Petrovic1
24.07.09,12:47
Zdravim Vas, mam na Vas otazku na co si davat pozor pri kupe zahrady ktoru nema predavajuci v OV ale je majetkom chatarskeho zdruzenia alebo zahradneho spolocnenstva a podobne?
Kedy mam istotu ze zahradku raz pri odpredaji do OV predaju mne?

Peter
sarasara
24.07.09,20:13
Pri kúpe od spoločenstva, združenia čí družstva je dôležité, aby ten, ktorý sa podpíše na kúpnu zmluvu mal právo vec predať. Vrcholným orgánom spoločenstva, združenia i družstva je valné zhromaždenie. Toto músí poveriť, odsúhlasiť predaj spomenutej nehnuteľnosti.
Istotu, že mi po istej dobe vlastník vec predá môže poskytnúť zmluva o budúcej zmluve
Petrovic1
27.07.09,05:25
Pri kúpe od spoločenstva, združenia čí družstva je dôležité, aby ten, ktorý sa podpíše na kúpnu zmluvu mal právo vec predať. Vrcholným orgánom spoločenstva, združenia i družstva je valné zhromaždenie. Toto músí poveriť, odsúhlasiť predaj spomenutej nehnuteľnosti.
Istotu, že mi po istej dobe vlastník vec predá môže poskytnúť zmluva o budúcej zmluve
Vdaka, takze mam ziadat okrem kupnej zmluvy od prenajimatela zahrady aj zmluvu o bucucej zmluve od zdruzenia alebo druzstva?
sarasara
27.07.09,20:41
Od prenajímateľa odkúpiš len užívacie právo. Aj s tým by mal súhlasiť majiteľ záhrady, teda združenie. Neviem, či sa potom staneš členom tohto združenia aj ty, keďže sa staneš užívateľom záhrady. Ak by združenie predávalo záhrady, malo by ich predávať užívateľom. No nie je to isté, lebo neviem, na základe čoho združenie či družstvo vzniklo, aké má stanovy atď.
Ak by však združenie s tebou spísalo zmluvu o budúcej zmluve, mal by si istotu, že v prípade, že budú záhradu predávať, predajú ju tebe.
Miloš Mičega - CIMOM TN
28.07.09,08:07
Zdravim Vas, mam na Vas otazku na co si davat pozor pri kupe zahrady ktoru nema predavajuci v OV ale je majetkom chatarskeho zdruzenia alebo zahradneho spolocnenstva a podobne?
Kedy mam istotu ze zahradku raz pri odpredaji do OV predaju mne?

Peter

Info nie je kompletné.
Koho je pozemok ?

Jedna vec je združenie ako spolok (majú určité spoločné záujmy) a iná vec je združenie ako vlastník spoločných pozemkov a iná vec je združenie ako vlastník celého areálu osady a iná vec je združenie ako užívateľ na základe nájomného vzťahu.
Pozri napr. zákon : 64/1997 Z.z. o užívaní pozemkov v zriadených záhradkových osadách a vyporiadaní vlastníctva k nim v platnom znení.

Treba spresniť a potom môže niekto poradiť.

CIMOM
Petrovic1
28.07.09,09:02
Vdaka za ochotu pomoct, rad by som zo snubenicou mal zahradku, a nasli sme nejake na predaj. Chcel som vediet ako sa vyvarovat podvodu, ked po rokoch starostlivosti zahradku predaju niekomu cudziemu...