imrodl
24.07.09,11:15
zdravím.viete mi poradiť či patrí hasiaci prístroj k povinnej výbave v madarsku? na nete som nič nenašiel, takže asi nie. ale kolega ma presvieča že áno. nerád by som na dovolenke platil pokuty. dik
misomiso
24.07.09,09:41
Tiez by ma to zaujimalo, pojdem po 100 rokoch opat cez Madarsko. Ale je to aj tak pekna somarina. S tym detskym hasiacim pristrojom, co predavaju do auta nic neuhasite. Niektori to vozia dokonca v kabine auta, to zas potom mate smolu, ked sa budete gulat s autom niekam do pola, takyto dvojkilovy HP potom funguje v aute ako torpedo.
comodo
24.07.09,10:02
Nepati v EU pravidlo , ze auto ma byt vybavene tak , ako kazu predpisy krajiny kde je registrovane ? Tak ako Cesi v SR nemusia mat kartu prvej pomoci , nemalo by KS auto potrebovat hasicak.
Ale ci sa chce niekomu vadit s madarskymi policajtmi to je tiez podstatne.
greco
24.07.09,12:21
Nepati v EU pravidlo , ze auto ma byt vybavene tak , ako kazu predpisy krajiny kde je registrovane ? Tak ako Cesi v SR nemusia mat kartu prvej pomoci , nemalo by KS auto potrebovat hasicak.
Ale ci sa chce niekomu vadit s madarskymi policajtmi to je tiez podstatne.
Presne súhlasím s tým, že kde je auto evidované takými zákonmi majú byť vybavené.
Stefan2005
24.07.09,12:25
zdravím.viete mi poradiť či patrí hasiaci prístroj k povinnej výbave v madarsku?

Auta? Áno. Nie. Obaja máte pravdu.
Podľa mojich vedomostí (i diskusií na webe) táto povinnosť platí iba pre nákladné autá nad 3,5 tony (do 3,5 nie) a autobusy. Napr. nákladné auto od 3500-12000 kg musí mať 1 kus 6-kg hasiaci prístroj, 12000-24000 musí mať 1 kus 12-kg hasiaci prístroj, atď... Autobusy do 30 osôb 1 kus 3-kg, od 31-100 osôb 1 kus 6-kg hasiaci prístroj...
Blankake
24.07.09,12:37
Povinná výbava vozidla by sa mala posudzovať v súlade s Viedenským dohovorom o cestnej premávke z r. 1968 podľa platných právnych predpisov v krajine, kde je vozidlo registrované.
Ale z hľadiska vlastnej bezpečnosti nie je na zahodenie mať v povinnej výbave aj hasiaci prístroj, reflexné vesty pre každú osobu vo vozidle...
imrodl
26.07.09,15:13
dakujem za každý názor. v madarsku by som sa chcel zastaviť na kúpalisku v Tiszaujváros. poznáte to niekto? oplatí sa? alebo možno poradíte niečo iné. dik
Blankake
26.07.09,15:19
dakujem za každý názor. v madarsku by som sa chcel zastaviť na kúpalisku v Tiszaujváros. poznáte to niekto? oplatí sa? alebo možno poradíte niečo iné. dik
Kamoška tam bola pred pár dňami, veľmi si to pochvaľuje - je tam vraj nové aj staré kúpalisko.
Ale tiež som počula aj o Hajdusoboszló, že je tam dobre.
Nokerla
27.07.09,07:13
jj........vcera vecer som sa vratil s Hajduszoboszlo.......bolo tam super......aj v Tiszaujvarosi je fajn........na jeden den chodime do Tiszaujvarosu ale ked do kempu tak Hajdu......
Blankake
27.07.09,07:16
jj........vcera vecer som sa vratil s Hajduszoboszlo.......bolo tam super......aj v Tiszaujvarosi je fajn........na jeden den chodime do Tiszaujvarosu ale ked do kempu tak Hajdu......
Keďže bola nedeľa, nebolo veľa ľudí?
Nokerla
27.07.09,08:08
bolo dost ludi, ale je to tam velke.......a je jedno c pojde v sobotu ci v nedelu......ludi je rovnako
alaya1
27.07.09,11:45
jj........vcera vecer som sa vratil s Hajduszoboszlo.......bolo tam super......aj v Tiszaujvarosi je fajn........na jeden den chodime do Tiszaujvarosu ale ked do kempu tak Hajdu......
ten kemp je hned pri kuúpalisku, ci je od neho vzdialeny? Da sa len stanovat, ci su tam aj chatky, myslim v tom kempe.
Nokerla
28.07.09,05:59
v kempe sa da iba stanovat resp. si dotiahnut obytny prives......ale mozes si prenajat v meste apartman.......je ich tam neurekom.......a kemp je hned vedla kupaliska, deli ich plot je........ tam cca 280 kempovacich miest...... je to dost velke ale je tam super a hlavne ze mas na vyber bazeny ake len chces.
misomiso
19.08.09,20:01
Neviete, kolko je v Madarsku povolena rychlost mimo obce? 80 alebo 90?
Blankake
19.08.09,20:04
Neviete, kolko je v Madarsku povolena rychlost mimo obce? 80 alebo 90?
90 km/h