pepa78
24.07.09,12:05
Zdravím Vás poradáci,

vedel by mi niekto povedať aký je presný postup pri búraní RD a následnej výstavbe nového RD ? Dom je napojený na plyn a elektriku...

Ďakujem
chandler
24.07.09,11:58
Napiš trocha podrobnejsie. O co presne ti ide? Preco nema vodu? Z akeho hladiska sa o to zaujimas a tak.
pepa78
24.07.09,13:34
OK...tak teda to upresnim. Mame stary RD ktory v ziadnom pripade nechceme prerabat. Preto ma zaujima ako budeme postupovat pri vybavovani papierovaciek. Dom je napojeny na elektriku, plyn a samozrejme aj na tebou spominanu vodu, ale z vlastnej studne. Pred buranim bude treba odpojit plyn aj elektriku? Bude treba aj pri naslednej stavbe znova vybavovat pripojky plynu a elektriky? Ele asi ano nakolko mame vzdusnu pripojku zo stlpa. Diky za informacie
chandler
24.07.09,15:22
Aj ked to nechces prerabat vacsinou sa take veci robia ako rekonstrukcia, teda ze sa tvaris ze ten dom opravujes hoci ho zburas. V tom pripade by nemal byt problem ani s plynom ani elektrikou. Ale je mozne ze elektrarne ta prinutia aby si to zakopal. Ale nemam s tym osobnu skusenost.
KEJKA
25.07.09,09:48
prerábali sme starý dom, skutočne šlo len o rekonštrukciu a museli sme elektrinu (pôvodne zo stlpa) zakopať do zeme. To bolo v roku 2001.
air_p
25.07.09,18:17
dobra tema aj pre mna. caka nas to iste. zatial som sa dopracoval k tomu, ze k buraciemu povoleniu treba vyjadrenie o odpojeni od vsetkych sieti - cize elektrarne, kanalizacia aj plynarne. voda asi nie, ked mate iba zo studne. cakam na dalsie prispevky, tiez v tom este viac menej tapam.
Xanti
25.07.09,18:24
prerábali sme starý dom, skutočne šlo len o rekonštrukciu a museli sme elektrinu (pôvodne zo stlpa) zakopať do zeme. To bolo v roku 2001.Známi rekonštruovali pred rokom, a tiež museli pekne dlho a daleko kopať lebo obec nedovolila prekopať novú cestu pri ich dome :eek:
Miloš Mičega - CIMOM TN
25.07.09,18:26
Zdravím Vás poradáci,

vedel by mi niekto povedať aký je presný postup pri búraní RD a následnej výstavbe nového RD ? Dom je napojený na plyn a elektriku...

Ďakujem



V takomto prípade nechcem nikomu nič vnucovať, ale odporučoval by som nasledovné :

1. Podať žiadosť o odstránenie stavby podľa § 88 SZ. Treba k tomu vyjadrenie správcov sietí a možno budú pítyť aj ObÚ ŽP. Viac by nemalo byť nič.
Správny poplatok je 6,5 €.
2. Následne podať žiadosť o SP.

Prečo ? :
Ak sa ide dom odstrániť komplet ako je, tak z hľadiska vybavovania je to jedno. K SP bude treba aj tak vyjadrenia správcov sietí. Ak budem podávať jedno podanie, tak ho doplním aj o vyjadrenie k odstráneniu.
V budúcnosti máte v rukách stavebné povolenie na novostavbu a nie na prestavbu (rekonštrukciu) + kolaudačné rozhodnutie. Minimálne to má váhu pri oceňovaní nehnuteľnosti.

CIMOM
AndrejG
25.07.09,18:51
Známi rekonštruovali pred rokom, a tiež museli pekne dlho a daleko kopať lebo obec nedovolila prekopať novú cestu pri ich dome :eek:

Dnes sa to da urobit velmi jednoducho, na kazdej strane cesty sa vykope jama a su firmy, ktore proste prerazia tunel dostatocne hruby na to, aby tam presiel kabel. Je to neporovnatelne rychlejsie a lacnejsie ako rozkopavat cestu.
Xanti
25.07.09,18:55
Dnes sa to da urobit velmi jednoducho, na kazdej strane cesty sa vykope jama a su firmy, ktore proste prerazia tunel dostatocne hruby na to, aby tam presiel kabel. Je to neporovnatelne rychlejsie a lacnejsie ako rozkopavat cestu. Ano ja viem aj oni vedeli, no mali napätý rozpočet lacnejšie ich vyšlo to obkopať tam kde nebol nový asfaltový koberec položený.
Tuším sa to robí krtkom, alebo tak nejako sa tomu nadáva. ;)