didushik
24.07.09,12:28
Vie mi niekto poradiť ohladne geopatogénnych zón. Čítala som jednu kniha a tam sa písalo že to dosť pôsobí na zdravie človeka. Ja som si kúpila pozemok a v dohľadnej dobe chcem stavať dom. Dá sa to nejako merať? alebo niekto pozná človeka čo sa tomu venuje. Ďakujem....
Stina
24.07.09,10:46
JarkaL
24.07.09,10:53
Včera bol u mňa merať, dnes ideme sťahovať postele.:mee:.
chandler
24.07.09,11:56
A to kvoli geopatogennym zonam?
JarkaL
24.07.09,12:09
Áno, našiel 3 rovnobežné pásy, ktoré prechádzajú domom. Niektoré izby sú v poriadku, niekde treba poposúvať postele. Vplyv týchto zón je vraj najväčší medzi polnocou a 4:00, preto nevadí veľmi, keď sa v týchto miestach zdržiavame cez deň, ale počas spánku je to vraj nebezpečné a pomaly to vplýva na zdravie. Takže písací stolík tam môže byť, ak za ním nebudem sedieť v noci.
chandler
24.07.09,12:18
Ja tomu moc neverim. Podla mna su geopatogenne zony velke (predpokladam ze je to sposobene zlomom geologickych vrstiev, podzemnymi riekami a tak.) takze to ma vplyv na umiestnovanie celych dedina a tak. Ale nakreslit geopatogene zony v byte nie je mozne. (v tom ma aj logiku ten dobytok co pasli aby zistili ci tam nie su zle zony)

A na druhej strane existuju take veci ako umietnenie postele. Je jasne ze clovek podvedome vyhladava na noc ukryt tak si da postel do rohu miestnosti a nie do stredu medzi okno a dvere. Tak isto nie je dobre mat v spalni vela elektro spotrebicov.

Sam som uz ale postel posuval :) Tak som zvedavy, napis potom ako to dopadlo. Ci je lepsie? Preco ste ho vlastne volali?
JarkaL
24.07.09,12:30
Ja som vážne ochorela a napr. u mňa naozaj ten pás ide presne cez brucho (liečim sa na karcinóm hr. čreva). Tie pásy práveže nie sú veľké, majú šírku 40-50 cm. Preto aj povera, že kam si ľahne pes, môžeme dať posteľ, nie je správna, lebo psík je malý a on si v tej posteli môže vylihovať 5 cm od zóny a my si myslíme, že je to dobré miesto.
chandler
24.07.09,12:35
To je mi luto a samozrejme drzim palce nech vsetko dobre dopadne.
JarkaL
24.07.09,12:39
Ďakujem. Nemysli si, že posunutím postele končím s mojim "súbojom" s chorobou, ale človek sa chytá každej slamky. Inak tohto pána mám overeného a verím mu, vie aj "nabíjať" človeka energiou. Nemusí tomu nikto veriť, ale keď ma nabije, cítim sa ako rybička istý čas.http://serousci.webz.cz/smajlici.html
chandler
24.07.09,13:08
Jasne, ked mu veris a pomaha tak presunut postel je to najmenej. Nemam na tieto veci uplne vyhraneny nazor stretol som sa s tym ze naozaj pomozu. Cast sa mi zda ze uz je trocha prehananie. Tak neviem kde je presne ta hranica.
dodo g
24.07.09,15:00
Myslím že na tom niečo bude.Aj k nám prišla jedna pani s takým drôtikom a premeriavala z prava dolava zlava doprava a vždy jej to ukazovalo rovnako prúdy.Tak sme preložili postele a moje "problémy" so žalúdkom a pod. postupne pomíňajú.A že na tom niečo je že niektorí majú takú schopnosť tomu plne verím pretože keď to dala do rúk mne ani sa to nepohlo.
pachola
24.07.09,16:30
tiež mám zdravotné problémy a štyria ľudia nezávisle od seba jedna z Prahy,dvaja páni zo stredu Slovenska a moja triedna bylinkárka mi potvrdili,že sú v miestnosti kde spávam silné geop.zóny mám si postele premiestniť ,alebo tam nespať,ráno som vstávala unavená
Milan.Žiška
25.07.09,15:02
Geopatogénne zóny sú faktom. Ich vplyv na človeka je však individuálny. Každý človek je jedinečný a tak isto aj jeho reakcia na spomínané zóny.
Ak by sme chceli zdravo žiť, museli by sme vyhodiť mobili, TV, PC ... a všetky ostatné el.zariadenia. Všetky totiž svojím spôsobom pôsobia na ludský organizmus.:)
Určite pomáha viera v dobré veci a aj to, že človek prejavuje snahu o svoje dobro. Určite fandím a držím palce aby to pomohlo, hlavne dušvná sila je rozhodujúci faktor. Hovorí sa, že prehraté súboje sú len tie ktoré sme sami vzdali. :)
air_p
25.07.09,20:22
zdravim.
Ja ma skusenost este z detstva (12-13 rokov, teraz 29). Bol u nas taky chlapik, ktory najskor "preskumal" aj nas a fakt vedel o kazdej chorobe a zlomenine, co sme dovtedy prekonali a to nas videl prvy krat. Rodicia hned potom presuvali postelelebo boli priamo na krizovatke geop zon. Iba pre presnost, som doktor farmacie a na taketo veci ako aj "ludove liecitelstvo" atd vobec neverim. Ale teraz ideme stavat dom a tiez by som chcel geopatogenne zony zohladnit. Mimochodom, nepozna niekto takehoto cloveka v Trencine? Dik
AndrejG
26.07.09,11:55
Podla mna na zdravie cloveka vplyva iba to ako sa stravuje, kolko spi a celkovo zivotny styl, miera stresu, sport, atd. Samozrejme aj vrodene predispozocie, ale tie sa daju tiez bud potlacit spravnym zivotnym stylom alebo naopak vyprovokovat tym nespravnym.
AndrejG
26.07.09,11:57
tiež mám zdravotné problémy a štyria ľudia nezávisle od seba jedna z Prahy,dvaja páni zo stredu Slovenska a moja triedna bylinkárka mi potvrdili,že sú v miestnosti kde spávam silné geop.zóny mám si postele premiestniť ,alebo tam nespať,ráno som vstávala unavená

Mozno by stacilo vymenit matrac za nejaky kvalitny, ten je totiz dost podstatny pre dobry spanok, ja odkedy spim na dormeo memory, inde sa uz nevyspim tak dobre. A postel som dal tak, aby mi vyhovovala s nabytkom, je mi jedno ci nou nieco prechadza alebo nie. :)
AndrejG
26.07.09,11:58
Hovorí sa, že prehraté súboje sú len tie ktoré sme sami vzdali. :)

To sa mi paci. :)
JarkaL
26.07.09,12:02
Podla mna na zdravie cloveka vplyva iba to ako sa stravuje, kolko spi a celkovo zivotny styl, miera stresu, sport, atd. Samozrejme aj vrodene predispozocie, ale tie sa daju tiez bud potlacit spravnym zivotnym stylom alebo naopak vyprovokovat tym nespravnym.
Nikdy som nefajčila, nepila, nejem mastné ani údené, nechudí mi to, mäso nemusím, radšej mám zeleninové jedlá. Nemyslím, že som mala zlý životný štýl, síce som mala sedavé zamestnanie, ale svoje som si odmakala pri športovaní s deťmi a potom pri stavbe domu. Poznám x ľudí, čo pijú, fajčia, prežierajú sa a sú zdraví (možno len zatiaľ), samozrejme im to prajem.
220870
26.07.09,13:13
Bolo by zaujímavé porovnať zopár nezávislých výsledkov od rôznych prútikárov.Možno by ste sa čudovali.
AndrejG
26.07.09,15:29
Nikdy som nefajčila, nepila, nejem mastné ani údené, nechudí mi to, mäso nemusím, radšej mám zeleninové jedlá. Nemyslím, že som mala zlý životný štýl, síce som mala sedavé zamestnanie, ale svoje som si odmakala pri športovaní s deťmi a potom pri stavbe domu. Poznám x ľudí, čo pijú, fajčia, prežierajú sa a sú zdraví (možno len zatiaľ), samozrejme im to prajem.

Zelenina pre mna nieje zdrava strava...v strave musi byt vsetko, teda vyvazena. A co sa tyka sportu, je velky rozdiel sport a zataz. Stavba je zataz, santenie s detmi tiez, z toho cloveka telo boli po case, sport je uplne ine vec, lebo je koordinovany a robia sa konkretne cviky na konkretne partie, ktore telu robia dobre.
AnnaZam
26.07.09,15:40
mimotemy

A čo s patogénnymi susedmi ? :)
220870
26.07.09,15:58
mimotemy

A čo s patogénnymi susedmi ? :)
Na nich treba prútikára z riadne dlhým prútikom.:D
vankusik29
31.08.09,10:47
Vraj tam, kde je zla geopatogenna zona, tam si liha macka a mravci si tam stavaju mraveniska. Aj to som pocula, ze ak mate niekde na zemi alebo na fotelke kozusinu a ta plzne aj to sposobuju zle geopatogenne zony. Neviem co je na tom pravdy. Ale na druhej strane mam znamych, ktory kupili dom, tam kde si pes lahol dali postel a odvtedy spavaju jak babatka.
ajale
31.08.09,11:01
My ked sme predavali dom, prisli si ho obzriet zakaznici aj geopatogénnym "odbornikom". Okrem toho, ze to bolo zaujimave divadlo sa tento "odbornik" snazil presvedcit moju sestru, ze ma este jedno dieta:D:D:D, len ako sme hladali a hladali, ziadne sme nenasli:D
ester3
31.08.09,22:09
ma niekto z vas kontakt na niekoho kto vie diagnostikovat gpz, niekoho s kym ma dobre skusenosti ? ..najlepsie z okolia bratislavy, dkaujem
xfenix
23.04.10,09:49
http://archiv.station.zoznam.sk/station/clanok.asp?cid=1193731688348
Ing. Andrej Sándor,
odborník na problematiku elektromagnetickej kompatibility a harmonizácie vonkajšieho prostredia (geopatogénne zóny, elektrosmog)
Pracovisko experimentálnej psychotroniky v Senci
Tel. č. 0903 202 329 alebo 02/459 244 55
TomasHC
23.04.10,12:33
Taka rypava otazka - ta geopatogenna zona, ako "vysoko" siaha? Je to akoze nejaky luc energie ktory sa nerozsiruje? Resp. ked je GPZ na zemi v sirke 50cm, a je to v 8-poschodovom panelaku, je taka ista siroka GPZ aj na 8. poschodi? Co GPZ zrusi?
MikiHalasko
26.04.10,10:04
Áno, našiel 3 rovnobežné pásy, ktoré prechádzajú domom. Niektoré izby sú v poriadku, niekde treba poposúvať postele. Vplyv týchto zón je vraj najväčší medzi polnocou a 4:00, preto nevadí veľmi, keď sa v týchto miestach zdržiavame cez deň, ale počas spánku je to vraj nebezpečné a pomaly to vplýva na zdravie. Takže písací stolík tam môže byť, ak za ním nebudem sedieť v noci.

dakujem za clanok.
moze byt, ze prestahovanim spalne do vatsej izby sposobuje problemy vo vstahu?
ciners
26.04.10,11:48
Taka rypava otazka - ta geopatogenna zona, ako "vysoko" siaha? Je to akoze nejaky luc energie ktory sa nerozsiruje? Resp. ked je GPZ na zemi v sirke 50cm, a je to v 8-poschodovom panelaku, je taka ista siroka GPZ aj na 8. poschodi? Co GPZ zrusi?

Tomas siaha to tam ,kam to nechas siahat. Pokial si zodpovedny zit svoj vlastny zivot,tak Ti to moze byt jedno. Ti,co nie su schopni prijimat zodpovednost za svoje skutky, ti musia hladat nieco "vyssie".
Mna by zaujimalo o aku formu energie ide. Energia je nejako definovana, palti zakon zachovania atd. Odkial sa ta energia akoze berie?
ciners
26.04.10,12:23
dakujem za clanok.
moze byt, ze prestahovanim spalne do vatsej izby sposobuje problemy vo vstahu?

My sme sa prestahovali do vacsej spalne a o to mame viac priestoru na rozne hry :D Zatial ziadny problem, este aj akvarium sa zmestilo
MikiHalasko
26.04.10,12:33
My sme sa prestahovali do vacsej spalne a o to mame viac priestoru na rozne hry :D Zatial ziadny problem, este aj akvarium sa zmestilo
tak s tymi hrami ani my :)
len pred tym sme mali iba jednu postielku, a v mensej izbe a bolo nam o moc lepsie,tak preto sa pytam. teraz mame vsetko co sme chceli, a je nam dost zle.

ciners: prosim ta vidis,aj tu tu otazku ze kto si vie ako zobrat zodpovednost za svoje cini? a nie otazku zle vybratej miestnosti na splalnu?
dik za odpoved, popripade aj vysvetli.dik
snúbenica
12.10.10,12:39
Taka rypava otazka - ta geopatogenna zona, ako "vysoko" siaha? Je to akoze nejaky luc energie ktory sa nerozsiruje? Resp. ked je GPZ na zemi v sirke 50cm, a je to v 8-poschodovom panelaku, je taka ista siroka GPZ aj na 8. poschodi? Co GPZ zrusi?
Ja som čítala, že čím vyššie poschodie, tým GPZ má horší vplyv, lebo jej zlý vplyv znásobuje železo ktoré je samozrejme na každom poschodí zabudované v podlahe-keď sa robí deka tak tam idú železné roksory.
Matias.S
13.10.10,04:25
Ja som čítala, že čím vyššie poschodie, tým GPZ má horší vplyv, lebo jej zlý vplyv znásobuje železo ktoré je samozrejme na každom poschodí zabudované v podlahe-keď sa robí deka tak tam idú železné roksory.

Geopatogénne zóny sú určité poruchy alebo zóny kde sa pretínajú energetické toky, ktoré môžu negatívne vpývať na zdravie, pohodu nielen človeka ale aj zvierat a rastlín .... mačky a psy tento zmysel na tieto zóny majú silnejší a dokážu ho vycítiť oveľa lepšie .... tý čo z vás majú mačku, psa ste si určite všimli, že majú svoje mieste kde relaxujú, spia .... a kde ani za vašej intenzívnej snahy ich neprinútite si na určité miesta v byte, v záhrade a čo ja viem kde prinútiť, aby tam ostali .... aj niektorí ľudia majú tento zmysel ostrejší .... dosť veľa o tom hovorí aj feng šuj .... kde sú rôzne vplyvy a spôsoby ako tieto zóny eliminovať alebo aspoň znegovať .... je toho dosť na nete a myslím, že už aj pár agentúr, ktoré sa tým zaoberajú aj u nás ....;)
marleau
13.10.10,19:21
Pozor,aby pri presúvaní postelí nevyšla jedna mimo vonkajšiu stenu,to sa dosť zle spí,hlavne v zime...;););););)
danushka
13.10.10,20:27
Geopatogénne zóny

V starovekej Číne im hovorili Dračie žily. V Ríme a Egypte stavali domy tak, aby sa im vyhli. Vedeli, prečo to robia. Geopatogénne zóny dokážu narobiť viac zla, ako si vieme predstaviť.Naši predkovia mali overené spôsoby, ako ich lokalizovať.Neuveríš, ale používali na to zvieratá.

Pes a mačka

Ešte aj dnes sa traduje , že miesto, kde si s obľubou líha pes, pôsobí priaznivo aj na človeka a tam, kde rada trávi čas mačka, by sa človek zdržiavať nemal. To so psami je overené, no legendu o mačkách by sme až tak neprežívali.Tie domestikované si totiž ľahnú tam, kde sa im zachce a nič neriešia. V zlých zónach sa podľa odborníkov darí hadom, škorpiónom, komárom, a inému hmyzu,ale aj sovám či strakám.Vyhýbajú sa im škrečky, králiky a iné zvieratká.

Best-tip:ak spozoruješ, že tvoje morča podozrivo chudne alebo je nepokojné, možno postačí, ak ho premeiestniš na iné miesto.


Čo je to?

Geopatogénna zóna je žiarenie vychádzajúce z hlbín zeme a je ovplyvňované podzemnou vodou geologickými zlomami. ide o tenký pás, ktorý sa tiahne aj niekoľko desiatok centimetrov do výšky, pričom smerom nahor sa kužeľovito rozširuje. Preto majú ľudia ktorí bývajú na vyššom poschodiach širšiu zónu ako tí na prízemí. netreba sa ale extrémne obmedzovať, aj v tých najvyšších miestach má zóna šírku maximálne meter.

Best-fakt: Geopatogénne zóny nie sú vždy škodlivé. Existujú aj dobré, tie však nevnímame. Negatívne pôsobenie sa prejavuje vo forme migrény, ako bolesť chrbtice, vysoký krvný tlak či cukrovka. Z tohto hľadiska sa skúma aj výskyt rakoviny.


Hľadaj a nájdeš

Ako pomôcka pri hľadaní zón nám poslúži kyvadlo, ktoré si môžte vyrobiť sami. Vezmite hladký prsteň alebo veľký zatvárací špendlík s veľkosťou cca 5 cm a zaveste ho na pevnú niť. Čím je geopatogénna zóna v danom priestore silnejšia, tým viac sa kyvadlo rozkmitá.
ivantt
27.10.10,06:05
Vraj zle a dobre geopatogenne zony. Môze sa zla zona zmenit na dobru ? alebo stratit uplne ? Zlé geopatogenne zony boli aj pri dialnici pred bratislavou, ako je odpocivka triblavina. denno denne tam boli nehody, niekedy aj viac ako jedna denne. Rozsirila sa dialnica a nehody prestali. Pred tym sa hovorilo o geopatogennych zonach a zrazu ticho.. za by sa stratili prestavbou parkoviska a murom v strede dialnice ?? kto vie... Co sa tyka feng shui tak je pravda, dokazu presmerovart zlé GPZ. Správne rozmiestsneny nábytok, správne natočené postele môžu spríjemniť byvanie s potlačeným zlým vplyvom GPZ.
alchstuip
27.10.10,11:51
Ach jaj.... a tu o Cervenej Ciapocke poznate?

Ale ok, kto chce sypat peniaze do vrecka kyvadielkarom, nech sa paci, su to jeho peniaze..... a ak sa bude potom citit lepsie, tak ich asi investoval dobre.

Ako to uz zaznelo, nikto niky nepovedal, o aku energiu sa jedna....

PS: s virgulou vam pobeham byt aj ja, vyskusal som si to a uspesne som nasiel vodovodnu pripojku aj alektricky kabel.... ale divne je, ze mame necitliveho psa a macky, kludne si lahnu a zaspia kdekolvek.... nemal by som ich zobrat k veterinarovi? alebo k nejkemu okultistovi, aby im naladil antenu?
danushka
27.10.10,13:12
Ach jaj.... a tu o Cervenej Ciapocke poznate?

Ale ok, kto chce sypat peniaze do vrecka kyvadielkarom, nech sa paci, su to jeho peniaze..... a ak sa bude potom citit lepsie, tak ich asi investoval dobre.

Ako to uz zaznelo, nikto niky nepovedal, o aku energiu sa jedna....

PS: s virgulou vam pobeham byt aj ja, vyskusal som si to a uspesne som nasiel vodovodnu pripojku aj alektricky kabel.... ale divne je, ze mame necitliveho psa a macky, kludne si lahnu a zaspia kdekolvek.... nemal by som ich zobrat k veterinarovi? alebo k nejkemu okultistovi, aby im naladil antenu?
No veď len diskutujeme...;)
Ja tak vlastne ani nemám problém s geopatogénnymi zónami, mňa o energiu oberajú napríklad blbci, tupci, nenahraditeľní povýšenci a tak...
A tých len tak s virguľou neodstrániš.

A čo sa týka môjho psa...
Myslím, že keby bola moja posteľ aj na tom najhošom mieste v dome, stále tam bude hovieť, pretože som tam ja :D.
ivantt
27.10.10,14:39
Ach jaj.... a tu o Cervenej Ciapocke poznate?

Ale ok, kto chce sypat peniaze do vrecka kyvadielkarom, nech sa paci, su to jeho peniaze..... a ak sa bude potom citit lepsie, tak ich asi investoval dobre.

Ako to uz zaznelo, nikto niky nepovedal, o aku energiu sa jedna....

PS: s virgulou vam pobeham byt aj ja, vyskusal som si to a uspesne som nasiel vodovodnu pripojku aj alektricky kabel.... ale divne je, ze mame necitliveho psa a macky, kludne si lahnu a zaspia kdekolvek.... nemal by som ich zobrat k veterinarovi? alebo k nejkemu okultistovi, aby im naladil antenu?

No, robis si z ludi srandu ale s takymto postojom by si v cine neprezil :-) Nezabudaj, ze aj vedci pripustaju GPZ... a co sa tyka feng shuj tak to k nam takisto prenika a architekti to myslim dokonca zacali aj studovat ako predmet... a ked tak dobre vies robit s virgulou, treba vziat prutiky a ist hladat vodu, este na tom aj zarobis. A zvierata su takisto citlive a nielen na GPZ a ze si lahnu k tebe, to ukazuju oddanost. Ked si opitý tak ti neublizi lebo si jeho pín ale ked je opitý sused, toho by roztrhali...
geopath
05.05.11,11:35
Ach jaj.... a tu o Cervenej Ciapocke poznate?

Ale ok, kto chce sypat peniaze do vrecka kyvadielkarom, nech sa paci, su to jeho peniaze..... a ak sa bude potom citit lepsie, tak ich asi investoval dobre.

Ako to uz zaznelo, nikto niky nepovedal, o aku energiu sa jedna....

PS: s virgulou vam pobeham byt aj ja, vyskusal som si to a uspesne som nasiel vodovodnu pripojku aj alektricky kabel.... ale divne je, ze mame necitliveho psa a macky, kludne si lahnu a zaspia kdekolvek.... nemal by som ich zobrat k veterinarovi? alebo k nejkemu okultistovi, aby im naladil antenu?

Takže najskôr k tomu popisu energií :
Sú to magnetické a elektromagnetické vlnenia, dnes už fyzikálne merateľné.
Takže žiadna rozprávka! Takéto prístroje sú dosť drahé a meranie s nimi tiež.
Toto vlnenie (GPZ) narúša prirodzený energetický obal živých organizmov zvaný AURA.
Záleží na frekvencií (GPZ) väčšinou sa počas dňa mení . Najsilnejšie sú v noci a nad ránom.
Taktiež je dôležité či, a cez ktorú časť tela prechádzajú geopatogénne zóny, záleží aj aké (GPZ) prechádzajú cez organizmus .Najznámejšie :Vodné toky ,Hartmanova mriežka , Curriho mriežka ,pásy sv. Juraja, pásy Ley. Spánok na takýchto miestach spôsobuje nie len závažné zdravotné ale aj psychické problémy .
Taras k tomu psíkovi :
Pes si vždy snaží nájsť čisté miesto aj v prípade povelu zostaň ,pokiaľ je na (GPZ) tak sa kúsok posunie a zostane. Pokiaľ s Vami spáva pes neznamená to že spíte na čistom prostredí aj Vy ,pretože psovi stačí cca 0,5m2 podľa veľkosti psa, čo znamená že, hneď vedľa neho môže biť (GPZ) a to z každej strany.
Virgule a kyvadlo:
Používam tiež je to najlacnejší a veľmi presný spôsob vyhľadávania (GPZ),záleží na senzitívnosti človeka, pretože človek obsahuje 70% vody tak je veľmi dobrým vodičom, pokiaľ niekto nájde virguľami kábel alebo vodovodnú prípojku má šancu nájsť aj (GPZ) , otázka je ,či to urobí aj dobre, pokiaľ nie a bude chcieť niekomu pomôcť môže mu viac ublížiť.
O peniazoch:
Ak prútikár spraví svoju prácu poriadne a klient sa napr. konečne dobre vyspí alebo sa jeho zdravotní a psychickí stav stabilizuje alebo zlepší (po určitom čase cca 6 týždňov),tak nechápem prečo to má robiť zadarmo, veď on tím ľuďom dá oveľa viac, ako oni jemu.
Samozrejme nie len geopatogénne zóny vplývajú na naše životy ale aj elektrosmog a iné.
Ja pomáham tiež ibaže situáciu riešim komplexnejšie a preto mám vynikajúce výsledky.
Ešte k prútikárstvu a sypaniu peňazí „kyvadielkárom „
Šiesty rámcový program Európskej únie. Má pomôcť novým a vznikajúcim vedám a technológiám (NEST), podporiť nekonvenčný a priekopnícky výskum. Na tento cieľ je vyčlenených 36 mil. eur. Na Projekty.

Prípadné otázky na geopath zavináč bodka g mail bodka com
geopath
23.05.11,07:01
opravujem geopathgp zavinač gmail.com
draciezily
26.08.14,01:14
Niekde hore v diskusii so čítal, že GPZ a ich meranie je šarlatánstvo.
K tomu asi tak toľko: ešte relatívne prednedávnom vedci a všetci ľudia verili, že stroj ťažší ako vzduch nemôže lietať. Hm a ono sa to zmenilo. Tiež sa traduje, že na francúzskej akadémii vied je alebo bol nasledovný nápis: Je vedecky dokázané, že čmeliakova hmotnosť vzhľadom k ploche jeho krídel je taká, že čmeliak lietať nemôže. Čmeliak však o tom nevie a preto si lieta veselo ďalej. (potom sa prišlo na to že čmeliak je veľmi prešibaný a dokáže potrebný vztlak získať iným pohybom krídel ako väčšina hmyzu - veľmi zjednodušene povedané ako keby mal zapnuté "turbo":)

Takže k tým GPZ - oni boli , budú a sú a poznali ich od starého egypta, cez starú čínu - (tam ich volali dračie žily) . Poznali ich samozrejmô aj naši predkovia. A čudovali by ste sa koľko kostolov (rôznych vierovyznaní) aj na Slovensku je postavených na miestach s pozitívnou GPZ .Pri ich výstavbe boli používané také architektonické prvky, stavebné prostriedky a materiály, aby sa v nich človek cítil dobre. Druhá vec je, že dosť veľa najmä starších kostolov bolo postavených na miestach tzv. "pohanských" svetíň.

Ja sa zaoberám aj meraním a odrušovaním geopatogénnych zón. Väčšinou na Východnom Slovensku. Na odrušovanie GPZ používam jednoduché, lacné a popritom účinne prostriedky. Viac info nájdete na www.dracie-zily.sk
Na základe mojich skúseností z meraní GPZ môžem povedať, že na určitých miestach , hlavne v husto zastavaných aglomeráciách najmä v panelákoch a domov pri cestách, alebo v priestoroch kde je veľa inžinierských sieti prestávajú platiť takmer všetky teórie. GPZ sa v meraných objektoch vyskytujú na veľmi neobvyklých miestach. Najjednoduším riešením je premiestnenie nábytku (postelí, počítačového pracoviska, miesta kde často sedíte, pozeráte TV a pod. o zopár metrov ďalej a problém je vyriešený. Nie je to ale vždy také jednoduché a nie vždy sa dá takto prestavať nábytok. Potom sa dajú použiť na elimináciu GPZ aj veľmi jednoduché pasívne zariadenia (t.j. nenapájané el. prúdom) ktoré mnohokrát fungujú rovnako ako o mnhokrát drahšie aktívne prístroje (napájané el. prúdom) - tieto jednoduché prostriedky navyše neprodukujú ďalší "elektrosmog". Je potrebné ich ale uložiť na také miesto , kde budú mať najvačší účinok a to je na neutrálne miesto. t.j, tam kde nie je ani silná pozitívna, ani negatívna zóna. Toto miesto sa dá určiť iba zameraním GPZ. Viac info nájdete aj na www.dracie-zily.sk alebo na www.facebook.com/geoanomalie . Žiaľ nie všetky negatívne GPZ sa dajú odstrániť a potom, je lepšie sa z takéhoto obydlia radšej odsťahovať.
TomasHC
26.08.14,07:06
Sledujem že šamani ešte stále nevymreli. Ale na chlast, "výherné" automaty, telenovely, "reality" show a takýchto šarlatánov sa vždy nájdu prachy :D
draciezily
26.08.14,15:36
keby si netrepal piate cez deviate a nieco o danej problematike vedel - tak potom sa vyjadruj ..ale k veci a nedristaj vseobecne keci
draciezily
26.08.14,15:42
jaj a este som zabudol pojem "šaman" znamenal pre v kulture tzv. indianov niečo take čomu sa teraz hovorí lekar, liecitel, knaz alebo farar a to vsetko dokopy. Takze sa prosimta najpov zorientuj v pojmoch a nepouzivaj slova ktorych presny vyznam nepoznas.
TomasHC
27.08.14,04:22
Minule som pred jedným barom videl na zemi dve "prekrížené tyčky", verím tomu, že to bolo negatívne miesto :D
Ferdosondo
28.08.14,04:54
No mal som tú česť stretnúť sa s prútikárom, ktorý podľa jeho slov vedel určiť aj patogénne zóny.
Bol mi hľadať vodu pre studňu. Prútikmi a kyvadielkom určil miesto, hĺbku a prietok v litroch za sekundu.

Pri následnom posedení hovoril o tom že stretol veľa prútikárov, ale iba jeden v Čechách sa mu trochu približoval. Na Slovensku vraj taký nie je, čo by dosiahol na jeho kvality:eek:. Ponúkol sa, že s kyvadielkom určí aj kde je sever. No trochu sa "sekol" o 90st a ukázal na západ. Samozrejme ani za svet sa dať presvedčiť, že predsa viem na ktoré strany mám orientovaný dom. Nakoniec zhodnotil, že je teda vyčerpaný a že sa musí "dobiť pretože hľadanie vody je ťažká práca":o Vtedy mi začal vŕtať červík, že ak našiel vodu, tak ako sever... Prí "dobíjaní sa" mi ponúkol, že nájde aj patogénne zóny. Tiež spomínal mačky a psy. To som po predchádzajúcej skúsenosti zdvorilo odmietol. Po určitom čase už bol "dobitý na 80%" a tak skúsil ten sever znova. Výsledkom bol severozápad a to som mu predtým ukázal presný sever?! Dobiť ho na 100% sa už nepodarilo tak sme zostali pri severozápade. No nič, veď aj tak išlo o vodu.

Keď prišla vrtná súprava nebolo mi všetko jedno. Vŕtač ma však upokojil,(vyštudovaný geológ), že sa nemám obávať, pretože v našej oblasti kde zavŕta všade je voda. A aj tak bolo. Pre objektivitu treba povedať, že hĺbka a prietok sedeli s tým čo povedal prútikár.
Nedalo mi to, tak som si zhotovil podobné prútiky ako mal prútikár (nechcel požičať). Prútiky sa mi prekrížili presne na tom istom mieste kde jemu a následne zhruba každé štyri metre po pozemku.
buchač
28.08.14,05:01
No mal som tú česť stretnúť sa s prútikárom, ktorý podľa jeho slov vedel určiť aj patogénne zóny.
Bol mi hľadať vodu pre studňu. Prútikmi a kyvadielkom určil miesto, hĺbku a prietok v litroch za sekundu.

Po určitom čase už bol "dobitý na 80%" a tak skúsil ten sever znova. Výsledkom bol severozápad a to som mu predtým ukázal presný sever?! Dobiť ho na 100% sa už nepodarilo tak sme zostali pri severozápade. No nič, veď aj tak išlo o vodu.
...


...si mu aspoň 1 % z Tvojej energie mal "dodať"... ;)
Potom ho poslať niekde na sever, nech sa nestratí.....:D
Ferdosondo
28.08.14,05:12
No mal som tú česť stretnúť sa s prútikárom, ktorý podľa jeho slov vedel určiť aj patogénne zóny.
Bol mi hľadať vodu pre studňu. Prútikmi a kyvadielkom určil miesto, hĺbku a prietok v litroch za sekundu.

Po určitom čase už bol "dobitý na 80%" a tak skúsil ten sever znova. Výsledkom bol severozápad a to som mu predtým ukázal presný sever?! Dobiť ho na 100% sa už nepodarilo tak sme zostali pri severozápade. No nič, veď aj tak išlo o vodu.
...


...si mu aspoň 1 % z Tvojej energie mal "dodať"... ;)
Potom ho poslať niekde na sever, nech sa nestratí.....:D
Vypýtal 30€. Dosť, ale za tú srandu to stálo:D.
Ing. Ľubomír Janoška
28.08.14,06:03
No mal som tú česť stretnúť sa s prútikárom, ktorý podľa jeho slov vedel určiť aj patogénne zóny.
Bol mi hľadať vodu pre studňu. Prútikmi a kyvadielkom určil miesto, hĺbku a prietok v litroch za sekundu.

Pri následnom posedení hovoril o tom že stretol veľa prútikárov, ale iba jeden v Čechách sa mu trochu približoval. Na Slovensku vraj taký nie je, čo by dosiahol na jeho kvality:eek:. Ponúkol sa, že s kyvadielkom určí aj kde je sever. No trochu sa "sekol" o 90st a ukázal na západ. Samozrejme ani za svet sa dať presvedčiť, že predsa viem na ktoré strany mám orientovaný dom. Nakoniec zhodnotil, že je teda vyčerpaný a že sa musí "dobiť pretože hľadanie vody je ťažká práca":o Vtedy mi začal vŕtať červík, že ak našiel vodu, tak ako sever... Prí "dobíjaní sa" mi ponúkol, že nájde aj patogénne zóny. Tiež spomínal mačky a psy. To som po predchádzajúcej skúsenosti zdvorilo odmietol. Po určitom čase už bol "dobitý na 80%" a tak skúsil ten sever znova. Výsledkom bol severozápad a to som mu predtým ukázal presný sever?! Dobiť ho na 100% sa už nepodarilo tak sme zostali pri severozápade. No nič, veď aj tak išlo o vodu.

Keď prišla vrtná súprava nebolo mi všetko jedno. Vŕtač ma však upokojil,(vyštudovaný geológ), že sa nemám obávať, pretože v našej oblasti kde zavŕta všade je voda. A aj tak bolo. Pre objektivitu treba povedať, že hĺbka a prietok sedeli s tým čo povedal prútikár.
Nedalo mi to, tak som si zhotovil podobné prútiky ako mal prútikár (nechcel požičať). Prútiky sa mi prekrížili presne na tom istom mieste kde jemu a následne zhruba každé štyri metre po pozemku.

Mali ste vidieť prútikárov, ako mudrovali, keď nevedeli, že sú na zavezenej bažine :D:D:D:D:D a hľadali-hľadali-hľadali, kým neukázali na najblbšie miesto. Potom ste hocikde inde vykopali metrovú jamu a - čuduj sa svete -voda!
draciezily
22.10.14,20:53
Na hľadanie hĺbky vody človek nemusí byť niekedy ani geológ. často stačí zdravý sedliacky rozum. Pri tokoch riek , strkoviskach je hladina spodnej vody nizko. V kopcovitých oblastiach to nie je az take jednoduche:). Nie som studniar ani sa nespecializujem na vyhladavanie vody. Ale suhlasim s prispevkami hore . Na studnu treba odbornika aby ju okrem ineho vyhlbil na takom mieste kde su filtracne schopnosti podlozia dostatocne na upravu kvality vody. A potom pre istotu dat urobit rozbor vody ci neobsahuje nejake chemicke a ine svinstva -napr. pozostatky zo starych alebo ciernych skladok, fekálií a pod.
bjuty smis
23.10.14,04:56
prútikár ti pomôže asi tak, ako cigánka pred tescom....

minule bolo v tv, tuším sa to volá da vinci, či galileo..nemecký magazín, kde robia podobné pokusy....
nemeckému super odborníkovi - prútikárovi dali v miestnosti na stôl cca 10 kýblov zakrytých, v jednom voda...mal tuším 15 pokusov

prútikár správne určil 1

redaktori mu povedali, že je to menej, ako štatistická odchylka....len tam koktal...asi bol tiež vybitý..

ak niekto verí, že na jeho pozemku je na jednom mieste voda a o 10 metrov vedla už nie, tak je asi správne, aby zaplatil tých spomínaných 30 .-€
buchač
23.10.14,06:33
...
Na Slovensku vraj taký nie je, čo by dosiahol na jeho kvality:eek:. Ponúkol sa, že s kyvadielkom určí aj kde je sever. No trochu sa "sekol" o 90st a ukázal na západ.
...
Po určitom čase už bol "dobitý na 80%" a tak skúsil ten sever znova. Výsledkom bol severozápad a to som mu predtým ukázal presný sever?! Dobiť ho na 100% sa už nepodarilo tak sme zostali pri severozápade. No nič, veď aj tak išlo o vodu.
...


Kvalitná bejzbolka (násada sekeru a pod.) by dielo dokonalo...na 100%.;) :D
bettylou
23.10.14,07:00
Ja som čítala, že čím vyššie poschodie, tým GPZ má horší vplyv, lebo jej zlý vplyv znásobuje železo ktoré je samozrejme na každom poschodí zabudované v podlahe-keď sa robí deka tak tam idú železné roksory.

Geopatogénne zóny sú určité poruchy alebo zóny kde sa pretínajú energetické toky, ktoré môžu negatívne vpývať na zdravie, pohodu nielen človeka ale aj zvierat a rastlín .... mačky a psy tento zmysel na tieto zóny majú silnejší a dokážu ho vycítiť oveľa lepšie .... tý čo z vás majú mačku, psa ste si určite všimli, že majú svoje mieste kde relaxujú, spia .... a kde ani za vašej intenzívnej snahy ich neprinútite si na určité miesta v byte, v záhrade a čo ja viem kde prinútiť, aby tam ostali .... aj niektorí ľudia majú tento zmysel ostrejší .... dosť veľa o tom hovorí aj feng šuj .... kde sú rôzne vplyvy a spôsoby ako tieto zóny eliminovať alebo aspoň znegovať .... je toho dosť na nete a myslím, že už aj pár agentúr, ktoré sa tým zaoberajú aj u nás ....;)

moje mačky idú tam, kde im je teplo. Je im jedno, kde im dám košík resp. polystyrén. ak im tam nefúka studený vietor, zložia sa hockikde a keď môžu, tak v mojej blízkosti. Asi nemajú ten (ne)zmysel vyvinutý.
kukučka
19.04.16,14:49
Pozri dátum, nenápadná reklama?