DavidG
23.07.09,14:09
Ahojte, rozviedol som sa a deti boli sudom zverene do mojej opatery. tak je to aj napisane vo vyrokovej casti rozsudku, ale pod tym je zaroven napisane,ze otec, cize ja, je opravneny sa s maloletymi detmi stretavat bez casoveho obmedzenia. tam malo byt napisane MATKA namiesto slova otec. teda tym, nema moja byvala pravo sa stretavat s detmi. neviem, ale ak je v rozsudku chyba, aj ked administrativna, moze to casom sposobit problemy, comu by som chcel predist. preto sa pytam, ako sa takato vec riesi, ked chcem zmenu vo vyrokovej casti rozsudku z dovodu administrativnej chyby. ta pravdepodobne vznikla pri tom, ako niektora z pracovniciek sudu prepisovala rozsudok formou copy - paste z ineho roZsudku a zabudla riadne zmenit tuto cast. dakujem
Mária27
23.07.09,12:15
Požiadaj súd o opravu chýb vo výroku rozsudku. Súd vydá opravné uznesenie, ktoré sa vždy bude uvádzať s rozsudkom.

Obč.súdny poriadok

§ 164
Súd kedykoľvek aj bez návrhu opraví v rozsudku chyby v písaní a počítaní, ako aj iné zrejmé nesprávnosti. O oprave vydá opravné uznesenie, ktoré doručí účastníkom. Pritom môže odložiť vykonateľnosť rozsudku na čas, kým opravné uznesenie nenadobudne právoplatnosť.

§ 204
(1) Odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje. Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy.
tutiola
23.07.09,14:58
Ak by to bola len zámena pojmu OTEC za MATKA, podľa tvojho zadania znamenalo by to, že matka sa môže s deťmi stretávať bez časového obmedzenia. Buď si to neopísal správne, alebo ak ti súd zveril deti do starostlivosti je celá výroková časť zle napísaná.Je tu ešte jedná možnosť a to, že máš deti vo svojej opatere, ale matka sa môže s deťmi stretávať bez časového obmedzenia.
DavidG
24.07.09,18:48
Ano je to len zamena pojmov Otec a Matka. Deti boli zverene mne do vychovy a matka sa moze s nimi stretavat bez casoveho obmedzenia, ale v rozsudku je napisane,za deti su zverene do opaterz mne,cize otcovi a chybne je tam napisane,ze OTEC sa moze stretavat s detmi bez casoveho obmedzenia. tam ma byt napisane MATKA. to je cely problem. v odovodneni je to uz potom spravne. vo vyrokovej casti doslo pravdepodobne ku chybe pri prepisovani pracovnickou sudu.
tutiola
24.07.09,19:32
V súdom vydanom rozhodnutí je to dosť vážny prešľap, ale nie nenapraviteľný. Zariaď sa tak ako ti radi Mária27. Zájdi na súd čím prv, kým neuplynie zákonom stanovená lehota 15 dní, aby veci dali na poriadok. Nemalo by sa to stávať, ale všetci sme len ľudia a ľudia robia chyby. Nestáva sa často, aby deti súd zveril do opatery otca a pracovníčka zrejme túto časť napísala automatický. Rozvod je špinavá vec a keď si tým všetkým prešiel nenechaj to bez opravy. Veľa šťastia a trpezlivosti pri výchove detí.