dadulienka123
26.07.09,10:09
Dobrý deň, prosím Vás ak má niekto skúsenosti a vedel by nám poradiť... chceme kupovať rekreačnú chatu... je nejaká možnosť, že niektorá z bánk poskytuje na takúto kúpu aj vyššiu hypotéku ako len do 60% z nehnuteľnosti? za každú radu ďakujem.
air_p
26.07.09,10:23
VUB dava az 95% bez zvysenia urokov. Ale neviem, ci sa da zalozit chata, ci nebudete musiet zalozit napr.byt. Treba sa opytat. My sme brali teraz od nich a v pohode nam dali tych 95%
vratnik
26.07.09,18:18
Na chaty, rekreacne pozemky, dokonca na penziony od jesene nedavaju uver. Poradia - zalozte si dom / byt. Chaty teraz vobec nejdu - tzv. leziaky, skuste radsej vyjednat lepsiu cenu a brat spotrebitelsky uver resp. hypoteku ale na dom / byt. Ja som mal aj jednu vyhliadnutu, minulu jesen - tzv. milionova chata, jednej pani co ju tiez chcela kupit ju znalec z banky ohodnotil na 25 tisic korun.
buchač
26.07.09,19:08
Na chaty, rekreacne pozemky, dokonca na penziony od jesene nedavaju uver. Poradia - zalozte si dom / byt. Chaty teraz vobec nejdu - tzv. leziaky, skuste radsej vyjednat lepsiu cenu a brat spotrebitelsky uver resp. hypoteku ale na dom / byt. Ja som mal aj jednu vyhliadnutu, minulu jesen - tzv. milionova chata, jednej pani co ju tiez chcela kupit ju znalec z banky ohodnotil na 25 tisic korun.

Si robíš prču Ty z nás , alebo si z Teba urobil pán znalec ....

Lepšia búda pre psa stojí ....základné vonkajšie miery:
š.150 x d.100 x v.120
vchod:
š.42 x v.65
CENA:
Nezateplená Zateplená
332,-€ 10000,-Sk 605,-€ 18250,-Sk

http://www.psiebudy.sk/psiebudy/image09.gif

http://www.psiebudy.sk/viacinfo9.php
Svet-Financii.sk
04.08.09,08:53
sú dve možnosti, buď založíte byt alebo dom a následne kúpite danú chatu, alebo si založíte danú chatu, dá sa aktuálne na trhu založiť na 85% z hodnoty chaty. V prípade potrebných detailov cez ...SS
Miloš Mičega - CIMOM TN
04.08.09,08:58
Dobrý deň, prosím Vás ak má niekto skúsenosti a vedel by nám poradiť... chceme kupovať rekreačnú chatu... je nejaká možnosť, že niektorá z bánk poskytuje na takúto kúpu aj vyššiu hypotéku ako len do 60% z nehnuteľnosti? za každú radu ďakujem.

Stretol som sa s tým, že keď sa stavba nevolala rekreačná chata, ale rekreačný dom, tak banka poskytla vyššiu hypotéku.
Na stavebnom úrade došlo len k zmene v názve stavby.
Možno aj to je cesta.


PS : Mimochodom aj toto to sú detaily, ktoré si stavebníci neuvedomujú v stavebnom, resp. kolaudačnom konaní.

CIMOM