Petruskach
22.07.09,11:59
Dobry den,

moj otec bol vlastnikom bytu po svojich rodicoch (mojich starych rodicoch). Zil v manzelstve so zenou s 2 dcerami. S mojou mamou bol rozvedeni. Pocas zivota boli oba byty prepisane na dcery otcovej manzelky. Otec to urobil pocas svojho zivota, takze v dedicskom konani po jeho smrti uz nefiguroval ako vlastnik. Chcela by som sa poradit, ci nahodou neexistuje nejaky zakon, ktory by nam mohol pomoct ziskat narok na byty priamych potomkov otca (mna a sestry). Za vsetky rady vopred dakujem
Barbara
22.07.09,10:09
musím ťa sklamať, ale s tým už nič narobíš, lebo boli tie byty prepísané ešte za života otca.

klikni sem , tu nájdeš kopu tém a príspevkov ohľadne dedičstva, prelúskaj si to:

http://www.porada.sk/search.php?searchid=8735482
hanelie
22.07.09,10:09
nárok na byty nie, pretože otec už nebol ich vlatníkom ,
zúčastnili ste sa dedičského konania?
Chobot
22.07.09,21:51
Dobry den,

moj otec bol vlastnikom bytu po svojich rodicoch (mojich starych rodicoch). Zil v manzelstve so zenou s 2 dcerami. S mojou mamou bol rozvedeni. Pocas zivota boli oba byty prepisane na dcery otcovej manzelky. Otec to urobil pocas svojho zivota, takze v dedicskom konani po jeho smrti uz nefiguroval ako vlastnik. Chcela by som sa poradit, ci nahodou neexistuje nejaky zakon, ktory by nam mohol pomoct ziskat narok na byty priamych potomkov otca (mna a sestry). Za vsetky rady vopred dakujem

Je to smola, ale otec (alebo na podnet jeho poslednej manželky) to zabezpečil tak, že po ňom sa nebude nič dediť, teda nemôžete získať podiel na bytoch.