Tadeas
23.07.09,17:47
Mohol by niekto poradit mojej znamej, ako vyriesit situaciu, v ktorej sa uz nachadza viac rokov? Manzel jej pravidelne po urcitom case oznami, ze ma dlhy a treba ich splatit. Najskor sa sto tisicovy dlh splatil z predaja bytu, teraz ziada podpisat hypoteku na dom. Pritom po štrnástich dnoch po vyplate jej vzdy oznami, ze uz nema peniaze, aby si pozicala od rodicov. Takze na domacnost tieto dlhy urcite nejdu. Kde peniaze dava, jej zostava zahadou. Rozhodla sa skoncit to rozvodom, ale ma hrozu z toho, ze sa bude musiet na splacani jeho dlhov podielat. Ako mozno dokazat, ze su to jeho dlhy? Manzelia boli v bezpodielovom spoluvlastnictve.
mareko
23.07.09,15:49
Súdnou cestou požiadať o zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva.
arizona
23.07.09,15:58
"jeho dlhy" spôsobené počas manželstva sú aj jej dlhmi...aj keby nejako dokázala, že ich narobil on.
mareko
23.07.09,16:03
"jeho dlhy" spôsobené počas manželstva sú aj jej dlhmi...aj keby nejako dokázala, že ich narobil on.
Dlhy sú spoločné to je jasné. Z toho dôvodu určite pre budúcnosť treba riešiť zrušenie bezpod. spol..
arizona
23.07.09,16:08
Dlhy sú spoločné to je jasné. Z toho dôvodu určite pre budúcnosť treba riešiť zrušenie bezpod. spol..


Mohol by niekto poradit mojej znamej, ako vyriesit situaciu, v ktorej sa uz nachadza viac rokov? Manzel jej pravidelne po urcitom case oznami, ze ma dlhy a treba ich splatit. Najskor sa sto tisicovy dlh splatil z predaja bytu, teraz ziada podpisat hypoteku na dom. Pritom po štrnástich dnoch po vyplate jej vzdy oznami, ze uz nema peniaze, aby si pozicala od rodicov. Takze na domacnost tieto dlhy urcite nejdu. Kde peniaze dava, jej zostava zahadou. Rozhodla sa skoncit to rozvodom, ale ma hrozu z toho, ze sa bude musiet na splacani jeho dlhov podielat. Ako mozno dokazat, ze su to jeho dlhy? Manzelia boli v bezpodielovom spoluvlastnictve.

Myslím, že zadávateľke témy to jasné nebolo, preto som tak odpovedala ;):) mimotemy
sarasara
23.07.09,19:56
No, ak tvoja známa rieši podobné situácie dlhodobo, po rozvode a vysporiadaní BSM to bude naposledy. Lebo bohužiaľ, manželia majú spoločný majetok i spoločné dlhy.
silviaz
02.08.09,10:13
ahoj
no ja som v tejto situacii bola a dlhy sa pekne delili ako majetok.:(
Neviem ci sa to niekto uz pytal, ale podstatne pri rozvode je o ake dlhy ide.
Myslim tym ci su to dlhy narobene ze pozical my kamarat alebo su to realne dlzoby podlozene dokladom, pozickou alebo zmenkou.
Ak totiz ide o tzv dlzoby z rucky do rucky tak tie su nedokazatelne a tym padom do rozvodoveho konania nespadaju.
Je to presne ako keby ste trebars niekomu pozicali bez papiera a podpisu peniaze ktore vam nevrati. Proste ich nevysudite ani omylom. Jedine ak by ste mali doverihodneho svedka ktory bol pri poziaciavani tak to zavazi ale nerozhodne. Jedine co by jej mohlo hrozit ak by tie peniaze napoziciaval len tak od ludi s okolia ze ak sa rozvedu a on to nesplati budu to ziadat od nej. Ale tak dufam ze to nema od nejakych vypalnikov.

Rozhodne by som odporucala znamej nebrat ziadne dalsie uvery nic mu nepodpisovat a nezakladat ziaden majetok. Cim viac veci sa nahromadi tym bude rozvod tazsi a komplikovanejsi. Nech to riesi cim skor.
Viem o com hovorim, ja som to posuvala a prisla som o vela.