Janatomaskovicova
25.07.09,09:06
So spoločníkom sme vybrali auto na leasing/máme s.r.o/,ktoré spoločník využíval na podnikanie ako osobné taxi.Zo zdravotných dôvodov už nemôže pracovať,takže mám dotaz,či môžeme auto prenajať inému taxikárovi,od koho potrebujeme na to súhlas a povolenie?
Lianka
25.07.09,07:35
Podla mojho nazoru nie ste vlastnikom automobilu (vlastnikom je leasingovka), nemozete ho teda prenajat.
DušanČ
25.07.09,07:39
Záleží od toho, aké plány máš perspektívne s týmto autom, či ho mieniš po nejakej dobe využívať alebo nie. Prepis leasingovej zmluvy na iný subjekt je bežný postup, ktorý každá leasingovka robí. Pokiaľ ho chceš len dočasne poskytnúť inému taxikárovi na používanie, určite je to možné len so súhlasom leasingovky. Riadne si preštuduj leasingovú zmluvu a všeobecné leasingové podmienky. Tam sa dozvieš všetko.
juulyy
26.03.10,06:08
A ked taketo auto - leasingove prenajmem so suhlasom leasingovky .
dam k autu aj zamestnanca, kt. bude auto riadit..zaplatim poistky a PHM.
mozem to vsetko dat do najomnej zmluvy...a tak ho prenajat?

Cize v cene najomneho by bolo povedzme odpisy, + nejaky cena za nakom + refatkruacia nakladov na mzdy vodica a diety vodica, +refakturacia PHM a havarijne, zakonne a cestnej dane..
je to mozne? ak to vsetko dam do zmluvy o prenajme???

dakujem vopred
profesional
27.03.10,07:28
1. Kazdy smie preniest na ineho len tolko prav kolko sam ma. Tj. principialne ho prenajat dalej mozes.

AVSAK POZOR. Vsetky leasingovky v SR maju podmienku ze na to musis mat ich vyslovny pisomny suhlas.

Vacsina leasingoviek nesuhlasi s prenajimanim leasovaneho auta pre ucely prevadzky taxi. Zamlcanie takejto skutocnosti je tretne.