mariana11
25.07.09,13:50
Ahojte, bol z vás niekto na Etne v Sicílii?
Nevedel by mi niekto poradiť ako to je s výstupom na Etnu(koľko stojí lístok, ako sa môžme dostať hore na sopku pešo alebo autobusom...)
Ja som našla, že lanovka stojí 25 eur, ale neviem či je tá cena aktuálna. Zaujímalo by ma či tie ceny za lanovku a autobus/jeep,či mikrobus, ktorý pokračuje za lanovkou (každý to volá inak ), sú lístky spätné, a ešte som čítala, že od parkoviska sa dá ísť 3 spôsobmi, lanovkou, pešo, alebo mikrobusom, ale neviem, kde ten mikrobus končí. Končí tam kde lanovka, alebo ide ďalej, alebo sa nedostane ani tam, kde končí lanovka?
Za akúkoľvek odpoveď vopred ďakujem !!
mirrom
26.07.09,17:06
http://www.volcanoetna.com/
ak si to vies precitat EN ,FR, DE, IT vsetky odpovede najdes tu
aj
http://www.volcanoetna.com/en/travel-guide/faq-etna-excursion.html
kačenka
27.07.09,09:31
My sme boli na ETNE tento rok.
Asi do výšky1700 m sme vyšli autom. Je tam také veľké parkovisko pri kráteroch Silvestri. Aj tam sa dá pozrieť do kráterkov, ktoré vybuchli asi v roku 1993-sa mi zdá, ale to nie je dôležité. Potom od toho parkoviska
vedie hore lanovka - kabínka pre 6 osôb a z hornej stanice cca 2500 m idú hore ešte také terénne autobusy cca pre 20 ľudí a tie nás vyviezli asi do výšky 3000 m a tam bola exkurzia s výkladom v taliančine, angličtine.
Cesta nás stála na dospelého 51 € a na dieťa sa mi zdá 27€. A ešte sa dá ísť aj na horný kráter, ale so sprievodcom a chodí sa tam zavčas rána.
Ale myslím, že tam to už musí byť iný vzduch. Už v tých 3000 metrov sa ťažšie dýchalo a ešte tam hore tie koncentrovanejšie sírnaté výpary, no neviem. Ale bolo aj dosť ľudí, čo sa vyviezli len lanovkou a potom tú trasu ku tým kráterom vyšľapali. Išli akoby po čiernej púšti, všade len čierny popol /prach/ - akoby také duny a dosť silný vietor. Pozor hore je chladno a fúka silný vietor.
Chcete tam ísť? Je to super zážitok.
mariana11
27.07.09,10:38
My sme boli na ETNE tento rok.
Asi do výšky1700 m sme vyšli autom. Je tam také veľké parkovisko pri kráteroch Silvestri. Aj tam sa dá pozrieť do kráterkov, ktoré vybuchli asi v roku 1993-sa mi zdá, ale to nie je dôležité. Potom od toho parkoviska
vedie hore lanovka - kabínka pre 6 osôb a z hornej stanice cca 2500 m idú hore ešte také terénne autobusy cca pre 20 ľudí a tie nás vyviezli asi do výšky 3000 m a tam bola exkurzia s výkladom v taliančine, angličtine.
Cesta nás stála na dospelého 51 € a na dieťa sa mi zdá 27€. A ešte sa dá ísť aj na horný kráter, ale so sprievodcom a chodí sa tam zavčas rána.
Ale myslím, že tam to už musí byť iný vzduch. Už v tých 3000 metrov sa ťažšie dýchalo a ešte tam hore tie koncentrovanejšie sírnaté výpary, no neviem. Ale bolo aj dosť ľudí, čo sa vyviezli len lanovkou a potom tú trasu ku tým kráterom vyšľapali. Išli akoby po čiernej púšti, všade len čierny popol /prach/ - akoby také duny a dosť silný vietor. Pozor hore je chladno a fúka silný vietor.
Chcete tam ísť? Je to super zážitok.

ahoj ďakujem za odpoveď no teraz v auguste tam ideme a chceli by sme ísť čo najvyššie ako sa len dá.A o tom sprievodcovi nevieš viac, ako to je len ráno raz sa tam s ním chodí ?
kačenka
27.07.09,10:42
pochopili sme, že sa robí skoro ráno a je to celodenná túra na vrchol a prichádza sa späť večer, ale nič bližšie o tom neviem, nakoľko sme o to nemali záujem.
jurajtenko
30.07.09,12:54
mojko ak sa da tak na etnu moc nechodte, skuste sa preplavit na stromboli, cca 4 hodinky od mesiny a tam stravit noc, ja som v taliansku nejaký ten čas žil, a etna nie je to prave, ako sa vravi.
Ak je možne skuste pricestovat na ostrov okolo 5,6 a za 3 hodinky si pekne vyšlapete až nad krater.
Je to užasný pocit a celu noc určite ani oko nezažmurite.iet viac infa v pohode ma kontaktuj a poviem ti ako to tam chodi.
ak budeš chc
kačenka
31.07.09,04:25
mojko ak sa da tak na etnu moc nechodte, skuste sa preplavit na stromboli, cca 4 hodinky od mesiny a tam stravit noc, ja som v taliansku nejaký ten čas žil, a etna nie je to prave, ako sa vravi.
Ak je možne skuste pricestovat na ostrov okolo 5,6 a za 3 hodinky si pekne vyšlapete až nad krater.
Je to užasný pocit a celu noc určite ani oko nezažmurite.iet viac infa v pohode ma kontaktuj a poviem ti ako to tam chodi.
ak budeš chc


No nesúhlasím s tebou na 100%, možno pre niekoho, kto tam "nejaká čas žil" to už nieje zážitok, ale pre niekoho to zase zážitok je. Pre mňa určite, keď človek vidí niečo, čo ošte nevidel. Etna je majestát, nie je to len jeden vulkán /ako Strobmoli, Vezuv, Vulkáno/ ale je to doslova pohorie. Nechalo to predomnou rešpekt. Ja som bola aj na Stromboli, aj na Vulkáne aj na Vezuv. Všetko sú to driemajúce alebo činné sopky. Vzbudzujú v človeku rešpekt, ale ETNA to je neskutočná veľká čierna mesačná kajina. To sa nedá slovami vysloviť, to treba vidieť, ešte tak môžem nabudúce dať nejaké foto ak je záujem.
VERONIKA6
31.07.09,04:49
No nesúhlasím s tebou na 100%, možno pre niekoho, kto tam "nejaká čas žil" to už nieje zážitok, ale pre niekoho to zase zážitok je. Pre mňa určite, keď človek vidí niečo, čo ošte nevidel. Etna je majestát, nie je to len jeden vulkán /ako Strobmoli, Vezuv, Vulkáno/ ale je to doslova pohorie. Nechalo to predomnou rešpekt. Ja som bola aj na Stromboli, aj na Vulkáne aj na Vezuv. Všetko sú to driemajúce alebo činné sopky. Vzbudzujú v človeku rešpekt, ale ETNA to je neskutočná veľká čierna mesačná kajina. To sa nedá slovami vysloviť, to treba vidieť, ešte tak môžem nabudúce dať nejaké foto ak je záujem.
Súhlasím s Tebou, tiež som bola na Etne a bol to pre mňa obrovský zážitok. Taktiež som bola na Vulkáne a vyšľapali sme aj na sírový kráter. Bola to fantázia, z hora bol krásny výhľad na to prekrásne čisté more so skalnými útesmi.
brčko
31.07.09,12:12
súhlasím s kačenkou a veronikou. Tiež sme boli na Etne ale už dosť dávno. Spali sme dolu na parkovisku a ráno si vyšlapali až na Etnu. Hore sme mali už riadne teplé podrážky na topánkach. NO a na fotkách máme oblečené bundy zo šuštákov a vejú nám vlasy, takže ten vietor tam fúkal, aj ked si už nepamätám. Boli tam po ceste aj tabule s nápismy, pokial prišla láva v tom a tom roku. No hore až k síre som nešla, stačilo ku kráteru. Tiež to vo mne zanechalo velký zážitok a taký rešpekt. V tom ma utvrdilo aj pozeranie fotiek kamaráta, ktorý tam bol o nejaký rok neskôr a vyzeralo to tam úplne inak. Prajem ti príjemný zážitok. Som si trochu pri vás zaspomínala na iné časy :)