longo38
22.07.09,07:58
Ahoj Všetci.Mam problem,moj zamestnavatel my nechce preplacat diety.chodim dva krat tyždene do rakuska a moja cesta trva okolo 20 hodin na den.Namiesto diet my chce dat baliček so stravov.Ten baliček znamena to nejake salamove chleba a niečo ešte k tomu.Skratka nas chce prestravovat.Na tomto konkretnom aute chodime dvaja a nosime material z bytunku z rakuska na slovensko.A ešte na kolko eur mame narok za cestu v rakusku.Dakujem za pomoc vopred.:)
hrotko
22.07.09,08:13
Pokiaľ si pamätám zahraničná služobná cesta musí byť nad 24 hodín.
ivka70
22.07.09,08:56
Pokiaľ si pamätám zahraničná služobná cesta musí byť nad 24 hodín.

Zle si pamatas, moze byt aj hodinu :)
ivka70
22.07.09,09:00
Ahoj Všetci.Mam problem,moj zamestnavatel my nechce preplacat diety.chodim dva krat tyždene do rakuska a moja cesta trva okolo 20 hodin na den.Namiesto diet my chce dat baliček so stravov.Ten baliček znamena to nejake salamove chleba a niečo ešte k tomu.Skratka nas chce prestravovat.Na tomto konkretnom aute chodime dvaja a nosime material z bytunku z rakuska na slovensko.A ešte na kolko eur mame narok za cestu v rakusku.Dakujem za pomoc vopred.:)

Keby vam zabezpecil celodennu stravu /aj ked chlieb so salamou to zrovna nie je to prave orechove, myslim, ze musi byt aspon jedno teple jedlo), aj tak mate narok okrem "diet" na vreckove.
To vam dat musi, ci chce ci nie, zo zakona, minimalne vo vyske 5% max. 40% z hodnoty stravneho v zahranici.


V Rakusku je colodenna sadzba stravneho 45 EUR.

A tu je zakon o cestovnych nahradach v plnom zneni:

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-cestovnych-nahradach/
GABAZ
22.07.09,09:09
Pokiaľ si pamätám zahraničná služobná cesta musí byť nad 24 hodín.

Ochota odpovedať sa cení, ale tvoja pripomienka je dosť odveci. Ja mám už nejaký ten prehľad, ale ak niečo neviem presne, v odborných témach radšej neodpovedám, aby som nemiatla ostatných.

Čo sa týka otázky, mala by sa posúdiť dĺžka pobytu v zahraničí, ktorá sa meria časom prekročenia hranice a k tomu prináležia príslušné náhrady :
- stravné
- vreckové (5% - 40% stravného)
- nocľažné

časové pásma pre zahraničné pracovné cesty sú :
a) do 6 hodín vrátane,
b) nad 6 hodín až 12 hodín,
c) nad 12 hodín.
Treba si nájsť aktuálny zoznam sadzieb stravného a pozrieť si aj zákon o cestovných náhradách, ktorý je aj tu na Porade.
Zamestnávateľ chce ušetriť, ale na cestovné náhrady máte nárok.