bv_alexandra
23.07.09,11:16
Chcem sa opýtať dá sa nejako zistiť či už je stavba zkolaudovaná.
Jedná sa mi o to ž v zmysle ZoD nám môže byť uvoľnené zádržné až po kolaudácii, tak ako by som zistila či už je daná stavba skolaudovaná;):)
Stina
23.07.09,09:34
Dalo by sa to zistiť na miestne príslušnom stavebnom úrade.
Milan.Žiška
23.07.09,10:52
Ak ste neboli prizvaný na kolaudačné konanie a ani ste neboli vyzvaný na odstránenie kolaudačných závad a ak kolaudácia prebehla v poriedku boli dodané všetky potrebné doklady a nie sú známe príčiny prečo by nemohla byť stavba skolaudovaná a daná do užívania za stanoveným účelom finančné prostriedky by vám mali byť uvolnené (zádržné) v zákonnej lehote (do 30 dní - pozor dovolenky = možnosť sankcií za omeškanie. :)
Ak nie je v ZoD dohodnuté inak ( napr. 5% do odstránenia nedorobkov a 5% po dobu trvania záruky.).:(:(
Miloš Mičega - CIMOM TN
23.07.09,11:25
Chcem sa opýtať dá sa nejako zistiť či už je stavba zkolaudovaná.
Jedná sa mi o to ž v zmysle ZoD nám môže byť uvoľnené zádržné až po kolaudácii, tak ako by som zistila či už je daná stavba skolaudovaná;):)



Minimálne aj takýmito dvomi spôsobmi :

1. Písomne, opakujem písomne požiadať o informáciu stavebníka. Jednou ranou budete mať aj doklad o tom, že ste so stavebníkom na danú tému komunikovali.

2.
a) Na stavebnom úrade. V zmysle zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám je Vám to povinný uviesť, resp. aj na požiadanie vyhotoviť xerokópiu kolaudačného rozhodnutia. Pozri § 14 a 16.

b) Dá sa oprieť aj o § 80 ods. 3 stavebného zákona, výňatok - cit.


§ 80
(3) Stavebný úrad prizve na kolaudačné konanie projektanta a ak ide o stavbu uskutočnenú svojpomocou aj osobu, ktorá vykonáva stavebný dozor. Ak je to účelné, prizve aj zhotoviteľa stavby alebo inú osobu.

CIMOM