zuzkadzugi
25.07.09,22:40
Prosím Vás mám klienta, ktorý sa zaoberá sprostredkovateľskou činnosťou. Teraz mi dal faktúru za sprostredkovanie obchodu s júlovým dátumom dodania, ale keď som sa ho opýtala na podrobnosti, tak vyšlo najavo, že obchod, ktorý sprostredkoval sa realizoval už v máji, ale on o tom nemal ako vedieť a že až teraz uzavrel zmluvu s firmou, ktorej ten obchod sprostredkoval. Ako mu mám prosím vás vysvetliť, že ako platca DPH musí mať v zmluve ošetrené kedy má nárok na províziu, t.j. kedy mu vzniká provízia. On mi na to vraví, že v zmluve má dohodnuté, že na províziu má nárok najskôr po podpísaní zmluvy medzi jeho klientom a treťou osobou, ale že to neznamená, že vtedy musí fakturovať, že on sa môže rozhodnúť fakturovať aj po roku....
No čo mu mám na to povedať... Podľa mňa musí mať v zmluve presne vymedzené, kedy mu vzniká daňová povinnosť - buď uzatvorením zmluvy medzi klientom a treťou osobou alebo po realizovaní predmetu tej zmluvy, hocijako sa môžu dohodnúť... On predsa musí vedieť nejako odôvodniť daňovému úradu fakturáciu...
zuzkadzugi
26.07.09,09:40
Prosím Vás, poradí mi niekto? Alebo aspoň súhlasíte so mnou?