kofy
22.07.09,19:22
tema zrusena autorom

(hladam redaktorov pre casopis Fifik, podmienkou je prehlad v zabavnych relaciach pre deti, ako napr. Teletubbies :-D... srandujem)
kofy
22.07.09,17:23
teda zabudol som, ze tu ludom zvyknem tykat - "Dobry den prajem" si nahradte "Ahojte" ;-)
Chobot
22.07.09,21:43
Dobry den prajem,

asi pred vyse pol rokom som (hlavne ako grafik) zarobil prve peniaze na vlastnu past. Zacinam pripravovat aj 1-2 projekty. Pomaly sa to zlepsuje a veci nasvedcuju tomu, ze bude len lepsie, vlastne ma postpne byt ovela, ovela lepsie. Kym sa tak vsak stane, bojim sa, ze by som sa mohol dostat do poriadnej „pasce“. Preto hladam niekoho, kto by mal zaujem nadviazat nejaky druh (externej) spoluprace, kde by mohol vyuzit to, co viem - nielen marketing.

Bol som 3x predavac, postovy dorucovatel, 2x copywriter v reklamnej agenture... Mam 23, cize tieto skusenosti boli kratke, no intenzivne a roznorode. Uz niekolko rokov za zaujimam o obchod, reklamu, marketig, grafiku, ale aj o psychologiu a filozofiu. Viem vo vela veciach (hlavne nekonvencne) poradit. Taktiez mam 2-3 zaujimave kontakty a v hlave „nosim“ nejake tie projekty. O tom, ci by som teda bol prinosom tu ani viac pisat nejdem. Ide hlavne o to, ci ten prinos dokazete rozpoznat este vopred. Mam aj nejake referencie.

Mozno nikoho ako ja nepotrebujete alebo este len potrebovat budete. V tom pripade vas ziadam, aby ste ma podporili. Na oplatku vam viem slubit dlhodobu spolupracu aj v dobe, ked budem mat tieto tazkosti zdaleka za sebou. Podporte ma v tychto pre mna nelichotivych casoch a v blizkej budúcnosti sa vam to moze velmi slusne vyplatit. Nepotrebujem vsak vas sucit ;-) Vasu podporu si chcem a dokazem tak ci tak zasluzit. Na druhu stranu, nemozem a nedokazem spolupracovat s kazdym, tato „ponuka“ nie je pre kazdeho. Preto vam odporucam pozriet si historiu mojich prispevkov tu na Porade, aby ste zistili, ci by sme si rozumeli.

Ano, mohol by som ist robit/brigadovat. V skutocnosti som presiel uz 9 robotami a 1 brigadou. Navrat do klasickeho zamestnania by ma uz „zabil“, odobralo by mi to energiu a radost. Drviva vacsina prac ma zozierala, ale nie tak, ako ludi zoziera bezne. Viac. To hlavne kvoli mojej povahe. Som vizionarsky a tvorivy typ, neustale premyslam, viem premyslat a premyslam nekonvencne. Do klasickeho zamestnania sa uz vratit nemozem, navyse teraz by som robil krok vzad.

Moj e-mail je kofy86@gmail.com

Dakujem za pozornost.

Pozitívom na tebe je, že ti nechýba sebavedomie ("Som vizionarsky a tvorivy typ, neustale premyslam, viem premyslat a premyslam nekonvencne.", "Ide hlavne o to, ci ten prinos dokazete rozpoznat este vopred.", "tato „ponuka“ nie je pre kazdeho."...).

Na to, že máš 23 rokov, si vystriedal hodne viac zamestnaní, ako ja za 19 rokov aktívnej práce (4 zamestnávatelia). Neviem, či je to pozitívum alebo negatívum, ale na pracovnom pohovore to nie je dobrá vizitka - (zaškatuľkujú ťa ako fluktuanta).

Neviem, či porada je to správne miesto, kde by si sa mal prezentovať, ale doporučil by som ti skôr personálne agentúry. A najmä, nejako mi unikla podstata - v akej oblasti by si chcel pracovať, či byť aktívny? ("za zaujimam o obchod, reklamu, marketig, grafiku, ale aj o psychologiu a filozofiu.").

"Podporte ma v tychto pre mna nelichotivych casoch.." - akú formu podpory očakávaš?

"Drviva vacsina prac ma zozierala, ale nie tak, ako ludi zoziera bezne. Viac. To hlavne kvoli mojej povahe." - no a týmto odradíš ešte aj tých, ktorí by boli ochotní sa nad tebou zľutovať. Možno sa vyznáš v marketingu, ale predať sa teda nevieš. Ja by som ťa na pracovný pohovor nepozval.:(

NEber to ako kritiku, ale ako pohľad zamestnávateľa na tvoju ponuku. AK budeš na pohovore, skús tú prezentáciu trochu vylepšiť.
kofy
22.07.09,22:23
Chobot:
neviem sa predat vacsine ludi, a to aj preto, ze vacsine sa ani predat nechcem, takze ta prezentacia je vo velkej miere v poriadku... neber to v zlom, ale predavam seba, nie teba a mam o sebe a svojich predstavach viac info, viem, preco som takto postupoval, i ked vzdy sa da co vylepsovat... nemam vo zvyku hovorit/pisat/poukazovat iba na to dobre a nemam rad prikraslovanie, veci su potom doveryhodnejsie... ak sa nepredam, tak mi treba ;-) a to setko napriek tejto mojej aktualne neistej situacii - takze este tam chyba tvrdohlavost (co je niekedy viac dobra vlastnost ako zla, len to sa vidi vzdy az na konci)... mimochodom, ja sa nechcem zamestnat, mal som namysli externu spolupracu, no je mozne, ze Porada nie je pre takyto prispevok vhodne miesto... kazdopadne diky, ze si si dal tu namahu a chcel mi poradit ;-) ahoj
GABAZ
23.07.09,03:50
Napísal si veľmi dlhý príspevok, ale nedá sa z neho presne určiť o čo máš vlastne záujem. Ja som to vytušila len veľmi matne. Skús čo najstručnejšie a najvýstižnejšie sformulovať čo môžeš ponúknuť. Z tvojho príspevku to nie je veľmi jasné. Tiež neviem, či je porada tým správnym miestom. Aj keď tu chodia ľudia rôznych profesií, prevládajú účtovníci a to sú skôr pramaticky založení ľudia.
Myslím, že so svojou ponukou na externú spoluprácu by si mal osloviť skôr nejaké reklamné agentúry a ponúknuť im svoje služby. Musíš však veľmi jasne sformulovať čo vieš a čo môžeš ponúknuť. A na tvojom mieste by som vôbec nezavrhovala stále zamestnanie. Možno si len zatiaľ nenašiel to pravé.
Keď sa chceš realizovať v oblasti marketingu a reklamy, myslím, že je ideálne najprv získať nejaké skúsenosti v tejto oblasti a hlavne spoznať prostredie tejto brandže, kontakty.
Myslím, že je to dosť špecifická oblasť - trošku o tejto oblasti viem, v minulosti som účtovala 2 menšie reklamné agentúry. Spomínaš, že si už bol zamestnaný a nechceš už byť zamestnancom. Otázka je, či sú tvoje skúsenosti dostatočné na samostatné podnikanie. Na základe skúsenosti z firiem, ktoré som účtovala viem, že tam treba mať naozaj dobrý organizačný talent a všeobecný prehľad. Chobot ti radil ako sa predať ako zamestnanec, treba si uvedomiť, že aj keď sa "predávaš" ako živnostník, platia zhruba podobné pravidlá. Napísal si, že sa zaujímaš o marketing, ale tvoj príspevok je dôkazom toho, že toho vieš asi málo. Lebo mňa si nepresvedčil, že vieš čo chceš a čo ponúkaš. (Čo to o marketingu mám naštudované, učila som marketing na strednej škole.)
GABAZ
23.07.09,04:06
Ešte niečo - napísal si vetu :
neviem sa predat vacsine ludi, a to aj preto, ze vacsine sa ani predat nechcem

S takýmto prístupom si sám na seba asi ťažko zarobíš. Ja som v zamestnaní musela robiť tiež dosť veľa kompromisov, netvrdím, že je potrebné sa podlizovať, ale s týmto prístupom to budeš mať veľmi ťažké.
Môj príbuzný sa pohybuje v umeleckej brandži, robí si svoju hudbu, tiež ma podobný prístup ako ty. Práve preto viem, že je ťažké sa presadiť s takým prístupom.
kofy
23.07.09,06:11
ten, kto z tohto prispevku ma nieco vytusit, tak ten to vytusi... neber to tak, ze som sa urazil, ale prepac, keby som sa pytal na tvoj alebo kohokolvek nazor a ziadal o radu, tak aj nadpis tejto temy i jej samotny obsah by znel inak... zatial to tu iba anaylzujete.... nepotrebujem, aby ste to pochopili, ale aspon respektovali... ked sa vam na tom nic nepozdava ci dokonca naopak a vas by som vobec nepresvedcil, ok, ale nepotrebujem tieto rady, o tych veciach som totiz vedel aj predtym... btw, netvrdim, ze to budem mat lahke, ale vysledok mi to jedneho dna vynahradi... alebo velmi padnem na hubu, ako ludia okolo mna radi podotykaju... viete inak o tom, ze skusenosti sa precenuju, je to iba "cast skladacky", taktiez kazdy sa ucime rozne rychlo... ale fakt to neber v zlom, diky, ze si sa zaujimala a napisaniu prispevku venovala cas ;-) nemozem sak nepriznat, ze nejake nedostatky to ma tak ci tak... ahoj

Porada asi fakt nie je vhodne miesto pre takyto druh temy, dam to doprec, nebudem tu prilis "drazdit"... a to nemyslim ironicky :-)
Dantess
23.07.09,06:58
Tak sa opýtam inak. Aký prínos by si vedel priniesť pre masážny salón v centre BA ??? Ako by si rozbehol marketing a ako by si sa snažil ovládnuť konkurenčný trh, ktorý je v BA v tejto oblasti celkom dosť veľký? Strasne jednoduchá otázka. Tak vypracuj nejaký PRESNÝ a na tento čas reálný marketingový plán. Aj s kontaktmi aj so zľavami aj so všetkým. Celkovo by ma zaujímalo že v akom duchu by sa celý marketing niesol, pretože v dnešnom čase nestačí vycapiť reklamu, alebo len dať leták. Treba mysliet kreativne. Ale to už nechám na teba. Kľudne to sem do tejto témy rozpíš, možno upútaš kreativitou a zaujímavým myslením aj iných podnikateľov.
dragan.michal
23.07.09,07:03
Dantess nekradni mi ho. On uz je moj :DD
Dantess
23.07.09,07:17
nn nekradnem ani nič. Len som zvedavý, že ako by postupoval. čo by robil inak než my sme robili atd atd. A nech sa predvedie. Mozno uputa aj inych ludi.
Chobot
23.07.09,10:43
ten, kto z tohto prispevku ma nieco vytusit, tak ten to vytusi... neber to tak, ze som sa urazil, ale prepac, keby som sa pytal na tvoj alebo kohokolvek nazor a ziadal o radu, tak aj nadpis tejto temy i jej samotny obsah by znel inak... zatial to tu iba anaylzujete.... nepotrebujem, aby ste to pochopili, ale aspon respektovali... ked sa vam na tom nic nepozdava ci dokonca naopak a vas by som vobec nepresvedcil, ok, ale nepotrebujem tieto rady, o tych veciach som totiz vedel aj predtym... btw, netvrdim, ze to budem mat lahke, ale vysledok mi to jedneho dna vynahradi... alebo velmi padnem na hubu, ako ludia okolo mna radi podotykaju... viete inak o tom, ze skusenosti sa precenuju, je to iba "cast skladacky", taktiez kazdy sa ucime rozne rychlo... ale fakt to neber v zlom, diky, ze si sa zaujimala a napisaniu prispevku venovala cas ;-) nemozem sak nepriznat, ze nejake nedostatky to ma tak ci tak... ahoj

Porada asi fakt nie je vhodne miesto pre takyto druh temy, dam to doprec, nebudem tu prilis "drazdit"... a to nemyslim ironicky :-)

Ale tému si zadal do sekcie, kde sa bežne diskutuje a odpovedá na príspevky. Ak si nechcel vyvolať diskusiu, tak vhodnejšie bolo zadať príspevok do sekcie inzercie, tam je len málokedy odozva (komentáre) k inzerátom. Takže nezazlievaj ľuďom, že komentujú tvoj príspevok, je to diskusné fórum. Preto som ti aj napísal, že v tejto sekcii to nie je vhodné.

Skús to zadať do sekcie inzercie, možno sa niekto nájde, kto by ti mohol niečo ponúknuť.
kofy
23.07.09,17:47
Dantess:
ak by som mal vymysliet konkretny marketingovy plan, tak nestaci informacia, ze je tu nejaky masazny salon v centre BA, i ked ti to pride ako strasne jednoducha otazka... treba PRESNE informacie, konkretne benefity (a hodilo by sa vediet aj negativa), cenovu politiku, par info o cielovke atd.... taktiez treba vediet nieco konkretneho o konkurencii... to, ze v dnesnej dobe nestaci vylepit reklamu (bilbord, dat letak...) a ze treba kreativitu? ze ma to nenapadlo :-) btw, kreativita a zaujimave myslenie mozu byt dost odlisne veci... dodaj viac konkretnych informacii, mozno nieco rukolapneho vypracujem... povedzme, ze na propagaciu by som vyuzil hlavne guerrilla marketing...

Chobot:
pravda, mohlo to ist do inzercie, ale vzhladom na povahu tohto prispevku sa to rovnako hodilo aj sem... nemal som v umysle zazlievat, ze reagujete (asi to tak vyznelo), len som napisal, ze o to proste nestojim, to je cele... dalej uz je na vas, ci to respektovat budete alebo nie, ale aj keby nie, tak sa divit velmi nemozem
GABAZ
24.07.09,05:12
Naozaj lutujem, ze som vobec odpovedala na ukor svojho volneho casu. Dal si tu prispevok taky, aky si dal - taka bola aj moja reakcia. Mozno aj nieco vies, ale ked sa budes prezentovat takymto sposobom,ze mas vsetkych na haku, asi vela vody nenamutis. Ked ti tu ludia napisali nieco kriticke, ale s umyslom pomoct, radsej si zmazal povodny prispevok. Toto nie je reakcia zreleho cloveka. Ked uz nieco napisem, tak si za tym stojim. Nehnevaj sa, ale aj moja 17 rocna dcera reaguje triezvejsie na kritiku.

Prajem Ti vela uspechov.
sthruska
24.07.09,05:40
kofy uvedom si jednu vec. Ľudia nečítajú to čo si myslíš. Ale to čo si napísal. A to každý svojimi očami. Čiže na základe

svojho myslenia ktoré je
definované (druh a spôsob) už pri narodení
formované životnými skúsenosťami
obrazom momentálnej nálady a stavu
dané typom povahy atď.

Podľa obsahu Tvojho príspevku to píšem zbytočne, ale čo už...

PS. S tým bojujem aj ja :D A to som na "opačnom konci života"

Dodatok: ešte Ti úprimne napíšem dojem ktorý si na mne zanechal. Vysoké ego a o živote ešte nič nevie. Neverím žeby mal toľko vedomostí. O skúsenostiach ani nehovoriac. Nie je tam absolútne nič konkrétne. Vôbec neviem v aké služby ponúka. Jeho ponuka ma odrádza.
kofy
24.07.09,06:13
co vam mam na toto napisat? nie vzdy su veci, ako sa zdaju, u mna to plati este viac... btw, kto urcuje, ze vas sposob a nazor je viac? ;-) schema a priebeh takychto diskusii (nielen tu na Porade) sa opakuje znova a znova, zvlastne... viac napisat nepotrebujem... ale beriem, ze z mojej strany to nie je uplne v poriadku
sthruska
24.07.09,08:25
//co vam mam na toto napisat?
Nič. Čosi si písal o tykaní ;)
//kto urcuje, ze vas sposob a nazor je viac?
Tu si strelil capa. Vôbec mi nešlo o to. Len som Ti chcel pomôcť (buď vieš v čom alebo nie) a tak som Ti dal spätnú väzbu.
//ale beriem, ze z mojej strany to nie je uplne v poriadku
To nebola kritika, to bolo na zamyslenie. Vyzerá to, že v tomto smere to funguje.

Držím Ti palce a prajem všetko najlepšie.
kofy
25.07.09,05:59
prepac, to som napisal tak seobecne, preto to mnozne cislo :-) uz davno som si vsimol, ze ma to v mnohom taha k vseobecnosti ako ku konkretnosti a tu je to dostatocne vidiet, hehe... s tym, co si napisal suhlasim, ze nie je dolezite ako som to myslel, ale ako napisal...

aj tebe nech sa dari, ahoj