rondos
24.07.09,09:20
Dobrý deň,
Chcela by som poprosiť o radu, keď máme nahlásené na úrade práce hromadné prepúšťanie, môžeme v tomto čase prijať zamestnaca do TPP. Hromadné prepúšťanie máme od 1.3.2009 do 30.9.2009. Toho času nám začali prichádzať zákazky, tak by sme potrebovali zas ľudí.
V prípade odpovedi by som Vás chcela poprosiť, ak je na to nejaký zákon, tak mi poraďte číslo alebo §.
Ďakujem
Tweety
24.07.09,07:36
Dobrý deň,
Chcela by som poprosiť o radu, keď máme nahlásené na úrade práce hromadné prepúšťanie, môžeme v tomto čase prijať zamestnaca do TPP. Hromadné prepúšťanie máme od 1.3.2009 do 30.9.2009. Toho času nám začali prichádzať zákazky, tak by sme potrebovali zas ľudí.
V prípade odpovedi by som Vás chcela poprosiť, ak je na to nejaký zákon, tak mi poraďte číslo alebo §.
Ďakujem
Prečo potom prepúšťanie?
rondos
24.07.09,08:01
Lebo v marci sme nemali zákazky a výhľad tiež nebol
Tweety
24.07.09,08:19
Lebo v marci sme nemali zákazky a výhľad tiež nebol
A nemôžete si ponechať niektorých zamestnancov, ktorí sú už na listine prepustených?
J+K
24.07.09,08:25
No ak na to nové miesto nikto z plánovaných prepúšťaných zamestnancov nemá požadovanú kvalifikáciu a nie je možnosť ani nikoho na toto miesto preradiť, potom si myslím, že si obhájite prijatie nového zamestnanca aj v takejto situácii.

Ale treba si riadne zistiť, či nie je možnosť obsadiť tam nikoho z aktuálnych zamestnancov, lebo môžu ísť podnety na inšpektorát práce.
rondos
24.07.09,08:48
zamestnanci, ktorí boli na zozname už sú všetci prepustení, odišli s odstupným, troch sme si nechali, zrušili sme výpovede, ale termín ukončenia máme do konca septembra. Naspäť nemôžeme zobrať z nich nikoho lebo to boli slabší zamestnanci, neboli by schopní vrátiť odstupné.
Tweety
24.07.09,10:43
zamestnanci, ktorí boli na zozname už sú všetci prepustení, odišli s odstupným, troch sme si nechali, zrušili sme výpovede, ale termín ukončenia máme do konca septembra. Naspäť nemôžeme zobrať z nich nikoho lebo to boli slabší zamestnanci, neboli by schopní vrátiť odstupné.
Tak potom nevidím v tom žiaden problém.