Milada
16.07.04,08:53
Poraďte mi prosím kde nájdem usmernenie ku kurzovým rozdielom, ktoré vznikajú na konci účt. obodbia (ku dňu zostavenia účt. uzávierky).
Mám problém s tým, že ku dňu 30. 6. 2004 sme ukončili účtovné obdobie, prepočítala som pohľadávky i záväzky kurzom NBS k 30. 6. 2004 pričom kurzové rozdiely som dala ako daňové neuznané. Teraz v novom účt. období, ktoré trvá od 07/2004-06/2005 sme uhradili záväzok zahraničnému dodávateľovi a teda kurzový rozdiel by som mala prepočítavať podľa mňa
kurzom z 30. 6. 2004. Je to správne? Usmernenie ku kurz. rozdielom na konci účt. obdobia vraj hovorí o niečom inom.
LudmilaZ
16.07.04,08:33
Dobrý deň,
my používame tento spôsob výpočtu kurzových rozdielov. Prikladáme excelovú tabuľku.
zuzana
16.07.04,11:48
Pre LUDMILU Z:
ten príklad máš z PORADCU 11-12/04 a máš ho nejako zvláštne prerobený,
iba by som chcela vedieť ako to máš v knihe faktúr, akú hodnotu záväzku máš na konci roka v knihe faktúr???
LudmilaZ
17.07.04,10:13
Pre Zuzanu,

som odpovedala niekomu na položenú otázku asi z poradcu, takto účtujeme už dva roky, predtým namiesto AU na kurzové rozdiely u dodávateľov sme používali účet kurzové rozdiely.
Knihu faktúr nemením, tú mám stále v pôvodnom kurze ako mám zaúčtované na
dodávateľskom účte faktúr.
Milada
20.07.04,11:43
Ďakujem, musím si prejsť tú Vašu tabuľku, ale pri zbežnom pohľade sa mi zdá, že na konci účt. obdobia záväzok prepočítate novým kurzom a na začiatku účt. obdobia tento zápis zrušíte (stornujete).

Ja stále neviem, či je to takto správne, ale aj tak ďakujem
Milada
All
20.07.04,12:47
Poraďte mi prosím kde nájdem usmernenie ku kurzovým rozdielom, ktoré vznikajú na konci účt. obodbia (ku dňu zostavenia účt. uzávierky).
Mám problém s tým, že ku dňu 30. 6. 2004 sme ukončili účtovné obdobie, prepočítala som pohľadávky i záväzky kurzom NBS k 30. 6. 2004 pričom kurzové rozdiely som dala ako daňové neuznané. Teraz v novom účt. období, ktoré trvá od 07/2004-06/2005 sme uhradili záväzok zahraničnému dodávateľovi a teda kurzový rozdiel by som mala prepočítavať podľa mňa
kurzom z 30. 6. 2004. Je to správne? Usmernenie ku kurz. rozdielom na konci účt. obdobia vraj hovorí o niečom inom.
Ahoj, trocha som sa zamyslela a nejak sa mi to nezda. Podla mna ak uhradzas fakturu
cez devizovy ucet - davas kurz NBS dnom uhrady. Ak je to korunovy ucet, tak kurz komercnej banky dnom uhrady. Rozdiely 563/663
30.06. 2044 nema s tym nic spolocne. Tento kurz ostava na 321.
Aj predtym tak bolo, ze si uctovala na konci roka na 386 a 387 oproti 321 a na zaciatku roka sa preuctovalo na opacne strany. Kurzove rozdiely si dala dobre na nedanove. Dufam, ze som Ta nepoplietla. Skusim si to este overit. Ak bude nieco nove dam vediet