Ester plus
22.07.09,13:07
Neviem či som správne zaradila svoju otázku, ale ako je to v prípade, že zamestnanec ide podať na DU prehľad, hlásenie alebo priznanie alebo výkazy do poisťovní, môže sa podpísať na tieto tlačivá?
hanelie
22.07.09,11:11
nie, iba ak by bol splnomocnený
Ester plus
23.07.09,07:42
Nemáte nejaký vzor takéhoto splnomocnenia aby sa zamestnanec mohol na všetky takéto výkazy podpisovať.
Martin Mocko
23.07.09,07:55
Nemáte nejaký vzor takéhoto splnomocnenia aby sa zamestnanec mohol na všetky takéto výkazy podpisovať.

Netreba k tomu žiadny vzor. Na splnomocnení musí byť overený podpis, takže je potrebné ísť s konateľom k notárovi, na mestský/obecný úrad alebo matriku. Tak to sa už viac oplatí ísť priamo na DU. Správca dane vytvorí zápisnicu o splnomocnení a môžeš podpisovať a predkladať tlačivá...
evina
23.07.09,07:56
Netreba k tomu žiadny vzor. Na splnomocnení musí byť overený podpis, takže je potrebné ísť s konateľom k notárovi, na mestský/obecný úrad alebo matriku. Tak to sa už viac oplatí ísť priamo na DU. Správca dane vytvorí zápisnicu o splnomocnení a môžeš podpisovať a predkladať tlačivá...

o splnomocnení k zastupovaniu daňového subjektu v danej veci....
Ester plus
23.07.09,08:03
Správca dane vyhotoví zápisnicu? Ale veď on ma informoval, že musíme mať splnomocnenie ale že ho vyhotoví on to nepovedal?
evina
23.07.09,08:09
Martin Mocko
23.07.09,08:11
Správca dane vyhotoví zápisnicu? Ale veď on ma informoval, že musíme mať splnomocnenie ale že ho vyhotoví on to nepovedal?

Tak si zober sama seba..sedíš na DU a tváriš sa ako správkyňa. Príde za tebou subjekt a ty musíš v tomto strašnom horku pohľadať vzor zápisnice v PC, zmeniť údaje, vytlačiť a založiť. Nebola by si radšej, keby subjekt priamo priniesol podpísaný, overený doklad o splnomocnení a ty ho iba založíš do zložky? hm..?
Ester plus
23.07.09,08:28
To splnomocnenie je nutné predložiť na daňový úrad alebo ostáva len vo firme? Pýtam sa to preto, lebo by som chcela do tohto splnomocnenia zakomponovať aj poisťovne - alebo to musia byť dve samostnané splnomocnenia?
hanelie
23.07.09,08:35
nemiešať a z každého urobiť kópiu - tú si založiť do firmy
Ester plus
23.07.09,08:37
A taktiež to splnomocnenie predložiť na príslušný úrad?
Ester plus
23.07.09,08:52
To by ale znamenalo napísať takého splnomocnenie na každú zdravotnú poiťovňu zvlášť.
hanelie
23.07.09,08:55
môže byť potom aj jedno splnomocnenie s viacerými konkrétnymi bodmi, potom treba vyhotoviť potrebný počet overených kópií