liviag
22.07.09,10:13
Krasny den,
mam pozemok - extravilan mesta - trvale travne porasty - rozdeleny na 4 parcely - spolu 1570 m2, z toho asi 590 m2 je vedenych ako orna poda. Na trvalych travnych porastoch by sme chceli stavat mensiu zrubovu restauraciu. Nie su tam ziadne IS, v blizkosti sidli jedna firma a ta ma studnu + zumpu tak by sme to riesili asi rovnako. Uz som 'prevratila' rozne porady zhora aj zdola a vela som sa docitala, ale chcem sa opytat na moj konkretny pripad.

1. Na lokalitu kde sa nachadza nas pozemok nie je vydane ziadne uzemne rozhodnutie - mame o neho ziadat osobitne? Staci k tomu architektonicka studia alebo je potrebny cely projekt?
2. Treba tieto trvale travne porasty vynat z pozemkoveho fondu? Ake su poplatky?

Je rozdiel medzi vynatim trvalych travnych porastov a ornej pody? Ak ano aky rozdiel? Mozem stavat aj na parcele - orna poda. Dakujem krasne este raz

Dakujem vopred za rady a skusenosti
mimika36
23.07.09,18:00
Ahoj, my prave pracujeme na vynati ornej pody z podneho fondu- ideme stavat rodinny dom- avsak my mame schvaleny uzemny plan obcou, takze mame takmer 100 percentnu sancu na uspech, ze nam ju dovolia vynat- okrem toho mame IS v dosahu. najlepsie na Tvojom mieste je ist na prislusny pozemkovy urad, a zistit tam informacie. Za vynatie sa plati podla bonity pody- bonitu tiez zistis na pozemkovom urade, alebo prislusnom urade. Je toho dost co nabehat. Pokial nemas IS, tak si ich budes musiet natiahnut sama, co stoji dooost penazi. Okrem toho ak chces stavat restauraciu, neverim, ze Ti hygiena povoli cerpat vodu zo studne- informuj sa o tom tiez vopred.
Urcite to nebude lahke vybavovanie, ale drzim palce aby ste mali stastie- a najma vela vela trpezlivosti na urade
liviag
27.07.09,09:07
Mimika velmi pekne dakujem za rady, musim ist na ten pozemkovy urad, teraz ma velmi vela prevadzok vlastne studne, ide len o to aby bola cisticka. V lokalite kde chceme stavat bola jedna restauracia, ktora cerpala vodu tiez zo studne a fungovala na tej studni (ta stara restauracia sa nachadzala max 100 metrov od nasho pozemku). Zo sieti mame pri pozemku len elektriku, a kanalizacne sme to chceli riesit zumpou alebo COV-kou. Tato lokalita nie je zahrnuta v uzemnom plane lebo je to "oddychovo-rekreacna zona" kde viac ako 80% percent pozemkov vlastni stat a tie male ciastky co su sukromne tak vacsina ma dokonca vlastnikov neznamych.
yoyo74
28.07.09,18:30
Krasny den,
mam pozemok - extravilan mesta - trvale travne porasty - rozdeleny na 4 parcely - spolu 1570 m2, z toho asi 590 m2 je vedenych ako orna poda. Na trvalych travnych porastoch by sme chceli stavat mensiu zrubovu restauraciu. Nie su tam ziadne IS, v blizkosti sidli jedna firma a ta ma studnu + zumpu tak by sme to riesili asi rovnako. Uz som 'prevratila' rozne porady zhora aj zdola a vela som sa docitala, ale chcem sa opytat na moj konkretny pripad.

1. Na lokalitu kde sa nachadza nas pozemok nie je vydane ziadne uzemne rozhodnutie - mame o neho ziadat osobitne? Staci k tomu architektonicka studia alebo je potrebny cely projekt?
2. Treba tieto trvale travne porasty vynat z pozemkoveho fondu? Ake su poplatky?

Je rozdiel medzi vynatim trvalych travnych porastov a ornej pody? Ak ano aky rozdiel? Mozem stavat aj na parcele - orna poda. Dakujem krasne este raz

Dakujem vopred za rady a skusenosti

Ahoj, nie je vydane uzemne rozhodnutie, ale uzemny plan je mozno schvaleny aj pre tuto lokalitu. Poziadaj o uzemnoplanovaciu informaciu na prislusnom obecnom urade. Vynatie z PF je potom dane bonitou pody.
V UPI sa dozvies co je povolene, co povolenie vobec nie je a co ciastocne v tabulkovej forme...