linko
04.08.05,15:54
Ahojte všetci na porade. Opäť mám problém takže píšem. V r. 2001 som spolu s 3 kamarátmi založila sročku. Na začiatku sme boli všetci 4 konatelia a zároveň spoločníci. Po 3 rokoch v r. 2004 firma prestala fungovať a zostali nezaplatené záväzky v objeme cca 200 000,- Sk. Jeden z konateľov sa potom vzdal konateľstva a zostal len spoločník. Ponúkol nám na predaj svoj podiel, my sme však jeho ponuku odmietli. Prestal s nami komunikovať a my sme sa ocitli na mŕtvom bode. V súčastnosti firma nevykonáva žiadnu činnosť a na chod firmy sa do začiatku r . 2005 skladáme len my traja. (kancelária , účtovníctvo...). Chcem sa spýtať ak by mi niekto vedel poradiť ako z toho von? Záväzok by sme chceli uhradiť, ale ako ho donútiť aby si zaplatil svoj podiel? príp. Dala by sa zadlžená firma predať aj s hlúpym spoločníkom? Ak áno ako? Ešte ma napadá - konkurz je to riešenie???
amelia
04.08.05,19:53
Neviem, či by niekto chcel kúpiť problémovú s.r.o. čku, ešte k tomu s hlúpym spoločníkom :), keď už dnes nie je problém si založiť novú, čistú... hm
linko
12.08.05,11:24
ale ako to s ním ukončiť, alebo ako aspoň ho donútiť aby spolupracoval?
zlatica76
12.08.05,11:32
mam pocit ze existuju firmy, ktore kupia aj problemovu sro-cku. Ale teraz ti neviem povedat, kam by si sa mala obratit...
linko
12.08.05,12:10
díky, naozaj nevieš?
domi2
12.08.05,12:29
A čo s hlúpou šéfkou pomoc
Ako je to v prípade penálov, môže mi niekto poradiť či dodavateľ môže penalizovať bez toho, aby mi zaslal upomienku.moja zlatá šéfka mi podpisuje doklady niekedy po splatnosti, niekedy vôbec,Pracujem v štat.organizácii a veľa vecí je trochu inak.Ako sa mám ošetriť, aby mi faktúry podpisovala hneď a nie dodatočne, pretože má argumenty, že momentálne mám jednanie a žere cukríky, alebo je len dôležitá.Asi odísť
Ďakujem
linko
18.08.05,12:08
ahojte, akurát sme dostali daňovú kontrolu, dúfam, že všetko bude o.k. Ale ja naozaj neviem čo mám robiť s tým spoločníkom, ktorý vôbec nekomunikuje a ja vybavujem čo sa dá... horor.... Poradte prosíííííím
caj
24.08.05,09:58
Konkurz al. predaj firmy hocikomu dá sa to za niekoľko desiatok t.
linko
04.09.05,06:59
ČAj, podla čoho sa pohybuje cena?, dá sa predať aj vtedy ak je daňová kontrola? alebo je to nie celkom
linko
06.09.05,04:20
ahojte, takže našli sme kupca tej s.r.ol,. len neviem či sa dá predať aj vtedy, ak teraz prebieha daňová kontrola. Prosím Vaše názory. Dakujem
ala13
06.09.05,04:41
Jasne, ze sa da predat i pocas danovej kontroly, ziaden pravny problem tam nie je, ale ci to ten kupec bude chciet. Urcite bude chciet do zmluvy, aby sa pripadne sankcie hradili z vasho vrecka alebo poriadne znizit cenu, aby mal na tie sankcie. Ale za kolko mu to predavate? Za cenu ZI bez toho nesplateneho zavazku alebo za menej?
linko
06.09.05,04:48
dík za odpoveď, naozaj sa ten predaj nedá nejako napadnúť? Za koľko?...... dúfam , že chápeš
ala13
06.09.05,04:51
Neda sa napadnut, DU jedna teraz s konatelom, ktory je zapisany v OR a potom bude jednat s konatelom, ktory bude zapisany v OR, DU s tym problem nema.
Nechcem presnu sumu, len ci ste museli ist pod cenu.
linko
06.09.05,05:08
pod cenu , ako pod cenu, no , vieš, ide mi na nervy, že firma nerobí žiadnu činnosť len z toho dôvodu, že máme blbého spoločníka s ktorým sa nedá nijako dohodnúť. A my musíme znášať všetky výdavky počas celého roka , keď vlastne zisk nieje žiadny. Tak je mi to vlastne jedno, ale aspoň sa ho zbavíme a o nech si robí čo chce s tým novým konateľom, a vačšínovým vlastníkom. Som rada, že sa jej zbavím.
anto
06.09.05,05:26
Môžete požiadať spoločníka, aby sa vzdal svojho poddielu, ak tak neurobí, môžete ho napadnúť na súde za neplnenie povinnosti, vyplývajúcich zo spoločenskej zmluvy. Ak vy traja začnete ťahať, a on sa bude prizerať, potom keď vytvoríte zisk, podľa výšky poddielov bude chcieť mať tiež z neho a potom to bude spravodlivé? Súd môže rozhodnúť o zrušení jeho účasti v spoločnosti.
ala13
06.09.05,05:31
Aj mne sa zda taketo pravne vysporiadanie lepsie nez predaj.
linko
06.09.05,05:32
Veď práve, my sme makali a on nerobil nič. To je sila. Človek bez hanby. Ale keďže sme sa rozhodli ukončiť to, tak jediné jednoduché riešenie je predať firmu aj s ním. Ja fakt už na neho nemám nervy!!!
STRELEC
06.09.05,05:43
"Cena" za predaj je asi v tomto prípade skôr iluzórna. Proste asi chcete zaplatiť niekomu, kto je ochotný prevziať bremeno. Ak ste zvážili právne možnosti vylúčenia nepohodlného spoločníka (tu sa bez posúdenia zmluvy a konkrétnych okolností nedá pohnúť) ako nereálne, aj ja by som volil cestu "predaja obchodných podielov". Tu môže byť brzdou spoločenská zmluva. Dobrá zmluva by mala predsa ošetriť možnosti vylúčenia spoločníka, pristúpenia nového, ale aj napr. nečinnosť, resp. možnosti pri navyšovaní KI.
STRELEC
06.09.05,05:51
ahojte, takže našli sme kupca tej s.r.ol,. len neviem či sa dá predať aj vtedy, ak teraz prebieha daňová kontrola. Prosím Vaše názory. DakujemDU môže jednať len s oprávneným štatutárom, konateľom, sro. Ak to stihnete na OR, tak kontrolu bude DU uzatvárať už s novým konateľom. Samozrejme kedykoľvek vás môže DU vyzvať v súvislosti s bývalou funkciou k súčinnosti. Tomu sa asi zabrániť nedá. Môj názor je taký, že aj keby predaj obchodných podielov, najmä však zmena konateľa (-ov) prebehla, uzavrel by som jednoúčelovú dohodu o plnej moci pre zastupovanie v daňovom konaní s novým konateľom. Kontrolu by som proste do fázy zápisu z kontroly dotiahol.
linko
06.09.05,05:54
Strelec, presne tak. Právnik mi poradil, že je to najjednoduchšie "predať" a je s tým pokoj.
segricka
05.10.05,08:11
A čo s hlúpou šéfkou pomoc
Ako je to v prípade penálov, môže mi niekto poradiť či dodavateľ môže penalizovať bez toho, aby mi zaslal upomienku.moja zlatá šéfka mi podpisuje doklady niekedy po splatnosti, niekedy vôbec,Pracujem v štat.organizácii a veľa vecí je trochu inak.Ako sa mám ošetriť, aby mi faktúry podpisovala hneď a nie dodatočne, pretože má argumenty, že momentálne mám jednanie a žere cukríky, alebo je len dôležitá.Asi odísť
Ďakujem
asi nie si jedina, co ma problemy s hlupym sefom. s tym asi nepohnes :mee:
caj
14.11.05,14:19
Možme je to natrieť - a pride o miesto - lebo keď vzniknú náklady z prieťahov je zodpovedná ona - ozaj trúfaš si ju nahradiť ????
Jakubec
04.12.08,17:13
Nie je najjednoduchsie, ak na valnom zhromazdeni odhlasujete likvidaciu spolocnosti, zlikvidujete ju a rozdelite si likvidacny zostatok? A vy traja si zalozte novu spolocnost. Pokial je spolocnost predlzena, chodte cez konkurz.
liba2
04.12.08,19:29
Nie je najjednoduchsie, ak na valnom zhromazdeni odhlasujete likvidaciu spolocnosti, zlikvidujete ju a rozdelite si likvidacny zostatok? A vy traja si zalozte novu spolocnost. Pokial je spolocnost predlzena, chodte cez konkurz.
mimotemy
Jakubec, reaguješ na príspevok z roku 2005 - oni to už medzičasom určite vyriešili :D
Halli
04.12.08,19:35
mimotemy
Jakubec, reaguješ na príspevok z roku 2005 - oni to už medzičasom určite vyriešili :D

Libuška :D:D to sa stalo aj mne, kedysi dávno, v začiatkoch ,ale rýchlo som došla na to ako sa to vymazáva ;) :D
slabikar
05.12.08,10:43
vcera sme pristali na Mesiaci, huraaaa :D