Bianka
05.08.05,09:25
Viete mi prosím napísať vzorec, keď však nemám určenú efektívnu úrokovú mieru a potrebujem vypočítať istinu a finančnú činnosť pri splátkovom kalendári auta na leasing? V leasingovej spoločnosti mi ju nevedel nik povedať a posúvali si ma z linky na linku. Ja síce tu napísaný splátkový kalednár mám ale šéf chce po mne kontrolu správnosti a keďže neviem vzorec nemôžem to urobiť. Prosím Vás ak má niekto má takéto znalosti, budem veľmi vďačná.
Dada
05.08.05,07:36
Skús pozrieť do priloženého súboru, nejaký vzorec tam je...
Bianka
10.08.05,07:10
Čo robiť, keď mi to nesedí a keď som volala do lízingovky, že nech mi tú úrokovú mieru povedia, a pani mi povedala, že to je ich interný predpis ktorý nezverejňujú a mne sa zdá že je inak vypočítaný spátkový kalendár ako by mal byť ? :-(
bepo
10.08.05,12:03
Včera o tom písali Hospodárske noviny že v zákone je zlý vzorec,skús zavolať alebo napísať na MF v ktorom zákone sa nachádza.
zlatica76
23.08.05,08:45
Mna to tiez trapilo a nakoniec som v OpenOffice spravila takuto tabulku, kde mi to sadlo.
Ale tiez som sa s tym potrapila, musis si najst nejake financne funkcie a potom hladat optimalne riesenie cez "hladanie riesenia".

Ale teraz ma to nahnevalo - chcem dat prilohu s priponou .sxc (OpenOfficova) a neberie mi to! Preco to nefunguje?

Tak som z toho spravila .xls, ale neviem, ako sa tam transformovali tie vzorce.