milosk
24.07.09,18:34
Ahojte poradaci,
ak mi vie niekto poradit neaky SW na preverenie stahovania dat z Internetu. Mam roter, kde sdielam Internet so susedom a stahuje strasne vela GB, a tvrdi mi, ze nic nestahuje... vidim na rotery v LOGoch, ze je to jeho IP adresa, ale to je tak vsetko. Existuje neaky SW, ktory by vedel LOGovat podla IP adresy co kto stahuje? Predpoklaam, ze ano, neaky SNORT, alebo nieco podobne, ale potrebujem nieco jednoduche na WXP.

velka vdaka za pomoc......
Fero11
25.07.09,07:29
podla vsetkeho ma sused spusteny nejaky soft ktory taha prostrednictvom torrentov a ani o tom nevie. Niekedyy si mozno nainstaloval taky soft, spustil par torrentov, potom na to zabudol a teraz sa mu to spusta pri starte.
Pises, ze potrebujes nieco jednoduche na WXP
1. Ty mas zapnuty PC 24/7 ???
2. Logovanie sa robi na routery kde bezi nejaky OS (linux, mikrotik wrt ....) a posiela sa to cez SNMP na nejaky stroj
3. Keby to bolo take jednoduche, tak by to bola sucast kazdeho routera

Mne osobne je jedno co kto a kolko stahuje. Ak sa ti zda, ze stahuje vela tak ho obmedz napr na rychlost 256kbps, pokial sa to da
milosk
25.07.09,12:10
je to mozne, ze s amu to spusta automaticky. Nepotrebujem monitorovat jeho PC 24/7, ale ak vidim na routery, ze mu KB pribudaju a spustil by som u seba SW, na ktorom nastavim jeho IP a vedel by mi ten SW presne povedat, co sa akurat stahuje, alebo co sa deje na tej IP adrese, bolo by to fajn...
Fero11
25.07.09,15:00
Viem o jednej moznosti. Netflow, kde sa loguje zdrojova, cielova IP, zdrojovy, cielovy port a cas. To co stahuje, bohuzial o tom ti neviem nic povedat...
Ake navstevuje url je dobry kerio net monitor
Aky mas router ?
milosk
25.07.09,17:52
Viem o jednej moznosti. Netflow, kde sa loguje zdrojova, cielova IP, zdrojovy, cielovy port a cas. To co stahuje, bohuzial o tom ti neviem nic povedat...
Ake navstevuje url je dobry kerio net monitor
Aky mas router ?
mam router MSI RG60SE.
A ten kerio net monitor musi byt nainstalovany de moze byt aj u mna? ak by musel byt nainstalovany unho na PC, viem sa k nemu dostat aj ja? trebarz len do LOGov? admin konto dostanem, s tym nemam problem, len nechcem sa k nemu zbytocne pripajat cez RDP...
Fero11
25.07.09,18:51
neviem presne u teba ma byt asi aplikacia a demon na druhom PC
Inak pozri este windump (obdoba tcpdump pod linuxom). Dalej ethereal, Iris Network Traffic Analyzer ..... a skus google
Odomna nedostanes konkretne odpovede, lebo tieto softy nepouzivam, ale viem, ze existuju
goosesk
26.07.09,05:54
vsetko co spustis na svojom pc a ma to monitorovat siet, Ti je na nic. Kedze cez Tvoj pc nepreteka traffic suseda.

Ty potrebujes monitorovat router. Pozeral som a ten tvoj router podporuje SNMP. SNMP je protokol, cez ktory sa monitoruju sietove zariadenia ( napriklad mas 100 routrov na sieti, 300 switchov a vsetky monitorujes z jedneho servera) a potom tieto statistiky ukladat a robit z nich pekne grafy. Bez toho nemoze existovat ziaden provider.

doporucujem zapnut SNMP na routri, a nainstalovat SNMP client a MRTG na tvoj windowsovy stroj a tahat statistiky z routra. Nevyhoda, ze Tvoj pc musi byt stale zapnuty. SNMP client ti v pravidelnych intervaloch bude tahat data z routra (prenesene data, aktualna rychlost, pocet spojeni, atd.) a MRTG ti nakresli krasne grafy.
marco2233
18.08.09,10:28
nainstaluj si do svojho PC dumeter.. je to softik co meria prichadzajuce a odchadzajuce data z PC.. ak ste len dvaja tak to nieke problem ak si z celkoveho prenosu odpocitas to co ti napocita dumeter...

http://downloads.zoznam.sk/program/du-meter_59