Janka 24
24.07.09,11:57
ahojte poradaci, chcem sa opytat ci ma niekto tiez taku skusenost so soc poistovnou ako ja. Vobec mi nechce akceptovat elektronicky vykaz. tak som zabehla do poistovne a povedali mi ze musim podavat prihlasky a odhlasky zamestnancom dohodarom , ktory uz nepracuju u nas, ze sa to namuselo a teraz ze hej. a ze to mam poslat elektron.formou. moj pocitac mi to nechce urobit a ja neviem preco. mam oberon. tak som tam zase zabehla a ze jej to donesiem na papiery, no viete ako po mne zazrela? a ze nama cas to nahadzovat a tak a ked bude mat cas tak sa mi na to pozre. no co mam robit? ved elektronicke vykazy mi nebude akceptovat dovtedy dokym sa madam neuraci mi to urobit. aj vy mate take skusenosti?
grammatika
24.07.09,10:08
Trošku som nepochopila, chce aby si podávala elektronicky či tlačené?
tu je link, kde od 01.09.2009 musí zamestávateľ podávať tlačivá elektronicky, vtedy ak zamestnáva viac ako 5 zamestn.
http://www.socpoist.sk/aktuality-zasielanie-registracneho-listu-fo-a-mesacneho-vykazu-poistneho-a-prispevkov-od-1-septembra-2009/1755s24901c
ucetni_fantozzi
24.07.09,10:10
toto je tazke akokolvek komentovat. mam s tym tiez svoje skusenosti...

na jednej strane nam socialna poistovna ulozi povinnost komunikovat elektronicky (aj ked vykazy treba aj tak doposielat "po starom", cize postou...) ale na strane druhej "neakceptuje" elektronicky podany vykaz, ak jej nesedi s evidenciou poistencov.

pritom sa mi stalo, ze v zozname neodhlasenych poistencov bol clovek, ktoreho odhlasku sme riadne podali!

rada pre teba, janka - prihlas sa do elektronickeho rozhrania a vyries tam pozadovane prihlasky/odhlasky... rozhranie je pristupne priamo cez stranku socpoist.sk a ku pristupu mas urcite heslo a grid kartu...
Janka 24
24.07.09,10:18
to znamena ze priamo cez vstup sa mi daju poslat prihlasky a odhlasky? aj tych zamestnancov, ktory uz davno u nas nerobia? dakujem
kaupke
24.07.09,10:29
to znamena ze priamo cez vstup sa mi daju poslat prihlasky a odhlasky? aj tych zamestnancov, ktory uz davno u nas nerobia? dakujem
Prejdi si v záznamoch , ktorí zamestnanci makňli prihlášku písomnou formou, tak ich odhlás písomne, ktroí boli už prihlásení elektronicky , tých odhlás elektronicky, u mňa to fungovalo a mám už od SP pokoj .
drobeceva
24.07.09,10:34
Včera som potrebovala opraviť výkaz z r.2004 kvôli zlému rodnému číslu. V chybách mi vyhodilo všetkých dôchodcov /hoci pôvodne to bolo dobré/. Vypisuje, že je zlý odvod na PvN a NP, pritom v okienku mám zaškrtnuté, že odvody im nejdú. Ako by to trebalo upraviť? Vie mi niekto poradiť? Volala som aj na SP a jednoznačnú odpoveď som nedostala. Hrúúúúúza.
IVEB
24.07.09,19:28
na jednej strane nam socialna poistovna ulozi povinnost komunikovat elektronicky (aj ked vykazy treba aj tak doposielat "po starom", cize postou...

A to v ktorej pobočke chcú , posielať výkazy aj poštou?
Andrea_Z
12.08.09,13:29
Socialnej poistovni staci poslat vykaz uz len elektronicky...