Slovenka
04.08.05,13:30
Sme platiteľmi DPH v SR. Chceli by sme si prenajať sklad v EÚ, konkrétne
v Českej republike, z ktorého postupne budeme predávať viacerým odberateľom
v ČR.
Ak s tým máte skúsenosti, prosím poradiť, aké daňové povinnosti nám z toho budú vyplývať. Ďakujem.
Slovenka
09.08.05,04:38
Ešte raz prosím poradiť v problematike prenajatého skladu v Českej republike.
Aké doklady treba vyhotoviť?
Pri presune tovaru cez hranice "doklad o premiestnení" oslobodený od DPH ?
A kto zaplatí DPH v Českej republike?
martinez
09.08.05,06:22
neviem ako to je v ceskej republike, ale kedze 6.smernica by mala jednotne koordinovat zakony v clenskych statoch, tak podla mojho nazoru:

1/ ak intrakomunitarne dodavate tovar do ceskej republiky, kde mate vlastny/prenajaty sklad a tento tovar je urceny vyhradne ! pre jedneho odberatela a zaroven nie ste v CR platitelmi DPH, dph v CR by ste nemali platit, ale priamo odberatel uplatni dph na tovar podla vysky odberov zo skladu a to v tom prislusnom zdanovacom obdobi, kedy k odobratiu tovaru z vasho skladu dochadza (vychadzam z paralely nasho §11a)

avsak

2/ ak tovar vo vasom/prenajatom ceskom sklade nie je urceny pre konkretneho odberatela, tj bude sa predavat viacerym, vopred neurcenym zakaznikom, jedna sa o dodanie tovaru z pohladu SR (§8,ods.4), ktory je zaroven oslobodeny od slovenskej dph (§43)...ale zaroven vam vznika v CR danova povinnost z intrakomunitarneho nadobudnutia tovaru...tj predpokladam, ze ste v CR platitelia dane (ak nie, musite poziadat o registraciu platitela ceskej DPH) a teda tovar pri nadobudnuti do vasho skladu zdanite a to aj s narokom na odpocitanie.... nasledne pri predaji tovaru z vasho skladu konecnym zakaznikom postupujete klasicky, teda pri predaji uplatnujete cesku dph na vystupe...

moj nazor...skusenosti vsak s tym nemam
Slovenka
09.08.05,07:56
Ďakujem za radu.
Áno, je to tak, že z prenajatého skladu v ČR chceme predávať tovar postupne pre viacerých /v čase presunu tovaru do ČR ešte neznámych/ odberateľov.
A toho som sa obávala, že sa budeme musieť v ČR registrovať za platiteľa DPH.
Nedá sa to predsa len nejako obísť?
martinez
09.08.05,08:52
no to by bolo asi fajn poznat cesky zakon o dph, aby sa dalo spekulovat nad tym ako to obist....... ale podla mojho nazoru sa registracii asi nevyhnes....
Slovenka
19.09.06,10:00
Sme platiteľom DPH v SR aj v ČR.
Do nášho skladu v ČR sme zo SR premiestnili tovar. Vystavili sme
faktúru - doklad o premiestnení, pričom v ČR sme ako český
platiteľ DPH urobili samozdanenie.
Teraz sa časť tovaru vracia späť na Slovensko. Vie mi niekto poradiť,
aké doklady treba vystaviť a ako sa tie doklady premietnu do
daňového priznania k DPH v ČR a v SR?ˇ
miriza
19.09.06,10:39
Naša firma je platiteľom DPH v SR a chcem kúpiť z českej republiky zemný stroj ako je to s DPH v tomto prípade? Česká firma nám vystaví fa bez DPH a potom?