alicacka
22.07.09,10:28
Dobrý deň, rada by som sa spýtala. Prevzala som účtovníctvo od iného účtovníka začiatkom roka. K 31.12.2008 nám stiahli z nášho účtu na overnight - čiže sme poskytli banke peniaze z nášho účtu. Oni nám na druhý deŇ, t.j. 1.1.2009 peniaze vrátia a pripíšu aj úroky. Moja otázka znie. Prevod Z overnight - t.j. vrátenie peňazí od SLSP na náš účet som účtovala ako príjem z priebežnej položky, keďže prevod NA overnight sa podľa mňa mal účtovať v roku 2008 ako výdaj na priebežnú položku z nášho BÚ. Lenže počiatočný stav predchádzajúceho účtovníka nebol žiadny na priebežnej položke a ani nikde inde, len stav na BÚ.. Ja teraz neviem, ako mám postupovať, keď som prijala Z priebežnej položky a výdaj som nemala - t.j. nemala som žiadny počiatočný stav, stále mám zostatok na priebežných položkách. Je to správne ? a malo to byť vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2008 figurovať v priebežných položkách a taktiež aj v peňažnom denníku, keďže nám peniaze boli stiahnuté z BÚ ?
Prosím o radu, lebo si neviem poradiť.
Ďakujem.
A.
ekopo
22.07.09,08:43
Ak nechceš robiť opravy v minulom roku (nemajú vplyv na daňovú povinnosť) , stačí vrátenie peňazí v tomto roku zaúčtovať ako PNZD a úroky riadne ako POZD - ostatné.
Marína
22.07.09,08:49
Alica, s tvojim názorom súhlasím, na DU by som podala dodatočný výkaz o majetku a záväzkoch.
alicacka
22.07.09,11:07
Ďakujem za Vaše názory, som Vám vďačná, pokúsim sa to nejako vyriešiť. Teraz už viem, že aj Vy máte podobný názor, ako ja.