svecova
22.07.09,06:43
Poradte kam ist pri more autom na predlzeny vikend?aby sme si more aj uzili..ak mate nejake tipy na ubytovanie, poradte, budem vdacna..
silviaz
22.07.09,06:27
No vsetko zalezi od toho ci idete s detmi ci chcete aj pre nich nejaku zabavu alebo tak.

Ak idete len na kratky cas aspon som to tak pochopila tak je dobre si vybrat nieco blyzke nech necestujete celu dovolenku ;)

My sme tak chodievali na tri dni do chorvatska na Istriu je to asi tak najblyzsie od nas so Slovenska.

Alebo niekde mozno oloko Split - u ale tam neviem ake je more ale je to priemyselne mesto tak mozbno take ciste ani nebude ale to naozaj neviem nikdy som tam nebola.
My obcas chodime kusok pod Omis do malej dedinky vola sa Medici su tam male domceky na prenajatie mala plaz ku kazdemu domu dvadsat schodov od domu a si pri mori. Je to take mile, tiche nie moc drahe no napriklad teraz sme tam boli a je to skoro o polovicu lacnejsie ako Baska voda. Len uz tam sa cestuje dlhsie lebo je to stredna Dalmacia tak to musite ratat viac casu na cestu.
silviaz
22.07.09,06:30
aha este som zabudla co sa tyka ubytovania takto v sukromi sme vzdy isli na slepo a nasli sme aj v naj sezone vzdy nieco. Zalezi to od toho ako je clovek narocni ale my sme vzdy nasli nejaky pekny apartman.

pa

skus si pozriet stranku adriatic - u najdete tam aj domceky v sukromi, penziony, aj hoteliky da sa fajn vybrat.

pa
svecova
22.07.09,07:26
v tej dedinke Medici sa ako pohybuju ceny za ubytovanie?more je pekne?a plaze?
220870
22.07.09,19:06
v tej dedinke Medici sa ako pohybuju ceny za ubytovanie?more je pekne?a plaze?
To by zaujímalo aj mňa.
Xanti
22.07.09,19:26
Pred rokom som šla do Chorvátska. Cieľom cesty bol OMIŠ, nakoľko všetci hovorili, že je tam pláž skoro piesková.
Cesta z východu SVK cez madarské dialnice až po Duče ( osada alebo ako to nazvať pred Omišom, pešo sme chodili večer do Omišu ) trvala 17 hodín pozvolným tempom ( človek sa nemá kde ponáhľať ).
Šli sme na blind, ubytko sme našli po chvílke hladania za cenu 10€/osoba/noc. Bolo to v sezone na konci júla a začiatku augusta. Pláž bola naozaj podobná pieskovej, rastú tam nejaké stromy, ktoré nahradzovali slnečníky na pláži, vstup do mora je pozvolný, neboli tam ježkovia ( ja som nevidela ani neviem ako to vyzerá ), je tam trošku chladnejšie more ( prítok rieky Cetiny trošku ochladzuje ) ale ináč to bola pohodička.
Z Omišu vyplávajú lode na protiľahlý ostrov, kde sme boli na výlete na Bole na pláži Zlatnij rat ( Zlatá ihla tuším :D ) Bola to rozhodne zaujímavá dovolenka.
silviaz
23.07.09,07:39
ahojte

no dedinka Medici je par kilometrov za Omisom.
Ked prichadzate od Omisu tak su tam za sebou Mimice, Lovka Rogoznica a Medici.
My sme tam boli teraz nedavno uz v sezone a platili sme 40 eur na noc za cely apartman pre pat osob, ale jedna postel bola pristelok. My sme boli styria tak nam to bolo jedno. V okoli je to take tice male potraviny, par restauracii do Omisu auto nejakych patnast minut. Nam sa tym velmi paci chodime tam kazdy rok. V Omisi ako tu uz pisali su krasne umelo vytvorene plaze a su tam siete proti jezkom, krasne trhy, male restauracie v ulickach take mile mesto. No ked chce clovek nejake zabyvy a diskoteky a zabavu pre deti myslim nejaku organizovanu moc tam toho nenajdete.
A inak k tym domacim co chodime su mili dokonce aj varia ked chcete, inak je k dispozicii v apartmane kuchyna a dolu na prizemi domceka je este vekla kuchyna s terasou na posedenie, pozicaju vam aj svoju lodku a rybarsku vystroj no taky mili ludia a ozja normalne beru aj ludi zo zvieratkami.
Takych malych domov pri plazi je tam vela ale su tam aj penzioniky da sa tam fakt vybrat pekne miesta a je tam aj kemp pre milovnikov kempovania a stanovania.

pa
pa