Ociviste
25.07.09,08:50
Dobry den, chcela by som sa opytat, ci mi neviete niekto poradit nejaku stranku alebo kontakt na nejake skolenie na jednoduche uctovnictvo. Skusala som na internete ale nic, take som nenasla. Som zo Ziliny. Bola som uz na jednom skoleni v nemenovanej spolocnosti, ale toto skolenie mi nic nedalo. Pretoze sme isli uplne od zakladov a tie uz ako tak mam. Potrebovala by som nieco, kde sa zaobera uctovnictvom podrobnejsie.
Dakujem za kazdu odpoved.
Lenka1979
25.07.09,07:42
Dobry den, chcela by som sa opytat, ci mi neviete niekto poradit nejaku stranku alebo kontakt na nejake skolenie na jednoduche uctovnictvo. Skusala som na internete ale nic, take som nenasla. Som zo Ziliny. Bola som uz na jednom skoleni v nemenovanej spolocnosti, ale toto skolenie mi nic nedalo. Pretoze sme isli uplne od zakladov a tie uz ako tak mam. Potrebovala by som nieco, kde sa zaobera uctovnictvom podrobnejsie.
Dakujem za kazdu odpoved.


Neviem či sa robia školenia na JU, väčšinou čo viem, robia sa kurzy na vedenie JU a PU. Kedysi véééľmi dávno som na jednom bola, ale dalo mi akurát tej kopec teórie (to čo v škole), z praxe absolútne nič. Najlepšie školenie je pokúsiť sa začať účtovať, aby si získala trocha praxe a porada.;) Tu sa veľmi veľa dozvieš, a veľmi veľa ochotných ľudí Ti tu pomôže. Je tu aj veľa tém ako začať účtovať, skúsim Ti niečo nájsť a priložím.
veronikasad
25.07.09,07:47
Dobry den, chcela by som sa opytat, ci mi neviete niekto poradit nejaku stranku alebo kontakt na nejake skolenie na jednoduche uctovnictvo. Skusala som na internete ale nic, take som nenasla. Som zo Ziliny. Bola som uz na jednom skoleni v nemenovanej spolocnosti, ale toto skolenie mi nic nedalo. Pretoze sme isli uplne od zakladov a tie uz ako tak mam. Potrebovala by som nieco, kde sa zaobera uctovnictvom podrobnejsie.
Dakujem za kazdu odpoved.
Pokial základy jednoduchého účtovníctva už máš, treba sa rozhodnúť pre dobrý SW na JU a zúčastniť sa školenia priamo vo firme.
Ostatné je už o štúdiu zákonov, ktoré máš všetky na PORADe. Ak budeš robiť aj mzdy, zaplať si prístup do DRAKA. Hľadaj v príspevkoch na PORADe, a ak si nebudeš vedieť rady s konkrétnym problémom, pýtaj sa ...

Absolvovať akékoľvek školenie o teórii jednoduchého účtovníctva je - myslím - pre teba už zbytočné.
Ak si zo Žiliny, výborný SW na JU na firma KROS Žilina, mávajú bezplatnú prezentáciu, dá sa stiahnuť demoverzia a robia aj dobré školenia pre začiatočníkov aj pokročilých. Úvodné školenie po zakúpení SW je bezplatné.
Ociviste
25.07.09,09:25
dakujem Vam za radu a skusim to. Ide o to, ze robim manzelovi uctovnictvo a chcela by som to rozsirit aj na ine firmy. Ale nie som az taka dobra, viem len zakladne veci ako su PHM, faktury, nejaky tovar, ale neviem napr. ako delit a zaradit hmotny a nehmotny majetok, co je drobny majetok atd. Ale dam na Vasu radu. Uz niekolko krat ste mi tu vyborne poradili, takze to skusim tymto sposobom. Este raz dakujem.
Ociviste
25.07.09,09:30
Dakujem za rady. Ja totiz uz robim manzelovi uctovnictvo, ale je to stale to iste a ked narazim na nieco nove, neviem, co mam robit a ci to spravne uctujem. Asi dam na Vase rady, zrejme je zbytocne navstevovat nejake kurzy. Je pravda, ze uz ste mi tu niekolko krat vyborne poradili. Pretoze faktury, PHM, kancelarske veci, toto vsetko viem zauctovat,dokonca som sa naucila aj zahranicne uhrady a faktury, ale ked dojde na majetok,neviem kde co zaradit a ako to uctovat napr. pri drobnom hmotnom majetku. Takze uz mi len zostava ta prax. :-)Este raz dakujem
veronikasad
25.07.09,09:43
Dakujem za rady. Ja totiz uz robim manzelovi uctovnictvo, ale je to stale to iste a ked narazim na nieco nove, neviem, co mam robit a ci to spravne uctujem. Asi dam na Vase rady, zrejme je zbytocne navstevovat nejake kurzy. Je pravda, ze uz ste mi tu niekolko krat vyborne poradili. Pretoze faktury, PHM, kancelarske veci, toto vsetko viem zauctovat,dokonca som sa naucila aj zahranicne uhrady a faktury, ale ked dojde na majetok,neviem kde co zaradit a ako to uctovat napr. pri drobnom hmotnom majetku. Takze uz mi len zostava ta prax. :-)Este raz dakujem
študuj :

http://www.porada.sk/f128-postupy-uctovania-ju.html

Peňažný denník robíš ručne ?
Ociviste
25.07.09,10:52
Nie mam program od Krosu, ale vyuzivam ho tak asi na 50%.
Ociviste
25.07.09,10:53
Inak dakujem
Lianka
25.07.09,13:52
Nie mam program od Krosu, ale vyuzivam ho tak asi na 50%.

Ten program je dobry. Vyuzivaj maximum z neho, co mozes, ulahci ti pracu. Na stranke vyrobcu su tiez rozpisane urcite postupy uctovania v tomto programe a tu na Porade najdes toho tiez vela.

Co sa tyka uctovania, drz sa najma Postupov uctovania JU.

Porada je fajn, tiez si mnohe zmeny vsimnem, az ked sa tu o nich diskutuje. Najviac sa clovek nauci samotnou praxou, tym, ze uctujes a musis zauctovat vsetky pripady, s ktorymi sa stretnes.