Lenka1979
24.07.09,07:35
Ahojte poraďáci,
máte niekto skúsenosti s tým, že ste si jedného dňa povedali "DOSŤ" a dali ste si žiadosť o zvýšenie platu? Ako reaguje zamestnávateľ? Píšete aj dôvod prečo ho vlastne o to žiadate? Napíšte sem prosím svoje poznatky a skúsenosti.
Ďakujem.
Martin Mocko
24.07.09,05:48
Ahojte poraďáci,
máte niekto skúsenosti s tým, že ste si jedného dňa povedali "DOSŤ" a dali ste si žiadosť o zvýšenie platu? Ako reaguje zamestnávateľ? Píšete aj dôvod prečo ho vlastne o to žiadate? Napíšte sem prosím svoje poznatky a skúsenosti.
Ďakujem.

Nikdy som to neriešil písomne. Sadol som si vždy so šéfom a vysvetlil som mu, prečo o to žiadam.
V jednom prípade dokonca nepomohlo, ani keď som povedal, že mám inú prácu vo výhľade... Hold nie každý zamestnávateľ si vie vážiť zamestnanca.
Lenka1979
24.07.09,06:21
Nikdy som to neriešil písomne. Sadol som si vždy so šéfom a vysvetlil som mu, prečo o to žiadam.
V jednom prípade dokonca nepomohlo, ani keď som povedal, že mám inú prácu vo výhľade... Hold nie každý zamestnávateľ si vie vážiť zamestnanca.

Hold nie každý zamestnávateľ si vie vážiť zamestnanca- bohužiaľ, no je to tak. No pravdou je aj to, že každý zamestnávateľ je iná povaha, a každý to vezme po svojom. No keď sa mlčí, nič sa nevyrieši... tak uvidíme...
kvalitar
24.07.09,06:23
najlepsie je to riesit ustne a hlavne vycitit vhodnu dobu to je najdolezitejsie. Ked sa firme zadari a ty si sa na tom podielala aspon trocha. Ale hlavne treba vyuzit vhodnu situaciu, ak ma sef blby den tak to ani neskusaj. :)
milagros208
24.07.09,06:28
Škoda len, že prišla taká zlá doba a veľa podnikov na tom nie je finančne najlepšie, odbyt je slabý. A ponúk prác už tiež nie je tak, ako kedysi. Ja to chcem však s tým zvýšením platu skúsiť koncom roka, s platnosťou od začiatku budúceho roka. No uvidím, či pochodím.
Lenka1979
24.07.09,06:56
Škoda len, že prišla taká zlá doba a veľa podnikov na tom nie je finančne najlepšie, odbyt je slabý. A ponúk prác už tiež nie je tak, ako kedysi. Ja to chcem však s tým zvýšením platu skúsiť koncom roka, s platnosťou od začiatku budúceho roka. No uvidím, či pochodím.

Milagros, držím Ti palce, dúfam,že Ti to vyjde. Ja už čakať nebudem, firma odbyt má, začína sa dariť (klop klop klop), mňa tu však nič nemotivuje. Každý kto pracuje, kto začína podnikať verí a čaká že bude pomaličky alebo isto rásť, nie stagnovať. Ja nerastiem ani na kariére ani finančne, namiesto toho, aby som stúpala, stojím na tom istom, dokonca som jeden čas aj klesala, výhovorka šéfa: je kríza, potom bude lepšie. Lepšie už je, ale nie pre mňa...:(
Keby som mala pocit, že na tom nemám zásluhu, že málo robím alebo nevidno za mnou výsledky, nemala by som ani výčitky že tu robím "za nič". Účtovne som mu postavila celú firmu od základov (od budov po výrobu), som tu jediná účtovníčka, mzdárka, sekretárka... upratovačka "v jednom", každý mesiac mi je po výplate skôr do plaču ako do smiechu, ale už som si povedala dosť.... preto som chcela vedieť Vaše poznatky z takého pohovoru so šéfom.
Možno som to tu na poradu nemala písať, ale už mi je fakt ťažko z toho všetkého, že som si musela niekde "vykričať". Určite tu nie som jediná a svojimi skúsenosťami ktoré sa tu napíšu povzbudia aj iných.:)
grammatika
24.07.09,07:14
Lenka,
dnes sa všetci vyhovárajú na krízu, je to pre nich najlepšia výhovorka a keď účtovník vidí do papierikov, ta zistí, že často to tak nie je.
Ja som pracovala v jednej firme takisto ako Ty, všetko v "jednom". Keď som ale raz za rok prišla, že teda je väčší obrat, viac dokladov (oveľa) a že si myslím, že by som si zaslúžila viac, tak som vždy 2 konateľov z 3 ukecala (to stačilo) a zvýšili, síce nie na takú výšku ako by si človek predstavoval ale dalo sa.
Po 5 rokoch v tejto spoločnosti pracujem pre nich na živnosť (pre mňa aj nich výhodnejšie). Ono to vždy závisí od majiteľov spoločnosti, ale myslím, že ak vieš povedať svoje dôvody, tak niet o čom uvažovať a treba sa spýtať..
mimotemyI keď žiaľ v dnešnej dobe je ťažšie nájsť prácu, neskúšala som to, ale má známe, ktoré sa o to pokúšajú a ani ich na pohovor nezavolajú (a to majú 10 rokov praxe, Mgr.a Phd.) asi si potencionálny zametsnávateľ myslí, žeby veľa peniažkov pýtala..

Neviem, aký príjem máš, ale ak sa cítiš neohodnotená, tak držím palce nech sa Ti to podarí vybaviť (skúšaj stredu, švrtok, lebo pondelky a piatky sú najhoršie)