tulila
24.07.09,07:00
Ahojte potrebujem si overiť či rozmýšľam spravne .
1.Ak mám bloček z taxíka môžem to dať do nákladov ja si myslím ,že nie.
2. dialničná zmámka kupena v Rakúsku mám ju zaúčtovať ako pri doklade z EU s DPH vstuup výstup ????
3. Súhrnný výkaz ide iba tovar služby ako fa bonusu nie???

ďakujem ak sa dá ešte dnes za odpoveď

Pekný deň
Orsz
24.07.09,07:50
Ahojte potrebujem si overiť či rozmýšľam spravne .
1.Ak mám bloček z taxíka môžem to dať do nákladov ja si myslím ,že nie.
2. dialničná zmámka kupena v Rakúsku mám ju zaúčtovať ako pri doklade z EU s DPH vstuup výstup ????
3. Súhrnný výkaz ide iba tovar služby ako fa bonusu nie???

ďakujem ak sa dá ešte dnes za odpoveď

Pekný deň

1.Bloček z taxíka sa dá dať do nákadov - ak je to v súvislosti s vykonávaním pracovenej cesty /treba ho priložiť k cestovnému príkazu/ ... takže ak by šlo o cestu z firmy domova alebo naopak to nie je pracovná cesta.
2. dilaničná známka platná v Rakúsku - tu sa neúčtuje DPH vstup-výstup. Do tlačiva DPH toto nevstupuje.
3. Súhrnný výkaz zobrazuje len prechod tovarov v rámci EU, to znamená že služby tam nebudú.
tulila
24.07.09,07:59
Ďakujem A ešte by som Ťa chcela poprosiť kupoval si mydlo to možem dať do nákladov ako ostatné režijne náklady a odpočítať si DPH.
Dík
Orsz
24.07.09,08:03
Ďakujem A ešte by som Ťa chcela poprosiť kupoval si mydlo to možem dať do nákladov ako ostatné režijne náklady a odpočítať si DPH.
Dík

Predpokladám, že nemá kanceláriu alebo prevádzku doma ... lebo tam by to bolo trošku na uvážení. Ale inak je to bežný čist.,resp. hyg.prostriedok, z ktorého sa môže uplatniť DPH a dať do nákladov.
tulila
24.07.09,08:10
nie nemá prenajaté kancelarie . Tak to mám dať ako nedanový náklad ??
Orsz
24.07.09,09:26
nie nemá prenajaté kancelarie . Tak to mám dať ako nedanový náklad ??

Asi z opatrnosti by som to nedala do daňových nákladov.... nie je to významná položka, takže oveľa nepríde.
tulila
24.07.09,10:15
díkkkkkkkk
aldora
24.07.09,10:32
... je to síce pravda, že opatrnosťou človek nič nepokazí, ale v prijateľnom množstve sú aj hygienické potreby uznateľné a hlavne obhájiteľné,
ja som skôr zástancom názoru - čo sa tam dá dať, nech sa tam dá...
liba2
25.07.09,04:21
... je to síce pravda, že opatrnosťou človek nič nepokazí, ale v prijateľnom množstve sú aj hygienické potreby uznateľné a hlavne obhájiteľné,
ja som skôr zástancom názoru - čo sa tam dá dať, nech sa tam dá...tiež som toho názoru. aj keď pracuje doma, v primeranom množstve môže zaúčtovať hyg. mat. do nákladov. veď aj kanceláriu v byte treba upratať.