bo25
25.07.09,16:06
Chcela by som sa opýtať na túto otázku: účtujeme slovenskú firmu, ktorá vlastní nákladné autá,je platcom DPH u nás, pritom má pridelené DPH aj v Maďarsku. Tieto nákladné autá boli zakúpené v Maďarsku, majú aj maďarskú ŠPZ a sú požičané maďarskej firme,ktorá je tiež platcom DPH. Táto maďarská firma vykonáva s nákladnými autami prepravu v Maďarsku. Zaujímalo by ma ako fakturuje naša slovenská firma pre maďarskú firmu prenájom týchto áut , t.j. či s DPH, alebo bez DPH.
kori
28.07.09,10:54
podľa môjho názoru fakturujú s maďarskou DPH
jajko50
28.07.09,11:11
tak máte to pekne domotané, len čo je pravda. tak? - vy máte v majetku a v používaní autá , ktoré sú evidované v MR? a majú aj ich ŠPZ?. DPH najpravdepodobnejšie tak ako píše kori a to maďarská s maď IČDPH, len samotná podstata fakturácie či je v poriadku, tak ako som sa pýtal v úvode. Ako s daňou z mot. vozidiel a podobne? Asi máte vv susednej krajine aj prevádzkáreň firmy /ide potom o vývoz služby?/. Popíš podrobnosti dosť ma to zaujíma celý ten vzťah.
bo25
02.08.09,13:57
Na otázku, čo som hľadala odpoveď som našla v starších usmerneniach na pohode, za čo veľmi pekne ďakujem!
Tak : firmu sme prebrali od inej účtovnej firmy a chcela som si ozrejmiť určité veci okolo celého DPH. Táto firma má prevádzku na Slovensku,do Maďarska nákladné autá zapožičala inej firme, ktorá s nimi vykonáva služby. Čiže fakturácia je s DPH maďarskou a naša firma si toto DPH žiada späť z Maďarska.