figiba
22.07.09,15:25
Ako pracovnik v SBS dostavam 3Eur. gastrolístky.
Je pravda, ze ak vykonam 24ku mam narok na vyšši gastrolistok (cca 7eur)
alebo ako to je???
Tweety
22.07.09,13:33
Ako pracovnik v SBS dostavam 3Eur. gastrolístky.
Je pravda, ze ak vykonam 24ku mam narok na vyšši gastrolistok (cca 7eur)
alebo ako to je???
Zo ZP § 152 vyplýva, že môže dostať, nie je na neho automaticky nárok.
(2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.
Chobot
22.07.09,21:21
Ako pracovnik v SBS dostavam 3Eur. gastrolístky.
Je pravda, ze ak vykonam 24ku mam narok na vyšši gastrolistok (cca 7eur)
alebo ako to je???

mimotemy

Až budeš nabudúce zakladať novú tému, tak jej daj výstižnejší názov, tak, aby obsahoval podstatu otázky. Teraz už názov nezmeníš, opravím ti ho ja.

K téme:

Tweety ti odcitovala zákon, ja to to poviem ľudskou rečou. Zákonný nárok na lístok máš pri odpracovaní viac ako 4 hodín. Je to nárok na 1 lístok. Ak odpracuješ viac ako 11 hodín, nie je to zákonný nárok, je to na rozhodnutí vedenia firmy. Teda môžeš dostať aj 2 lístky, ale nemusíš. Nemôžeš si ich nárokovať. Ide o to, že ak to firma poskytne, tak to má uznané ako daňové náklady.

Hodnota lístka je stále rovnaká, tá sa predĺžením zmeny nemení. Nevidel som ešte gastrolístok v hodnote 7 EUR. AK by sa aj firma rozhodla poskytnúť vám navyše gastrolístok za 24 hodinovú zmenu, tak nedostaneš gastrolístok vyššej hodnoty, ale 2 lístky v hodnote 3 EUR.