fialka m
23.07.09,11:52
ahojte poradaci, spolocnost ma svoj dress code, ktory by mali dodrzovat vsetci zamestnanci. Nic sme nepodpisali, len nas oboznamili. Ak porusim tento dress code, dostanem upozornenie na porusenie pracovnej discipliny. Moze ma zamestnavatel na zaklade 2 takychto upozorneni vyhodit? Je to regulerne podla Zakonnika prace?

dakujem
misomiso
23.07.09,09:56
Ja si myslim ze ano, hoci otazne je co by sa dialo, ak by to niekto popieral. Ja osobne by som to dal zamestnancom asi podpisat, nie iba precitat.
Denda
23.07.09,10:04
ahojte poradaci, spolocnost ma svoj dress code, ktory by mali dodrzovat vsetci zamestnanci. Nic sme nepodpisali, len nas oboznamili. Ak porusim tento dress code, dostanem upozornenie na porusenie pracovnej discipliny. Moze ma zamestnavatel na zaklade 2 takychto upozorneni vyhodit? Je to regulerne podla Zakonnika prace?

dakujem
Ak sa v pracovnej zmluve alebo v pracovnom poriadku firma odvoláva na dress code, zamestnanec ho osobitne podpisovať nemusí. Stačí ak je s ním oboznámený. V prípade, že ste boli písomne upozornený na porušenie dress codu a nedošlo k náprave, môže sa jednať o hrubé porušnie pracovnej disciplíny a z toho vyplývajúce dôsledky vyvodené voči Vašej osobe.