Lenuška
04.08.05,11:37
Chystám sa na dovolenku. Vybrali sme si Tunis - Djerba, hotel Zarzis.

Neviete niečo o tom letovisku?
Díky
Bionda
04.08.05,09:47
Lenuška, recenzie si nájdeš v Cestovaní... a tam si pozri aj ten hotel, čo uvádzaš,
na margo Tunisu, čo ja mám skúsenosti .. a do podobných krajín by som šla len do hotelov 4* a vyššie...
Jara
04.08.05,10:16
Súhlasím s tebou a tam naozaj nie sú hviezdičky ako u nás. Od 5 hore, pretože to je exotika, ale aj špina ktorú cez dovolenku nechceme. Veľmi dobre si to prever a radšej doplať aby si nebola sklamaná.
pyton
04.08.05,11:03
DanielaSL
04.08.05,11:23
pozri aj hodnotenie hotelov na www.kartago.sk (http://www.kartago.sk)
pyton
04.08.05,17:57
Daniela, mne tá stránka nejde spustiť. Vám ide?
Sefcikova
04.08.05,20:17
mne to ide otvoriť, no lenuška podľa tých recenzií neviem neviem či by som si to nerozmyslela ....
Elis
05.08.05,04:33
Ahojte, ja som už túto dovolenku zaplatila, odlet 23.8.2005. Podľa cest.kancelárie Kartágo sú ubytovanie a strava dobré. Dám vedieť po návrate.
dara
05.08.05,04:40
Ahojte, ja som už túto dovolenku zaplatila, odlet 23.8.2005. Podľa cest.kancelárie Kartágo sú ubytovanie a strava dobré. Dám vedieť po návrate.
Osobne Tunis neodporúčam, je to krajina do ktorej sa ja už nevrátim, aj keď som rada, že som to spoznala. Dopadli sme tak ako včera a predvčerom hlásili na Markíze v správach. Takže priprav sa na to, že sa budeš handrkovať aj o to čo si si zaplatila a máš na to nárok. Ak sa Ti to vôbec podarí tak bude dobre!!!
Prajem peknú dovolenku a dúfam, že nie s takými zážitkami ako sme mali my.
Elis
05.08.05,04:59
Môžeš mi, prosím Ťa, povedať, cez akú cestovnú kanceláriu si bola? Vedúci CK Kartágo /pobočka/ sa vyjadril, že osobne tam bol a je to v pohode. Ale možno mu išlo len o predaj zájazdu.
Bionda
05.08.05,05:05
Elis ja som bola v Tunise asik pred 3-mi rokmi cez Kartágo a my sme boli v pohode.. aj čo sa týka služieb!
potom tiež na služby so Senecou.. tiež to nebolo zlé ale zato Aeolus... nikdy viac!
pyton
05.08.05,05:15
Bionda, my sa práve chystáme s Aeolusom:) , prosím ťa, niečo konkrétne nebolo v poriadku alebo tak celkovo?
Elis
05.08.05,05:35
Mne sa tak zdá, že najlepšie je zostať doma a nemáš takéto problémy.
Takže uvidíme a ďakujem
DanielaSL
05.08.05,06:10
Ja som bola 2 x s Kartagom , raz v Tunise , mesto Mahdia - hotel El Mehdi - bolo super - akurát výhrady by som mala k delegátovi, zrovna sa moc nestaral, bol to Tunisan, ale ináč tam bolo veľmi pekne a dobre. Potom sme boli na Djerbe - otrasné niečo. Je to všetko o tom , aký máš hotel. Odporúčam all inclusive a minimálne 4*, s inou stravou by som do Tunisu nešla. Už len kvôli pitnému režimu. Niektoré hotely sú od nákupných možností ďaleko , voda z vodovodu sa piť nedá a v hoteli je všetko drahé. Navyše je zákaz prinášať do hotela veci kúpené v obchode. Niektoré recepcie aj kontrolujú. Treba si všetko o hoteli dobre v katalógu prečítať a zvážiť. Nízka cena zvyčajne zaručuje aj nízku kvalitu. Na Djerbe v hoteli boli veľmi mazaní, ubytovali nás v otrasných betónových domčekoch s plotom , po stole sa prechádzali obrovské mravce a nič tam nefungovalo,pritom mali aj krásne izby rovno nad plážou s balkónom a výhľadom na more. Na stretnutí s delegátkou nás bolo snáď 100 slovákov aj čechov , všetci sa sťažovali, chudera to vôbec nezvládala. Ani nestihla nám dať základné informácie.Žiadali sme iný hotel , alebo inú izbu. Dostali sme tú krásnu nad morom, skoro nik tam nebol ubytovaný. Potom už bola dovolenka celkom fajn , až na stravu , mali byť švédske stoly a aj na bufetové to bol slabý výber. Ráno surové vajcia, lekváre a sladké buchty , žiadna zelenina. Keď aj niečo iné dali, hneď sa to minulo a už viac nedoplnili. Jasné , že aj nám v Kartágu vychválili, že je tam dobre.Takže asi toľko. Ináč keď už do Tunisu , tak odporúčam mesto Mahdia. Je to malé rybárske mestečko, pri hoteloch je kľud , žiadne rušné cesty a kto tam bol , každý si svoj hotel chválil.
Lenuška
05.08.05,06:40
ďakujem za vyjadrenia, teda uvidíme.....
dara
05.08.05,07:56
No ja súhlasím s Danielkou. Počula som, že Mahdia je z Tunisu to najlepšie a hlavne najčistejšie. My sme boli cez CK Medina tours, podotýkam, že prvý krát a zároveň aj posledný. Delegát sa nám zdúchol. Zájazd sme mali zaplatený na 10 dní, pričom jeden zo zaplatených dní sme boli ešte na Slovensku, z dôvodu neustáleho presunu letu a po príchode sme strávili od 2 rána do 12 hod poobedia na recepcii. Nakoľko nám dali otrasné izby, ktoré nevyhovovali ani hygienickým podmienkám. Žiadali sme vymeniť a takto to dopadlo. Dokonca manažér hotela sa nám vyhrozil, že ak nevezme tie čo nám poskytli iné nám nedajú, jednalo sa mu o to, až tam nie sme ráno na recepcii s kuframi, keď začnú pre nich lukratívnejší hostia chodiť na raňajky. To tam boli rusáci. Chovali sa jak prasatá, ale pre nich to tam boli "Páni". My sme boli žebrač. Mali sme zaplatený 3+ a služby all inclusive. Nikdy viac, by som tam nešla. Nespĺňalo to ani 2 plus a služby all inclusive, ani riadne nevedeli čo sú. Zájazd bol pekelne drahý, vyrovnal sa tak 8 dňom s pol penziou na kanároch. Minulý rok sme boli v turecku, cez Kartágo hotel 3+ služby all inclusive a to bola jedna senzácia. Budem chodiť už len do Turecka. Špinavé Tunisko, protivný personál a mentalita ľudí otrasná.
Bionda
05.08.05,08:10
Pyton.. ja som osobne nebola spojokná s tým čo udávali v katalógu a pri osobnom kontakte a realitou... keď som sa u delegáta sťažovala tak tiež to bol neschopák a napriek tomu, že sme boli na Skiatose v druhom najlepšom hoteli.. prišiel nás pozrieť len jeden raz a potom skapal po ňom pes...
Hodnotím to ako nie najlepšie ... vychvaľovali, že ten doporučený hotel má pieskovú pláž a najlepšie morské špeciality... (kuchyňu nemal zlú, ale tie špeciality mora mi chýbali.. schváľne sme si tak vybrali) o kamienkoch aj keď malilinkých hovoriť nebudem... piesok to veru nebol ... ale Koukounaris (neviem či dobre napísané? ) pláž bola krásne.. zlatý piesok a aj keď si plával tak sa voda trblietala ako keby bolo v nej zlato....
nimi uvádzaný hotel 4*plus.. (aeolus) by som ja hodnostila na 2*plus.. viac určite nie!
Zato (Seneca) Meryen v Turecku mal 4* a hodnotenie moje 5*plus... a mnohí na Turecko nadávajú...
pyton
05.08.05,10:45
Aha, tak chápem, nakopilo sa viac takýchto vecí a už to je...My sme si tiež teraz vybrali hotel, je tam napísané, že je pre náročných a strava vraj pre gurmánov. Tiež sme si to kvôli tej strave vybrali.........a inak nám v CK vraveli, že tam majú šikovnú sprievodkyňu, tak asi to nie je samozrejmé:rolleyes:......



A super, že ste dali vedieť svoje postrehy, grácia /je vidno, ako sa cestovky snažia...:):)/
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/050.sport.voda/009.gif
Elis
07.09.05,11:44
Tak už som naspäť v práci a chcem sa podeliť o zážitky z dovolenky :

cestovka : Kartágo, Ubytovanie : hotel Zarzis Djerda Tunis
Ubytovanie bolo na slušnej úrovni, všetky izby boli rovnaké, každý deň nám upratovali. Pod prvých dvoch nociach, ktoré nám rušili autobusy na recepcii,nás presťahovali do izby s priamym výhľadom na more a s televízorom. Podotýkam, že sme sa ani moc nesťažovali a išlo to úplne hladko a bez problémov. Stava bola úplne super - veľa, dobrá a kedykoľvek v časovom limite 3 hodiny /raňajky aj večera/. Na večeru dokonca grilovali morské špeciality. Delegátka sa nám venovala 3x v týždni, čo nebolo ani potrebné. Vodu sme si mohli kupovať v meste v obchode, na recepcii nerobili žiadne problémy.
Každý večer boli programy pri bazéne. Pláž bola piesočnatá, voda v prvom týždni ako čaj, potom sa trochu ochladilo a prišli aj väčšie vlny, čo niektorým vyhovovalo, mne osobne nie.
Ak to mám celkovo zhodnotiť, tak by som sa tam rada ešte niekedy vrátila.