Alena Mi
26.07.09,09:02
s.r.o. A má troch spoločníkov v pomere 42,5 ku 42,5 a 15. Jeden zo spoločníkov zistil nekalé praktiky akeďže spoločnosť nepracuje so ziskom, rozhodol sa jeden zos poločníkov vytvoriť s.r.o. B, ktorá pokračuje v činnosti akedže valné zhromaždenie spoločnosti A rozhodlo, že chce pokračovať v podnikaní (má nedokončenú výrobu záväzky a pohľadávky).
S.r.o. B chce prvziať dlhy s.r.o. A a tieto záväzky vysporiadať,ale peňažný vklad, resp. plnenie chce vykryť majtkom s.r.o. A na základe kúpmopredajnej zmluvy, lebo nemá istotu, či pohľadávka bude vymožiteľná. Aký je postup po právnej stránke,keď konateľ v s.r.o. B je aj konateľom v s.r.o. A a ostatní spoločníci sa správajú ako mŕtvi chrobáci a vyčkávajú ako sa veritelia budú správať a záujem pokračovať v podnikaní je skôr iba platonický. Ako to potom mám zúčtovať v s.r.o. A a v s.r.o. B, pričom s.r.o. B pokračuje a podniká a obchoduje aj dodávateľmi, ktorí sú veriteľmi v A.
Ďakujem.
m.hladka
26.07.09,07:35
Nechápem, ak nebol spoločník spokojný s firmou A a založil si firmu B, prečo si to teraz komplikuje a ide si zadĺžiť čistú firmu?
Nech si to vysporiada všetko na každej kôpke zvlášť.
Alena Mi
26.07.09,13:36
Investoval do majetku firmy A a pokiaľ by neprevzal dlhy, prípadná exekúcia by majetok exekuovala a on by z toho majetku nemal nič. Chce sanovať firmu a pritom si vo výške prevzatia dlhu kúpno predajnou zmluvou nadobudne majetok do ktorého investovali traja spoločníci.