Jonathanvanreed
23.07.09,14:11
Dobry den,

Dnes som obvolaval DU ale neuspesne. Stale si ma dookola prepojovali. Fakt ze seriozny pristup. No poznate to ako to chodi....

Tak skusim tu:

som platca DPH a pri registracii chceli pomne cislo bankoveho uctu.

Chcem sa spytat ci vseky pohyby musim riesit cez tento ucet?

Napr. mozem si kupit tovar zo zahranicia, nechat si vystavit fakturu bez DPH a zaplatit napr z bratovho uctu?

Dalej nevie mi niekdo poradit s procesom samozdanenia. Ako sa to robi? Co ktomu potrebujem? Je to casovo narocne?

Dakujem.
veronikasad
23.07.09,12:15
Dobry den,

Dnes som obvolaval DU ale neuspesne. Stale si ma dookola prepojovali. Fakt ze seriozny pristup. No poznate to ako to chodi....

Tak skusim tu:

som platca DPH a pri registracii chceli pomne cislo bankoveho uctu.

Chcem sa spytat ci vseky pohyby musim riesit cez tento ucet? všetky príjmy a výdavky súvisiace s podnikaním

Napr. mozem si kupit tovar zo zahranicia, nechat si vystavit fakturu bez DPH a zaplatit napr z bratovho uctu? Nedoporučujem - prečo to chceš robiť, keď máš vlastný účet ?

Dalej nevie mi niekdo poradit s procesom samozdanenia. Ako sa to robi? Co ktomu potrebujem? Je to casovo narocne? Preštuduj si zákon o DPH, alebo zver účtovníctvo a spracovanie DPH skúsenej účtovníčke, aby tvoje podnikanie nestroskotalo na pokutách z DU.

Dakujem.
Odpoveď v texte
Jonathanvanreed
23.07.09,12:24
Dakujem za rychlu odpoved.

Chcel som to uhradit z ineho uctu z dovodu ze ten moj podnikatelsky nema embasovanu kartu. Tym padom nemozem zaplatit cez internet. Budem si musiet asi zmenit banku. Ta momentalna mi embasovanu nevyda.

Prijemny den.
veronikasad
23.07.09,12:32
nezabudni nový účet nahlásiť do 30 dní na daňový úrad