simpurka
26.07.09,18:14
caute.
1.cchem sa spytat ci na prenajom nehnutelnosti treba nove dic. ja mam dic ako szco v jednom meste a v druhom meste mam nehnutelnost, ktoru prenajimam. hccem sa spytat ci si treba kvoli tomu zalozit nove dic.

2. byt mam na uver.cize ked sa vsetko spocita tak ja prijem z nehnutelnosti nemam ziadny dokonca som v minuse. lebo mam vasie vydavky ako prijem.
uver a energie sa taktiez potom pri podani danoveho priznania odpocitavajú z celkoveho prenajmu za rok? alebo ako to vlastne funguje lebo niektorí mi tvrdia ze ja musim odviezt dan z celkoveho najmu za rok. lenze za co mam platit dan z prijmu za najom ked v podstate po odpocitani uveru a energii ziadny nemam.:confused:

3, a na zaciatku roka to vsetko staci uviest v jednom danovom priznani??

dakujem velmi pekne za vsekty odpovede.
Lianka
26.07.09,16:23
caute.
1.cchem sa spytat ci na prenajom nehnutelnosti treba nove dic. ja mam dic ako szco v jednom meste a v druhom meste mam nehnutelnost, ktoru prenajimam. hccem sa spytat ci si treba kvoli tomu zalozit nove dic.

Nie, budes mat jedno DIC. Mne v takomto pripade danovy urad odporucil poslat list o rozsireni registracie - oznamis listom svojmu miestne prislusnemu DU podla trvaleho bydliska, ze prenajimas nehnutelnost (vhodne uviest odvolavku na prislusny paragraf podla zakona o sprave dani a poplatkov). Vyzaduju si aj kopiu najomnej zmluvy (ja som im neposlala - zo zakona to nevyplyva).



2. byt mam na uver.cize ked sa vsetko spocita tak ja prijem z nehnutelnosti nemam ziadny dokonca som v minuse. lebo mam vasie vydavky ako prijem.
uver a energie sa taktiez potom pri podani danoveho priznania odpocitavajú z celkoveho prenajmu za rok? alebo ako to vlastne funguje lebo niektorí mi tvrdia ze ja musim odviezt dan z celkoveho najmu za rok. lenze za co mam platit dan z prijmu za najom ked v podstate po odpocitani uveru a energii ziadny nemam.:confused:

Veeelmi strucne:
Uplatnujes skutocne alebo pausalne vydavky 40% (v DP sa odpocita/zohladni aj 5nasobok zivotneho minima).
Splatka uveru nie je nakladovou polozkou. Uroky z uveru nie su nakladovou polozkou, pokial byt nemas zahrnuty v obchodnom majetku. Hladaj temy s touto problematikou, je ich tu velmi vela.



3, a na zaciatku roka to vsetko staci uviest v jednom danovom priznani??

dakujem velmi pekne za vsekty odpovede.

Po skonceni roka vsetky prijmy tejto fyzickej osoby sa uvedu v jednom DP. Budes podavat DP typu B.
simpurka
27.07.09,05:12
dakujem velmi pekne