal do účtovníctva...
Možno by to pre daň. kontrolu bolo dobré, ale žiadny predpis to neukladá za povinnosť.
Johanka
04.08.05,10:41
Načo by mi bol pri mojom PPD VPD odberateľa. To sa nedá ani technicky. Niekto dostane zálohu v hotovosti na rôzne nákupy a čo bude každému dodávateľovi dávať VPD na túto zálohu? Pôjdem na nákup do Metra a tam dám pri pokladni môj VPD? Zlaté oči! Čistá buzerácia - a opora v zákone ?
evina
04.08.05,10:43
Prepáčte, ale ja s týmto nemôžem súhlasiť. Predsa ja ako poskytovateľ služby príjmem od zákazníka úhradu, mňa vôbec nezaujíma čo s potvrdenkou (kópiou PPD) zákazník urobí. Neskúmam, či Ferko Mrkvička je SZČO a či si doklad dal do účtovníctva...
Možno by to pre daň. kontrolu bolo dobré, ale žiadny predpis to neukladá za povinnosť.
Tu nejde len o kontrolu príjmov a výdajov, resp. nákladov a výnosov , ale aj o kontrolu toku finančných prostriedkov. To , či Fero Mrkvička potvrdenku zahodí Ťa naozaj nemusí zaujímať, ale musí Ťa zaujímať dôkaz o vydaní peňazí z Tvojej pokladne.
Johanka
04.08.05,10:44
Som veľký nepriateľ byrokracie, ale tento prípad za buzeráciu nepovažujem. V prípade nákupu je ten VPD práve bločik z ERP. Teba je do Tvojej pokladne /a nie do odberateľovej/ a máš tým VPD potvrdené, že si peniaze naozaj vydal. Viem, že budeš namietať, veď príjem si zdaním tak čo?.... Ale príjem sa dá znížiť nákladmi a peniaze z pokladne treba tiež niekedy dostať že?... :)
Oni nepýtajú jeho VPD, to je jasné ,že by ich mal mať. Kontrolóri chcú VPD od jeho odberateľov.:)
pyton
04.08.05,10:47
Mont ZV, ale písomne vám to asi neuložila, že.......................
Pepa
04.08.05,10:48
Evinka, dobre si to napísala, namietam. No nech skúsi kontrolór - nech je aj pedant na en-tú, pýtať odo mňa pri mojich vystavených faktúrach VPD odberateľa. A čo ak robím pre súkromnú osobu /občana - nepodnikateľa/ čo vtedy pripojím k faktúre? VPD, že si vybral peniaze z peňaženky. No kontrolóri na mňa!!!!
liba2
04.08.05,10:48
Tu nejde len o kontrolu príjmov a výdajov, resp. nákladov a výnosov , ale aj o kontrolu toku finančných prostriedkov. To , či Fero Mrkvička potvrdenku zahodí Ťa naozaj nemusí zaujímať, ale musí Ťa zaujímať dôkaz o vydaní peňazí z Tvojej pokladne.Ale veď v príspevku MONT ZV sa hovorí o príjme peňazí do pokladne, nie o výdaji. Ja svojim podpisom potvrdím, že som prevzala. Prečo to mám ešte podoprieť výdavkovým dokladom zákazníka?
Pepa
04.08.05,10:50
Tu nejde len o kontrolu príjmov a výdajov, resp. nákladov a výnosov , ale aj o kontrolu toku finančných prostriedkov. To , či Fero Mrkvička potvrdenku zahodí Ťa naozaj nemusí zaujímať, ale musí Ťa zaujímať dôkaz o vydaní peňazí z Tvojej pokladne.
Evinka to nie je výdaj peňazí z mojej pokladne ale príjem peňazí do mojej pokladne.
evina
04.08.05,10:55
Oni nepýtajú jeho VPD, to je jasné ,že by ich mal mať. Kontrolóri chcú VPD od jeho odberateľov.:)
Pochopila som veľmi dobre koho VPD chcú a tak aj odpovedám:)
Paula
04.08.05,11:03
Chápem túžbu mať VPD môjho odberateľa iba v prípade, že si s obchodným partnerom namiesto zápočtu faktúr vzájomne "akože v hotovosti" zaplatíme svoje záväzky. V tom prípade vystavím svoje PPD a VPD dvojmo, on tak isto.
evina
04.08.05,11:05
V moje prvej odpovedi som napísala prečo k PPD dať i VPD odberateľa. V ďalšom som reagovala na iné príspevky, ale asi som sa nie dosť dobre vyjadrila, keď máte pocit, že som nepochopila, že v otázke je uvedený príjem do pokladne. Takže ešte raz ak prííjmem do svojej pokladne úhradu za faktúru v hotovosti, podľa mňa má byť k nej priložený aj výdavkový doklad odberateľa a naopak,ak vydám z pokladne peniaze na úhradu faktúry v hotovosti má byť k môjmu VPD priložený PPD dodávateľa, aby bol jasne skontrolovateľný tok finančných prostriedkov, ide o preukazateľnosť ... To je môj názor a ja to tak robím.
Zita5
04.08.05,11:13
Evina , hovoríš niečo . Mám klienta , ktorý keď mi hradí faktúru ku ktorej dostane odo mňa PPD , tak mi hneď aj predloží jeho VPD , aby som podpísala prevzatie financií . Je to ojedinelý prípad z radu mojich obchod.partnerov , ale tento je taký dôsledný práve preto , lebo to žiadala od neho daňová kontrola .;)
evina
04.08.05,11:17
Evina , hovoríš niečo . Mám klienta , ktorý keď mi hradí faktúru ku ktorej dostane odo mňa PPD , tak mi hneď aj predloží jeho VPD , aby som podpísala prevzatie financií . Je to ojedinelý prípad z radu mojich obchod.partnerov , ale tento je taký dôsledný práve preto , lebo to žiadala od neho daňová kontrola .;)

Ja som práve prekvapená, lebo čo mám ja klientov tak Tí majú takúto kombináciu VPD a PPD bez problémov, takže ...

Zita len trošku som nerozumela vete Evina, hovoríš niečo... nemalo tam ešte niečo byť vsunuté?
bea
04.08.05,11:18
Predsa napr. keď by som ja ako občan išla do opravovne, ktorú má MONT ZV, tak by mi zrejme tiež dali faktúru a vystavili príjmový doklad (predpokladám, že je to kvôli ERP?). Ja nevystavujem nijaký výdavkový doklad. Tak čo včuľ?
A vôbec si myslím, že je to nesprávne.
Zita5
04.08.05,11:23
Ja som práve prekvapená, lebo čo mám ja klientov tak Tí majú takúto kombináciu VPD a PPD bez problémov, takže ...

Zita len trošku som nerozumela vete Evina, hovoríš niečo... nemalo tam ešte niečo byť vsunuté?

Já som Ti dala za pravdu - je to tak ako si písala . V tej vete nič nechýbalo , já skutočne som to myslela , tak ako som písala , že hovoríš niečo.. / akože máš pravdu / tie doklady proste v tom účte musia byť , a keď nie tak kontrolór má právo chýbajúce VPD resp. PPD žiadať od podnikateľského subjektu a ten to musí doložiť . Preukazujeme tým skutočne jednak príjem a výdaj peňazí .
evina
04.08.05,11:25
Já som Ti dala za pravdu - je to tak ako si písala . V tej vete nič nechýbalo , já skutočne som to myslela , tak ako som písala , že hovoríš niečo.. / akože máš pravdu / tie doklady proste v tom účte musia byť , a keď nie tak kontrolór má právo chýbajúce VPD resp. PPD žiadať od podnikateľského subjektu a ten to musí doložiť . Preukazujeme tým skutočne jednak príjem a výdaj peňazí .
Dík za vysvetlenie, potom som si všimla Tvoj súhlas pri príspevku a som to pochopila, ako si to myslela :)
liba2
04.08.05,11:27
Evinka, podľa teba tento systém PPD-VPD sa má praktizovať len pri úhradách faktúr? Alebo aj v iných prípadoch, napr. PPD od notára za overenie dokladov? (notári vystavujú PPD, i keď niektorí užmajú aj RP).
Pepa
04.08.05,11:28
.......tie doklady proste v tom účte musia byť , a keď nie tak kontrolór má právo chýbajúce VPD resp. PPD žiadať od podnikateľského subjektu a ten to musí doložiť . Preukazujeme tým skutočne jednak príjem a výdaj peňazí.

Zitka, je to niekde v zákone alebo je to len názor?
Zita5
04.08.05,11:29
To som veľmi rada , že si ma pochopila . :) ;)
evina
04.08.05,11:36
Evinka, podľa teba tento systém PPD-VPD sa má praktizovať len pri úhradách faktúr? Alebo aj v iných prípadoch, napr. PPD od notára za overenie dokladov? (notári vystavujú PPD, i keď niektorí užmajú aj RP).
Troška tu zamotávame viac prípadov. Systém PPD a VPD opisujem v prípade úhrad faktúr v hotovosti.
Čo sa týka napr. notára, on Fa nevystavuje, vystaví Ti PPD a dôkazom, že platba prebehla sú napr. tie overené doklady, ale Ty predsa vo svojom účtovníctve vystavuješ VPD na peniaze, ktoré si na toto overenie vydala. Takéto služby sú predsa aj trochu špecifické, všetko má notár zapísané vo svojej knihe /neviem ako sa presne volá/ a nemôže overiť niečo len tak...
V prípade platieb občanov ide najčastejšie o prípady služieb, kedy musia byť doklady vystavované ERP a tam potom nie je čo riešiť. Ak aj nastane takýto prípad, že občan platí Fa v hotovosti a dostane PPD, mal by byť na tomto PPD riadne identifikovateľný.
evina
04.08.05,11:37
.......tie doklady proste v tom účte musia byť , a keď nie tak kontrolór má právo chýbajúce VPD resp. PPD žiadať od podnikateľského subjektu a ten to musí doložiť . Preukazujeme tým skutočne jednak príjem a výdaj peňazí.

Zitka, je to niekde v zákone alebo je to len názor?
Keď nie z ničoho iného tak zo zákona o účtovníctve o preukázateľnosti .....
evina
04.08.05,11:40
zákon o účtovníctve: napr aj
§ 7
1. Účtovná jednotka je povinná účtovať tak, aby účtovná závierka poskytovala verný a pravdivý obraz o skutočnostiach, ktoré sú predmetom účtovníctva, a o finančnej situácii účtovnej jednotky.
liba2
04.08.05,11:45
[QUOTE=evina]
Toho notára som spomenula len ako príklad úhrady za službu kde dostanem PPD. Môže to byť aj iná služba.
Napr. poznám firmu kde sa viažu knihy, nie sú platiteľom DPH, teda používajú PPD. Na doklade je napísané len moje meno, nič iné ich nezaujímalo.
Podľa teba by som mala tejto kníhviazačskej firme dodatočne zaslať kópiu môjho VPD?
Alebo len v tom prípade, ak mi dali faktúru a túto som im uhradila v hotovosti?Pýtam sa ťa, chcem v tom mať jasno.
evina
04.08.05,11:50
[QUOTE=evina]
Toho notára som spomenula len ako príklad úhrady za službu kde dostanem PPD. Môže to byť aj iná služba.
Napr. poznám firmu kde sa viažu knihy, nie sú platiteľom DPH, teda používajú PPD. Na doklade je napísané len moje meno, nič iné ich nezaujímalo.
Podľa teba by som mala tejto kníhviazačskej firme dodatočne zaslať kópiu môjho VPD?
Alebo len v tom prípade, ak mi dali faktúru a túto som im uhradila v hotovosti?Pýtam sa ťa, chcem v tom mať jasno.
Prípad by som vedela presne posúdiť na základe dokladov.
Myslím si , že ak firma nie je platcom DPH neznamená, že nemusí vystaviť faktúru, resp. podmienky tejto služby sú dané zmluvou, resp. inou dohodou. Podľa mojej mienky, áno, mali by mať priložený pri tejto úhrade Tvoj VPD. Možno ich to začne zaujímať pri kontrole.
liba2
04.08.05,11:51
zákon o účtovníctve: napr aj


§ 7
1. Účtovná jednotka je povinná účtovať tak, aby účtovná závierka poskytovala verný a pravdivý obraz o skutočnostiach, ktoré sú predmetom účtovníctva, a o finančnej situácii účtovnej jednotky.Evinka, toto je všeobecná formulácia. Ja som presvedčená, že všetky účtovníčky sa snažia túto povinnosť plniť.
Myslím, že rozpor je v tom, akú formu preukazovania použiť pri úhrade fa v hotovosti.
evina
04.08.05,11:52
Evinka, toto je všeobecná formulácia. Ja som presvedčená, že všetky účtovníčky sa snažia túto povinnosť plniť.
Myslím, že rozpor je v tom, akú formu preukazovania použiť pri úhrade fa v hotovosti.
V poriadku, ale ako preukážeš, že si tie peniaze do pokladne naozaj prijala, ak budeš mať len Tvoj PPD?
Pepa
04.08.05,11:56
PPD znamená, že som peniaze prijala - "Prijaté od....."
Johanka
04.08.05,11:58
Preukázateľnosť toku peňazí - to je dobré. Takže vystavím faktúru a aby som si náhodou nevymyslela, že mi ju odberateľ zaplatil, tak si od neho vypýtam jeho VPD. Rada by som videla toho vola, čo si vymýšľa PPD (hlavne u FO).
A ak si to pýta daňová kontrola pri PO, tak je to totálna haluz.

Samozrejme nemám nič proti tomu, že to niekde funguje.:)
liba2
04.08.05,12:00
V poriadku, ale ako preukážeš, že si tie peniaze do pokladne naozaj prijala, ak budeš mať len Tvoj PPD?----------
Vymazané = duplicit
liba2
04.08.05,12:01
V poriadku, ale ako preukážeš, že si tie peniaze do pokladne naozaj prijala, ak budeš mať len Tvoj PPD?Predsa inventarizáciou pokladne. Predsa tie peniaze tam musím mať. A neskôr aj inventarizáciou pohľadávok. Fa budem vykazovať ako uhradenú.
evina
04.08.05,12:02
PPD znamená, že som peniaze prijala - "Prijaté od....."
Ja si však na svoje doklady môžem naísať, čo chcem.... Tá druhá strana nebude tento doklad ani len podpisovať...

Na záver by som uviedla len toľko, som presvedčená, že z hľadiska kontroly toku peňazí v účtovníctve je takáto kombinácia VPD a PPD potrebná.

Niektorí má už možno trošku poznáte z mojich príspevkov, že som veľmi proti tvrdeniam "pani za okienkom povedala" "alebo na DÚ mi povedali" snažím sa riadiť zákonmi a nepodlieham zbytočnej "buzerácii" zo strany týchto orgánov. V tomto prípade však osobne dávam plne za pravdu DÚ.:)
Pepa
04.08.05,12:06
Ak mi príde nejaký odberateľ pre zákazku a chudák "vyfasoval" z pokladne príkl. 50 tis. Sk na nákup - odovzdám mu zákazku spolu s faktúrou a PPD zoberiem peniaze a ide k ďalšiemu pre zákazku a pre faktúru. Vo svojej firme vydokladuje "vyfasovaných" 50 tis. tromi faktúrami s PPD. Ale bol mu vydaný len jeden VPD, lebo "pokladníčka" nemohla vedieť, na aké sumy má VPD vystaviť /lebo podľa všetkého mala vystaviť 3 VPD, aby sa mohli odovzdať dodávateľovi k "jeho faktúram"/ no tak to je super. Papierovačiek na hovado.
liba2
04.08.05,12:10
Evinka prídeš na stretko? že by sme to uzavreli?
Pepa
04.08.05,12:10
Ja si však na svoje doklady môžem naísať, čo chcem.... Tá druhá strana nebude tento doklad ani len podpisovať...

Na záver by som uviedla len toľko, som presvedčená, že z hľadiska kontroly toku peňazí v účtovníctve je takáto kombinácia VPD a PPD potrebná.

Niektorí má už možno trošku poznáte z mojich príspevkov, že som veľmi proti tvrdeniam "pani za okienkom povedala" "alebo na DÚ mi povedali" snažím sa riadiť zákonmi a nepodlieham zbytočnej "buzerácii" zo strany týchto orgánov. V tomto prípade však osobne dávam plne za pravdu DÚ.:)
Evinka, neber to prosím ťa tak, že silou mocou nechcem s tebou súhlasiť. Vôbec nie. Veľmi si vážim tvoje rady a názory. Ja som sa však s takouto praxou vôbec nestretla - nerobím to ani pri VF a ani dodávateľ nežiada moje VPD /ani jeden/.
Zita5
04.08.05,12:12
Baby , no takže sa ukľudnite , veď pri prípadnej kontrole nebude zodpovedať za to Evina , ale jednotlivec , buď podnikateľ a keď bude šikovný/ xi xi / tak účtovník . Aj tak si každý spraví po svojom , ale musím to zduplikovať , nie je to nepraktické a má to svoj účel preukázateľnosti výdavku a nakoniec ako vidíme , je to aj žiadané pri kontrole .

Takže zadávateľ príspevku , nech si to doplní , aby nebola prípadná pokuta a ostatní nech sa rozhodnú , či to majú robiť , alebo nie . Já osobne som za .Je to môj názor , ktorým nechcem provokovať a ani ho vnucovať .
evina
04.08.05,12:19
Evinka, neber to prosím ťa tak, že silou mocou nechcem s tebou súhlasiť. Vôbec nie. Veľmi si vážim tvoje rady a názory. Ja som sa však s takouto praxou vôbec nestretla - nerobím to ani pri VF a ani dodávateľ nežiada moje VPD /ani jeden/.Ja som to vôbec ani tak nebrala, preto to toľko rozoberáme. Dúfam, že ani z mojich príspevkov nebolo cíťiť, že by som nasilu chcela presvedčiť, že mám len ja pravdu /takých ľudí ani nemám rada :)/. Argumenty typu "pani za okienkom povedala" som použila preto , aby len bolo jasné, že keď už ja zarytý bojovník proti byrokracii toto uznávam ... :D:D, tak ... Ja práveže vo svojej praxi som sa nestretla, žeby mi to klienti neprikladali, tak ma prekvapilo, že je veľa takých ktorí neprikladajú. Mám jednoducho pocit, že neexistencia týchto dokladov je ťažko obhajiteľná pred daňovou kontrolou.

Liba na stretko prídem a rada Ťa uvidím :)
Pepa
04.08.05,12:21
liba2
04.08.05,12:21
Teším sa !!!
martinez
04.08.05,12:21
jednoznacne ide o buzeraciu.... z vasho danoveho pohladu ide o to, ci sa predmetom dane stavaju vsetky vase zdanitelne prijmy... a tie sa dokladuju cez ERP alebo prijmovym PD.... vas nema co zaujimat, ci ma k vasemu prijmu odberatel vystaveny identicky vydavkovy pokladnicny doklad.... odberatel moze pod 1 VPD zaradit aj viac druhov vydavkov ... keby mi toto povedali danovaci, tak by som si isiel na nich stazovat a ziadal o ich vymenu z dovodu ich neznalosti a nekompetencie....
evina
04.08.05,12:22
bea
04.08.05,12:57
V poriadku, ale ako preukážeš, že si tie peniaze do pokladne naozaj prijala, ak budeš mať len Tvoj PPD?Keď si pravidelne robím inventarizáciu podkladne, min. 4 krát do roka a pokladňa mi sedí, tak predsa je preukazateľné, že tie peniaze som prijala.
Aj auditori robia fyzickú inventarizáciu pokladne na konci roka a asi by zistili, že tie peniaze, ktoré som papierovo prijala, tam nie sú.
Duša
05.08.05,21:02
My sme pri JU mali kontrolu a chceli to od nás tiež. Doložili sme a bolo to v poriadku. Napriek tomu si myslím, že to nie je správne takto dupľovať doklady. A dokladom o prijatí peňazí do pokladne okrem PPD sú podľa mňa peniaze. Veď keď podpíšem VPD odberateľa, že som peniaza prijala a dám mu aj svoj PPD, tak to akoby som prijala peniaze 2x.
Pepa
06.08.05,10:35
No takže o čom to svedčí, že "buzerujú". A my chudáci, aby sme robili to čo oni chcú. Už či je tak alebo onak, "proti vetru sa ........nedá ".
Pekný deň
deha
08.08.05,08:29
Má niekto súsenosť s daň.kontrolou tým spôsobom, že na vyžiadanie DÚ odovzdá svoje dáta ma nejakom médiu kontrolórom? Ide o to, ako vlastne prebieha takáto kontrola.
ALDA
08.08.05,09:11
My sme pri JU mali kontrolu a chceli to od nás tiež. Doložili sme a bolo to v poriadku. Napriek tomu si myslím, že to nie je správne takto dupľovať doklady. A dokladom o prijatí peňazí do pokladne okrem PPD sú podľa mňa peniaze. Veď keď podpíšem VPD odberateľa, že som peniaza prijala a dám mu aj svoj PPD, tak to akoby som prijala peniaze 2x.
Podpis VPD odberateľa je preňho dokladom, že si ich prevzala.
PPD tvoj, je dokladom, že si ich prijala. Nie je to príjem 2x.
V pokladni by mali byť oba doklady VPD odberateľa+ tvoj PPD-zopnuté spolu.
Ja sa snažím aby to tak bolo..ale vždy sa to nepodarí..:D

Hela
McMarti
08.08.05,09:15
Má niekto súsenosť s daň.kontrolou tým spôsobom, že na vyžiadanie DÚ odovzdá svoje dáta ma nejakom médiu kontrolórom? Ide o to, ako vlastne prebieha takáto kontrola.

Dá sa ak im vieš vyexportovať do požadovaného formatu napríklad do excelovského, ja som tak chystala podklady pre audit. Potom čo sa im nezdalo vyžadovali aj doklad k nahliadnutiu. Určite už sú zdokonlaní aj naši kontrolori ak práci používajú výpočtovú techniku, viem že chodia ja na školenia k PC.