luckapastvova
26.07.09,19:39
Ahojte Poraďáci!

Mám na vás jednu otázočku. Som tehotná a nejakým spôsobom sa mi podarilo prechladnúť. Musím ísť k lekárke a potom na PN. To je jasné:). Platím si aj dobrovoľné nemocenské poistenie. Takže si vypýtam 2 PN-ky, jednu ako DNP a druhú ako zamestnanec. Tomu všetkému rozumiem. Mám ale nasledovný problém. Keďže pracujem v zamestnaní, kde robím aj nočné, po 12 týždni tehotenstva chcem ísť na rizikové tehotenstvo. Tam budem postupovať tiež rovnako. Pôrod by mal byť vo februári 2010. Nevadí, keď využijem dobrovoľnú nemocenskú poistku teraz pri PN a ešte aj potom pri rizikovom tehotenstve? Dostanem potom materskú maximálnu (platím si z maxima, ale nesplnila som zatiaľ podmienku 26 týždňov. Tú splním až v novembri 2009). Ak by mal byť problém, tak si nahlásim PN len od zamestnávateľa. Ďakujem a dúfam, že ste mi rozumeli:(:).
Katy a R
26.07.09,20:58
dobu poistenia máš dostatočnú... dočasnú PN ti lekár môže vypísať aj viackrát,... keď to stav vyžaduje, to už záleží od neho .. samozrejme vždy si vypýtaš 2 tlačivá (ako zamestnanec aj ako DNPO).
aj tu to máš - http://www.porada.sk/1089688-post25.html