danielka 7
23.07.09,19:39
Dobrý večer všetkým poraďákom.
Potrebovala by som od Vás poradiť.
Moja sestra je od roku 2008 na rodičovskej dovolenke a tento rok sa jej naskytla možnosť si privyrobiť počas R.D.Viem že podľa starého zákona môže pracovať na dohodu a nepríde o príspevok aj že na dohodu môže ročne odpracovať 350h.Chcela by som zistiť keď u jedného zamestnávateľa odpracuje 350h či sa môže potom zamestnať u iného. Budú sa hodiny spočítavať od obidvoch zamestnávateľov alebo môže u obidvoch odpracovať po 350h. ĎAKUJEM
veronikasad
23.07.09,17:49
Dobrý večer všetkým poraďákom.
Potrebovala by som od Vás poradiť.
Moja sestra je od roku 2008 na rodičovskej dovolenke a tento rok sa jej naskytla možnosť si privyrobiť počas R.D.Viem že podľa starého zákona môže pracovať na dohodu a nepríde o príspevok aj že na dohodu môže ročne odpracovať 350h.Chcela by som zistiť keď u jedného zamestnávateľa odpracuje 350h či sa môže potom zamestnať u iného. Budú sa hodiny spočítavať od obidvoch zamestnávateľov alebo môže u obidvoch odpracovať po 350h. ĎAKUJEM
Na dohodu o vykonaní práce môže odpracovať 350 hod. u každého zamestnávateľa, hodiny sa nespočítavajú. Dieťa nesmie byť v štátnom predškolskom zariadení, alebo zariadení s príspevkom štátu. Myslím, že aj výkon práce na dohodu sa nahlasuje na UPSVaR
brčko
23.07.09,19:05
Dobrý večer všetkým poraďákom.
Potrebovala by som od Vás poradiť.
Moja sestra je od roku 2008 na rodičovskej dovolenke a tento rok sa jej naskytla možnosť si privyrobiť počas R.D.Viem že podľa starého zákona môže pracovať na dohodu a nepríde o príspevok aj že na dohodu môže ročne odpracovať 350h.Chcela by som zistiť keď u jedného zamestnávateľa odpracuje 350h či sa môže potom zamestnať u iného. Budú sa hodiny spočítavať od obidvoch zamestnávateľov alebo môže u obidvoch odpracovať po 350h. ĎAKUJEM

aj podla starého aj podla nového zákona môže pracovať na dohodu a ak sa počas vykonávania práce na dohodu stará o dieťa napr. niekto z rodiny, tak splna podmienku na nárok na RP. Oznámi to na UPSVaR aj s tým, kto sa o dieťa stará.

Ak nastupovala na RD a požiadala o RP ešte v r.2008, tak môže pracovať aj na prac.pomer a ak dieťa nepôjde do štátom dotovanej škôlky, tak jej nárok na RP ostane. Tiež treba oznámiť na UPSVaR začiatok práce a kto sa o dieťa stará.