foxdown
25.07.09,20:42
Ahojte, kúpili sme novú rúru FAGOR 5H-196 X a hneď po spustení resp. po prvom vypálení ako nám to odporučil servisák sme zistili že po 30 min "pečenia" na 250°C boli dvierka a hlavne rúčka také horúce že sa rúra nedala bez popálenia otvoriť! Je to normálne? :mee: Na druhej strane neviem či je toto možné reklamovať ako výrobnú chybu...
arizona
25.07.09,19:25
Normálne to nie je !
Možno je iba niečo zle zapojené... ak nie je problém v tom zapojení , je to určite dôvod na reklamáciu.
alla66
25.07.09,19:26
Ahojte, kúpili sme novú rúru FAGOR 5H-196 X a hneď po spustení resp. po prvom vypálení ako nám to odporučil servisák sme zistili že po 30 min "pečenia" na 250°C boli dvierka a hlavne rúčka také horúce že sa rúra nedala bez popálenia otvoriť! Je to normálne? :mee: Na druhej strane neviem či je toto možné reklamovať ako výrobnú chybu...

Skúšal si rúru len raz? To je málo....ak sa bude závada opakovať, kontaktuj predajňu, servis...spýtaj sa....budú vedieť posúdiť....
môj názor ....ja to beriem ako opodstatnenú reklamáciu...

REKLAMOVANIE TOVARU
- reklamácia je opodstatnená, ak tovar spĺňa tieto dve podmienky:
1, musí mať vadu, kvôli kt. nie je možné tovar ďalej používať
2,spotrebiteľ musí reklamáciu uplatniť v zákonom stanovenej lehote
Charakter závad
- ich škála je veľmi pestrá a zákon ich rozdeľuje na dve skupiny: odstraniteľné a neodstraniteľné
ODSTRANITEĽNÉ CHYBY- možmo opravou odstrániť
- výrobca je povinný túto chybu odstrániť, čas počas ktorého bola chyba odstraňovaná sa neráta do záručnej lehoty, čiže v tomto čase záručná lehota neplynie
- ak by sa závada na tom istom výrobku opakovala viackrát(3-4) spotrebiteľ môže žiadať späť svoje peniaze alebo nový výrobok
foxdown
26.07.09,20:20
No zapojené to určite nie je zle, pretože tam nie je čo zle zapojiť, jedine opačne otočená zástrčka? ;) jednoducho je to podľa mňa zle vyrobené, pretože horúci vzduch z rúry vychádza cez malú štrbinu v priestore medzi dvierkami a panelom, pričom neustále ohrieva rukoväť, to si myslím že chyba opraviteľná nie je. Zajtra hneď zavolám servisáka a budeme chcieť tu rúru vymeniť za nejakú, na ktorej sa nepopálim... :mad:
alla66
26.07.09,20:45
Koľkokrát si skúšal rúru?
foxdown
26.07.09,20:54
Noo len raz, myslíš že sa to časom vytratí?
alla66
26.07.09,21:02
Noo len raz, myslíš že sa to časom vytratí?
Ak sa ťa spýtajú túto istú otázku??? Vyskúšaj aspoň 3x..uvidíš...nesmieš byť prchký;)
arizona
26.07.09,21:08
No zapojené to určite nie je zle, pretože tam nie je čo zle zapojiť, jedine opačne otočená zástrčka? ;) jednoducho je to podľa mňa zle vyrobené, pretože horúci vzduch z rúry vychádza cez malú štrbinu v priestore medzi dvierkami a panelom, pričom neustále ohrieva rukoväť, to si myslím že chyba opraviteľná nie je. Zajtra hneď zavolám servisáka a budeme chcieť tu rúru vymeniť za nejakú, na ktorej sa nepopálim... :mad:
...skús pozrieť tesnenie, vnútri okolo dverí. Možno je povolené
foxdown
26.07.09,21:09
Budem musieť, upečiem 3kg moriaka možno sa rúra ukľudní ;)
alla66
26.07.09,21:11
Nemusíš piecť, stačí pustiť rúru na polhodinu...klasicky a s ventilátorom...treba skúšať, až potom reklamovať...
ROBIN111
27.07.09,10:08
...skús pozrieť tesnenie, vnútri okolo dverí. Možno je povolenéV návode sa píše, že medzi predným panelom a dvierkami prúdi vzduch, ak sa točí ventilátor. Takže tesniť to tam nemá.
Ja by som volal priamo obchodné zastúpenie Fagor.
arizona
27.07.09,10:28
V návode sa píše, že medzi predným panelom a dvierkami prúdi vzduch, ak sa točí ventilátor. Takže tesniť to tam nemá.
Ja by som volal priamo obchodné zastúpenie Fagor.
Ja mám tesne pod mriežkou kadiaľ prúdi vzduch na (vnútri ) rúry "gumené" tesnenie.Tiež mi ho museli meniť na takmer novej rúre. (šla tadiaľ para, kt. stekala po dvierkach)
Preto som faxdowna upozornila aj na túto možnosť...
slavo11
27.07.09,10:33
Vylakal si ma mám tu istu rúru už asi rok ale tento problem som sňou nemal . To čo píšeš teda asi nebude normalne. Ak ti to napájal servisa(inač prideš o záruku ak sám) zavolaj mu nech to príde skontrolovať
Gabi03
27.07.09,11:01
Mne to pripadá ako zlé tesnenie na dvierkach. V každom prípade treba zavolať servisáka, ktorý sa na to pozrie.
elpka
27.07.09,11:41
Neviem presne aký máš model, ale poväčšinu tieto rúry majú chladiaci ventilátor, ktorý ma vlastne tomuto zabrániť, takže sa mohlo stať, že je od výroby vadný-možno zlý kontakt, treba zavolať príslušný záručný servis. Chladiaci ventilátor má zapínať pri určitej dosiahnutej teplote, je umiestnený za mriežkou hore, približne tam kde je ovládanie, má tichý chod, takže sa môže zdať, že tam ani nie je.
foxdown
28.07.09,07:11
Vylakal si ma mám tu istu rúru už asi rok ale tento problem som sňou nemal . To čo píšeš teda asi nebude normalne. Ak ti to napájal servisa(inač prideš o záruku ak sám) zavolaj mu nech to príde skontrolovať
A nikdy sa ti nestalo, keďže máš tú istú rúru, aby sa ti zohriali dvierka? Je mi divné že písali, že sú bezpečnostné a chladné. Majú cca 90-100°C to je moc a ak budú deti, tak to radšej nechcem!
fredy27
28.07.09,15:52
Skúšal si rúru viackrát, ako ti písala alla66 ?
slavo11
28.07.09,16:03
rúra pri pečeni teda dvierka sa nahrejuale vždy do znesiteľnej teploty a kludne môžem priložiť na dvierka a rúčku dlaň. a pečiem veľmi často takže rúra ozaj asi nebude v poriadku