Stofi
05.08.05,09:26
Ahojte. Vie mi niekto poradiť ako napísať do pracovnej zmluvy úkolovú mzdu. Tá sa bude odvíjať od výkonu počas celého mesiaca, takže bude pohyblivá, keď bude. Neviem ako to mám naformulovať do textu.

Ďakujem
Maňaska
05.08.05,07:35
Ahojte. Vie mi niekto poradiť ako napísať do pracovnej zmluvy úkolovú mzdu. Tá sa bude odvíjať od výkonu počas celého mesiaca, takže bude pohyblivá, keď bude. Neviem ako to mám naformulovať do textu.

ĎakujemAk používate úkolovú mzdu - zrejme máte v podniku aj nejaké úkolové normy, v ktorých sú zadefinované jednotky úkolovej mzdy a odmeny za jednotky úkolovej mzdy. Podľa mňa stačí do pracovnej zmluvy vložiť odvolávku na tieto normy. Ak takého normy nemáte, z pracovnej zmluvy by malo byť jasné čo zarobí a za koľko.
Stofi
05.08.05,08:47
Ak používate úkolovú mzdu - zrejme máte v podniku aj nejaké úkolové normy, v ktorých sú zadefinované jednotky úkolovej mzdy a odmeny za jednotky úkolovej mzdy. Podľa mňa stačí do pracovnej zmluvy vložiť odvolávku na tieto normy. Ak takého normy nemáte, z pracovnej zmluvy by malo byť jasné čo zarobí a za koľko.
Nemáme žiadne úkolové normy. Sme montážna firma a niekedy sa nám celý mesiac darí (to by boli väčšie odmeny) a niekedy za mesiac sa zamestnanci len vozia zo zakázky na zakázku a nevyrobia ani na slanú vodu. A preto by mali dostať trocha menej.
veronix
05.08.05,09:17
ja mám taký istý probrém. Tiez neviem čo do zmluvy. Zatiaľ tam píšem, FORMA ODMENY "výkonostná mzda". A pri výplatách dám hodinovú sadzbu x toľko, koľko mi poviem zamestnávateľ. Každý mesiac to je skoro pohyblivé. Máš pravdu, občas nezarobia ani na slanú vodu.
Evaman
05.08.05,09:40
Aj ja mám všetkých pracovníkov na úkol. V pracovnej zmluve to mám jednoducho: Forma mzdy - úkolová alebo môže byť napr.:Pracovná funkcia : ... s platom : úkolovým, ... . Tak ako píše veronix, každý mesiac je to pohyblivé.Ja mám v exceli potom na to zvlášť tabulky, kde vyrátavam výkony pracovníkov a dostanem tak základnú hrubú mzdu . A k tomu môžu byť potom ďalšie napr. odmeny, prémie ...
Lucy
05.08.05,10:22
Ak má zamestnanec iba "úkolovú mzdu", teda nemá základ, mala by byť v mzdovom dekréte uvedená aj zmienka, čo v prípade, ak na seba v danom mesiaci "nevyrobí"
T.z. aká je výška minimálnej mzdy napr. formuláciou úkolová mzda je ...xxx......najmenej však suma minimálneho mzdového nároku určeného pre 2.stupeň náročnosti príslušného pracovného miesta, za odpracovaný plný počet pracovných dní.
lenkav
03.02.06,05:11
A keď sú stanovené normy v úkolovej mzde, čo robím v prípade, že danú normu pracovníci nedodržia?:confused:
matokoli
03.02.06,10:56
Aj ja mám všetkých pracovníkov na úkol. V pracovnej zmluve to mám jednoducho: Forma mzdy - úkolová alebo môže byť napr.:Pracovná funkcia : ... s platom : úkolovým, ... . Tak ako píše veronix, každý mesiac je to pohyblivé.Ja mám v exceli potom na to zvlášť tabulky, kde vyrátavam výkony pracovníkov a dostanem tak základnú hrubú mzdu . A k tomu môžu byť potom ďalšie napr. odmeny, prémie ...
A nemôžeš nám vypomôcť s tými tabuľkami a ich tu "prifariť"? Ďakujem.
lenkav
03.02.06,13:12
A nemôžeš nám vypomôcť s tými tabuľkami a ich tu "prifariť"? Ďakujem.
Ktovie či sa Evaman ešte venuje úkolovej mzde (príspevok je rok starý) :D
Ale fakt nikto nerobí s úkolovými mzdami - čo v prípade, keď normu nedodrží? :(
matokoli
03.02.06,14:41
Príspevok síce starý, ale včera bol(a) prihlásená v inej téme. Počkáme?!
lenkav
05.02.06,08:45
Čakáme ...:cool:
Hádam :p
matokoli
05.02.06,16:56
Napísal som SS.
Evaman
06.02.06,08:20
Ahojte, ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď , no dlhšie som tu nebola, mám teraz toho veľa. No ja mám na úkolovú mzdu vytvorené tabuľky presne šité na našu firmu. Záleží od toho čím sa firma zaoberá . Napr.aby som si nerobila reklamu, vytvorila som inú tabuľku , kde sa firma dajme tomu môže zaoberať lepením reklamných fólií + má ešte nejaké iné činnosti. Čiže HM sa bude vyvíjať od nalepených "štvorákov" na reklamnom baneri, kde dajme tomu je určená cena za jeden nalepený štvorák. Môže to byť ešte odstupňované tým , že každá plocha a rôzny použitý materiál je ohodnotený ináč. Ďalej tam môže byť prestoj , kde napr. zamestnanci robia bežné potrebné práce vo firme, ak práve nie je zakázka. No a potom nejaké vedľalšie práce, na ktoré môžu byť zas iné tabuľky na konkrétne činnosti. Vyzerá to zložito ale je to jednoduché. Dôfam, že tabuľka trochu pomôže , ak nie skús dať konkrétny popis čím sa firma zaoberá a môžem Ti urobiť nejaku pomocnú tabuľku.
matokoli
06.02.06,18:07
Veľmi pekne ďakujem.
bredikova
07.09.06,20:26
Ahojte, ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď , no dlhšie som tu nebola, mám teraz toho veľa. No ja mám na úkolovú mzdu vytvorené tabuľky presne šité na našu firmu. Záleží od toho čím sa firma zaoberá . Napr.aby som si nerobila reklamu, vytvorila som inú tabuľku , kde sa firma dajme tomu môže zaoberať lepením reklamných fólií + má ešte nejaké iné činnosti. Čiže HM sa bude vyvíjať od nalepených "štvorákov" na reklamnom baneri, kde dajme tomu je určená cena za jeden nalepený štvorák. Môže to byť ešte odstupňované tým , že každá plocha a rôzny použitý materiál je ohodnotený ináč. Ďalej tam môže byť prestoj , kde napr. zamestnanci robia bežné potrebné práce vo firme, ak práve nie je zakázka. No a potom nejaké vedľalšie práce, na ktoré môžu byť zas iné tabuľky na konkrétne činnosti. Vyzerá to zložito ale je to jednoduché. Dôfam, že tabuľka trochu pomôže , ak nie skús dať konkrétny popis čím sa firma zaoberá a môžem Ti urobiť nejaku pomocnú tabuľku.

Máme zamestnanca, ktorý lisuje starú fóliu na úkol a keď neje čo robiť pracuje vo firme na bežných údržbárských prácach alebo robí závozníka. Neviem ako mu mám naformulovať zmluvu. A ako to mám vykazovať vo výplate. keď program mi nedokáže dva druhy mzdy. Tak som z toho vedľa ako tá jedľa:eek: :eek:. je to vôbez možné, mať takto postavenú zmluvu. Alebo spraviť dve pracovné zmluvy u jedného zamestnávateľa. asi si už vymýšľam. Prosím poraďte.
Evaman
08.09.06,05:14
No , ja mám tiež zamestnancov, ktorí ak práve "nevykonávajú svoj úkol" , robia niečo bežné čo je potrebné vo firme urobiť. Tak im dávam za to do "úkolového listu "časovku. Napr.: príde ráno do práce 4 hodiny robí svoj úkol- tam mu vyrátavam úkol a 2 hodiny robia niečo iné za čo im napr.dám 70,-Sk na hodinu x 2= 140,- Sk za dve hodky. No a potom zvyšok smeny robia zas svoj úkol. V pracovnej zmluve máj len jednoducho mzda úkolová.
bredikova
08.09.06,05:24
Ok, toto chápem.Ale ako to robíš v programe. Ja používam MRP. Tvoj ti to umožní? Môj nie.
Evaman
08.09.06,05:38
Ja mám na to urobené svoje tabuľky v exceli a do programu dávam už len celkovú sumu " základná mesačná mzda" . Mám SunSoft a to je nic moc , chýba mi tam kopec odchýlok , kt. by som mohla využiť. Neviem či v MRP máš nejaké vhodné odchýlky, ktorými by si to mohla riešiť ale aj tak nemôžeš mať vo výpl. páske a ani v prac. zml. 2 rôzne druhy mzdy. Takže ja mám iba tú úkolovú a keďže nemám v programe nijakú odch. na "časenku" dávam celú ako úkol čiže tú zákl. mes.mzdu.
bredikova
08.09.06,16:42
Ďakujem za radu. Aj ja to spravím asi ako ty.